| s0rina4 a întrebat:

Bună seara, am nevoie de ajutor va rog nu ma criticați am doar 18 ani și nu am ajutor din partea nimănui, am avut o relație timp de 2 ani cu un băiat și l am părăsit în urma cu o luna când am născut deoarece aveam amenințări din partea lui precum vrea sa ia copilul de la mine ( el viind un om alcoolic, bătăuș, și probleme mari cu legea ), Și am preferat sa îmi cresc singura fetita de doar o luna decât sa ajungă în acest domeniu, m-am mutat la tatăl meu care are 63 de ani nu muncește din cauza problemelor de sănătate, mama mea ma părăsit când aveam 2 ani de atunci nu mai știu nimic, nu am surori/frați nimic, nu am pe nimeni decât tatăl meu, vreau sa ma ajutați cu ce puteți dar necesarul ar fi lapte și pampersi, fostul nu a muncit niciodată și nu am putut cumpăra și nici bani deoparte n am putut sa pun, ce bani avea îi lua și ii consuma pe băutură. Va rog am nevoie de ajutor. Nu vreau comentarii urate precum sa ma duc la munca, m as duce cu cel mai mare drag dar nu am cu cine sa îmi las copilașul, și primăria de aici nu ma poate ajuta mai cu nimic. Cine dorește sa ma ajute scrieți în privat sau în comentarii și eu va voi lasă numărul meu de telefon pentru a vorbi mai indetaliat povestea mea.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilasul il poti duce la cresa si tu iti poti lua de munca, asa cum fac toate femeile care au copii.
Sa muncesti nu-i rusine, dar sa ceri de pomana este, mai ales cand esti femeie tanara si puternica.

| relian a răspuns:

Ati napadit tot internetu asta, nu mai sitti ce povesti sa inventati, peste tot va bagati, probabil e foarte mare concurenta, nu mai merge asa de usor cum mergea odata laughing

Lasa prosteala, nu mai pune botu nici tataie de 80 de ani la basmele voastre, mergi la munca, pune fundu la bataie, pune mina daca fundu nu vrei sau nu ai laughing sau pune gura, pune orice, nu cauta prosteala.
Si nu icerca sa ma injuri sau sa vorbesti urit ca o sa fii eliminata de pe aici.
Nr de telefon, detaliat, asta suna a prosteala, a cautat clienti pe TPU care nu este un website de agatat.

Cauta in alte parti, or sa apara si cei care te vor raporta, nu iti face griji, vad tanti Violeta deja e pe felie, sigur ai primit deja o reclamatie din partea ei deja. laughing eu nu te reclam, is destui care se ocupa cu asa ceva, nu ducem lipsa de asa useri pe aici.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru relian):

Fata vrea doar lapte praf și pampersi, cu ce greșește sa ceara ajutorul? Cine vrea sa o ajute sa trimită fix asta într-un pachet, nu a cerut bani. Bineînțeles că nimeni nu o poate aproviziona pe termen lung dar măcar un sfat politicos fără a o judeca i-ai fi putut da. Pune-te un pic în situația ei, nu a menționat vârsta dar are doar 19 ani. Nu știe încă multe lucruri.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

A menționat, scuze zice ca are 18.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru relian):

Și creșa crezi ca este la sat unde sta ea? Dacă ar fi sigur s-ar duce la munca. Știți numai sa judecați.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are creșa la sat și ca să îl ducă zilnic la oraș costa transportul. Cel mai bine e sa rezolve cu primăria, cu ajutorul social ca e dreptul ei de mama singura și când mai creste copilul sigur va merge și la munca.

| relian a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Unde spune ca na cerut bani, sau ca cerut? Fat spune clar detalii in privat laughing asta nu iti suna a ceva cunsocut?
Pfff soro naivi mai sunteti.Care ar fi vrut ce spui tu, ori crezi tu car fi cerut, spunea clar in mesaj aici sa vada tot popru, uite care ma ajutati trimiteti ajutoare, doar ajutoare lapte si pempersi la adresa X
Ey asa vad peste tot acolo unde se cer ajutoare, pentru copii bolnavi, se da public un cont, sau ceva si ce se mai spune.
Daca esti asa de buna, de ce vii si comentezi la ce am scris eu si nu mergi in privat sa iti dea fata detalii si sai trimiti cateva sute de euro si ei?
A e mai suro sa vii sa ma iei pe mine la rost, l decat sa contribui la bunastarea ei, nu esti curioasa sa ajuti, dar inveti pe altul ce sa faca, asta da, din gura ce va mai pricepeti.
Are 19 ani, asa si, ai verificato tu, tia arat tie buletinu laughing Sa ma pun in situatia ei? Uite ca nu ma pun, nu am cum, fiecare doarme asa cum isi asterne.
Dar nu e ce spune, astea is basme is fetite care agata pe naivi sa le trimita bani, au ceva povesti inventate, nu-i prima ce o aud, e plina netu de astfel de fetite, povestea cea mai raspindita, este asta cu copilul, are copil, barbatusau s-a dus militarm e betiv, o bate, nu munceste, a disparut, ea a ramas singura, nustie ce sa faca, nici la munca nu se poate duce.
Mai citeste si tu altceva nu doar TPU si mai cauta sa si analizezi, nu sa crezi ca tot ce zboara se maninca.
Uite si tanti Violeta ia trintit usa in nas laughing Astea is genul de fete care nu vor sa faca nimic, nici video chat, nici sex nimic, doar cauta sa prosteasca pe naivi, se, mai gasesc naivi inca, ca de nu ar disparea si ele.
Dar concurenta e f mare, de aia au invadat tot netu, orice webiste de asta e plin de ele.
Asa ca nu imi spune tu mie ce vrea un strain ce habar nu ai cine este sau unde este.
Chioar webisturile astea, chair si TPU spune clar, daca is useri care cer ajutoare, materiale sai reclami laughing sau sa nu cazi in ispita, eu nu-i reclam ca nu am timp de asa ceva, dar nici in ispita nu cad laughing
Tu daca doresti ajuta fata, nu tipa la mine ce scriu, lasa-ma pe mine primul lucru cand vezi ca a luat ceva foc, nu tipa arde laughing sari si stinge-l, fa ceva, apoi striga si dupa ajutor.laughing