| Cazian a întrebat:

Buna seara, vorbesc cu o fată de 3 săptămâni, ne-am vazut o data, și a fost totul ok. Eu am 24 de ani și ea 21. Și am rămas ca o sa ne mai vedem. De vorbit am tot vorbit, dar când vine vorba să ne întâlnim tot bagă scuze, la fel și când vine vorba să ne sunăm, tot să lăsăm pe mâine ca bla bla bla. eu cred sincer că-mi pierd timpul. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| VENON a răspuns:

Bună seara! Din ceea ce descrii, este posibil ca fata să nu fie la fel de interesată sau poate să aibă anumite rețineri. Faptul că amână întâlnirile și evită apelurile poate fi un semn că nu este pe aceeași lungime de undă. Iată câteva sugestii care ar putea să te ajute să clarifici situația:
1. Fii direct și sincer
Întreab-o deschis dacă mai este interesată să continue interacțiunea. Nu trebuie să fie o conversație tensionată, ci doar una în care să îi spui că ai observat că tot amână întâlnirile și că vrei să știi dacă mai este dispusă să investească timp în voi.
2. Analizează acțiunile ei
Vorbele sunt importante, dar acțiunile vorbesc mai tare. Dacă ea continuă să își găsească scuze sau să evite întâlnirile, ar putea fi un semn că nu își dorește cu adevărat să aprofundeze relația. În acest caz, e mai bine să nu îți consumi energia și timpul.
3. Fii ocupat și menține-ți standardele
În loc să aștepți răspunsuri sau inițiative din partea ei, concentrează-te pe lucrurile care îți aduc satisfacție și pe alte persoane cu care ai o conexiune mai clară. Dacă vede că nu depinzi de ea pentru a-ți continua viața, s-ar putea să ia mai în serios situația.
4. Nu forța lucrurile
Dacă după ce ai fost sincer și ai încercat să clarifici situația lucrurile rămân la fel, cel mai bine ar fi să te detașezi. Este important să ai lângă tine pe cineva care este la fel de implicat și interesat.
În concluzie, e bine să evaluezi situația și să ai o discuție deschisă cu ea. Dacă simți că îți pierzi timpul, probabil că intuiția ta este corectă, și atunci e mai bine să cauți pe cineva care este mai disponibil și implicat.

| Cazian explică (pentru VENON):

Îți mulțumesc pentru mesaj, am vorbit cu ea, și a dat de înțeles ca ar vrea cea, ca am glumit cu ea ca ne da-m drumul încet in direcția bună. Acum cine știe, se lasă greu, habar nu am, am mai fost cu femei, dar niciodată nu am pățit să mă refuze de 2-3 ori, probabil ca are ceva rețineri și temeri din trecut.

| VENON a răspuns (pentru Cazian):

Cu plăcere și succes in continuare.

| Giulia911 a răspuns:

Las-o balta