| s0rina4 a întrebat:

Bună seara, am nevoie de ajutor va rog nu ma criticați am doar 18 ani și nu am ajutor din partea nimănui, am avut o relație timp de 2 ani cu un băiat și l am părăsit în urma cu o luna când am născut deoarece aveam amenințări din partea lui precum vrea sa ia copilul de la mine ( el viind un om alcoolic, bătăuș, și probleme mari cu legea ), Și am preferat sa îmi cresc singura fetita de doar o luna decât sa ajungă în acest domeniu, m-am mutat la tatăl meu care are 63 de ani nu muncește din cauza problemelor de sănătate, mama mea ma părăsit când aveam 2 ani de atunci nu mai știu nimic, nu am surori/frați nimic, nu am pe nimeni decât tatăl meu, vreau sa ma ajutați cu ce puteți dar necesarul ar fi lapte și pampersi, fostul nu a muncit niciodată și nu am putut cumpăra și nici bani deoparte n am putut sa pun, ce bani avea îi lua și ii consuma pe băutură. Va rog am nevoie de ajutor. Nu vreau comentarii urate precum sa ma duc la munca, m as duce cu cel mai mare drag dar nu am cu cine sa îmi las copilașul, și primăria de aici nu ma poate ajuta mai cu nimic. Cine dorește sa ma ajute scrieți în privat sau în comentarii și eu va voi lasă numărul meu de telefon pentru a vorbi mai indetaliat povestea mea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilasul il poti duce la cresa si tu iti poti lua de munca, asa cum fac toate femeile care au copii.
Sa muncesti nu-i rusine, dar sa ceri de pomana este, mai ales cand esti femeie tanara si puternica.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Fata vrea doar lapte praf și pampersi, cu ce greșește sa ceara ajutorul? Cine vrea sa o ajute sa trimită fix asta într-un pachet, nu a cerut bani. Bineînțeles că nimeni nu o poate aproviziona pe termen lung dar măcar un sfat politicos fără a o judeca i-ai fi putut da. Pune-te un pic în situația ei, nu a menționat vârsta dar are doar 19 ani. Nu știe încă multe lucruri.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

A menționat, scuze zice ca are 18.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Și creșa crezi ca este la sat unde sta ea? Dacă ar fi sigur s-ar duce la munca. Știți numai sa judecați.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are creșa la sat și ca să îl ducă zilnic la oraș costa transportul. Cel mai bine e sa rezolve cu primăria, cu ajutorul social ca e dreptul ei de mama singura și când mai creste copilul sigur va merge și la munca.