| antonia0910 a întrebat:

Am un prieten de 4 luni. Mi-a spus ca tine la mine insa eu simt ca nu ma respecta, nu-mi da atentia pe care o vreau. Are un prieten bun si merge mai mereu la el, seara. S-a intamplat si de 4-5 ori pe saptamana. Chiar simt ca ma neglijeaza deoarece cand e cu el nu prea vorbim, nu simt ca vrea sa ma cunoasca cu adevarat, ca exista comunicarea aia deschisa. Parca nu vrea sa il dezamageasca si mereu sunt impreuna. Sunt ca fratii. Dar eu sunt iubita. M-a mintit cu un lucru, s-a vazut cu fosta lui prietena si am aflat mai tarziu. Ma simt aiurea de multe ori cand sunt cu el, as vrea sa ma simt increzatoare. De aceea sunt si geloasa. Ce spuneti, cum sa ma port? Va rog raspundeti. Multumesc

61 răspunsuri:
| AndreeaFarasperante a răspuns:

Inainte de a lua o decizie gandeste-te la binele tau la libertatea ta.Eu cred ca si el te iubeste catusi de putin.Totusi nu e corect sa fie atat de dur cu tine caci relatia nu va merge deloc bine Te sfatuiesc sa iei o decizie ascultandu-ti inima.Lupta pentru libertate dar si pentru dragostea din inima ta. Poate te iubeste si nu stie sa o arate nu stiu ce sa cred. Poate uneori se poarta urat cu tine din cauza drogurilor.Nu vreau sa para ca ii tin apararea dar poate ca trebuie sa-i mai acorzi o sansa.Te iubeste! Eu am pierdut deja tot ce se putea pierde, dar cu toate astea am continuat sa lupt.Asculta-ti inima! Nu e normal sa se poarte asa dar uneori mai si gresim. Iarta-l, chiar daca nu merita.Arata-i ca poate sa iti spuna orice ca ti la el si il intelegi.Te pup si sper ca te-am ajutat.Indiferent ce decizie ai luat eu te sustin!