| StelaTPUro a întrebat:

Cine vrei să fie Utilizatorul Anului 2010 pe TPU.ro?
Te invităm să nominalizezi cel mai bun utilizator TPU din 2010 şi să îţi motivezi alegerea.
Citeşte mai multe detalii http://www.tpu.ro/blog/?p=1571

960 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il nominalizez pe Bacemi deoarece este activ oricand, iar raspunsurile lui sunt folositoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni buni, voi ati dat nefolositor si stupid, celor care nu au fost cu Bacemi si invers, cei care nu ati fost cu usera NOname. Dar stati sa ne intelegem, daca ati dat pe acest motiv ca nu va convenit alegerea facuta(nu aveti bun simt, sunteti prosti, cereti.va scuze), sa justificam pentru ca, am impresia ca cei care au votat in modul acesta nu au realizat cea ce au votat (facand alegerea facuta a lui NOname brigaela care a fost anul trecut etc,):
- in primul rand sus admina se exprima, cam asa: ''Cine vrei să fie Utilizatorul Anului 2010 pe TPU.ro?'' - pai cel care are deja un an, si acela e BACEMI. ce mare filozofie cu voi toti astia care ati ales NOname si ati votat deampolea cu stupide...deci trebuie un USER AL ANULUI 2010, nu de juma de an.
si pe Bacemi il aleg, pentru ca are un an de cand ajuta siteul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacemi...este mereu toleranthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a atras atentia NOname(vot pentru NOname).

Motive:
1. M-a ajutat foarte mult la unele intrebari.
2. Mie mi se pare ca ea/el este cea/cel mai activ(a) membru/membra al site-ului TPU.
3.Cand am dat un ochi la intrebarile si raspunsurile ei/lui am observat ca toate intrebarile ei/lui au sens (fata de altele) si toate raspunsurile ei/lui sunt absolut inteligente si folositoare (fata de altele).
4.Este un expert TPU, ceea ce ii ofera un mic avantaj in inteligenta si logica.

Cam atatea motive am ca NOname sa fie ales Utilizatorul Anului 2010.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o votez pe stelaTPUro sau ralucaTPUde ce?:findca e cea mai activa pe site si ca din cate am auzit ea l-a infintat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez
NoName

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez Bacemi! De ce?
Pentru ca:
- da dovada mereu de bun simt si sinceritate
- este constant in activitatea sa pe TPU si vrea cu adevarat sa fie de folos
- doreste mult sa invete de la ceilalti si nu crede nicidecum ca ar fi cel mai bun (isi stie propria valoare)
- are potential si zi de zi incearca sa-l adevereasca prin actiunile sale
- stie sa se faca placut
- lista va continuaa... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NoName, deoarece a fost foarte activa, da raspunsuri foarte bune si de ajutor.Aceasta este opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ea, NOname!
Are un umor extraordinar, e perfecta!
Merita din plin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorindovleac@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as fi ales pe tine bacemi dar cand am vazut ca iubesti dezechilibratii/ maniacii dupe vorble tale o aleg din acest motiv pe Noname.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezichilibratu ii kongeriket

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il aleg pe gregory.raspunsurile sale sunt destul de folositoare.(parerea mea):d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la raspunsuri si nu-mi vine sa cred. E clar ca nu cel mai bun o sa iasa utilizatorul anului, adica ati uitat de Psiholoaga, Hip Hop, Andraxur, Monika, Zbengu si o gramada suficient de mare din care puteati alege. De Bula sint convins ca nici nu mai stiti ca a activat pe site-ul asta. Sigur ca el nu mai putea candida, pentru ca nu mai posteaza de multa vreme (era si normal, din moment ce s-a transformat in site-ul lui clopotzel), dar nici macar in treacat nu ati amintit numele lui. Bine macar ca o persoana si-a amintit de Mariana. In fine, daca tot este era lui clopotzel, sa iasa cel mai bun dintre clopotei. La multi ani Clopotzel TPU, sa te faci mare si sa-i mai inveti pe astia mici sa scrie, se cam simte nevoia (in special pe unde se folosesc doi "i" si pe unde se pun cratimele, virgulele si semnul intrebarii).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dat fiind ca este criza zic sa nu se aleaga anul acesta utilizatorul anului, sa lasam postul vacant pina in vara cind se dau corijentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NOname, da cele mai bune raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca toti utilizatorii au acelasi merit in a fi utilizatorii anului, e cam diferentiere de utilizatori ca sa fie unul cel mai bun dintre toti, ca de fapt toti suntem uniti, suntem TPU(la multi ani!).
Fara unul n-ar fi altul.
... Dar daca asa se doreste, eu nu ma opun.
Apropo, n-am pe cineva care sa fie, mie mi-au placut TOTI userii.
(: Bafta in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CEl mai bun sa castige happylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce le place la buze la baiezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala de anul viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@NOname - Din aprilie pana acum a strans peste 1000 de fundite, a ajuns pe locul 9, la fiecare intrebare ii vad raspunsul!
@bacemi - Un utilizator care merita cu adevarat acest titlu! Mereu da raspunsuri serioase
@Abh - Un doctor care raspunde mult la categoria "Sanatate". Asa cum Brigaela este doctor, de ce sa nu mai fie unul? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O nominalizez cu incredere pe NONname pentru ca:
; intodeauna ajuta pe cine poate fara sa-si bata joc
; e activa tot timpul zile pana si seara o gasiti chiar noaptea
; da intodeauna raspunsuri clare si inteligente dar inacelas tim are si simtul umorului fara sa jigneasca pe nimeni
; da raspunsuri la ori ce gen de intrebari or fi ele (stupide sau nu) dar vrea sa ajune si tuturor ne-a demonstrat ca e inteligenta inteleapta si ca merita sa fie*********utilizatorul anului
; are mut bin simt
; este o persoana foarte prietenoasa si linistita
; si respectuoasa
cam atat sper ca fam convins ca ea e cea mai potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NOname ar trebui sa castige deoarece, raspunsurile ei sunt foarte folositoare si ar merita un premiu pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noname este de treaba activa inteligenta nu face glume pe seama altora are simtul umorului si toate celelalte caractere dar nu are rost sa le insir pe toate dar in ori ce caz o nominalizez pe a si aaaa era sa uit e si buna la suflet papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care are cele mai multe puncte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clopotzeii care au mai multe conturi si si-au votat clopotzelul preferat de pe fiecare cont, sa ridice repede doua degete. Aham, tu, tu, tu... ia te uita citi siiiint! Pai nu-i corect mai clopotei sa votati de pe mai multe conturi. Ia, hai cinci minute la colthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca aici frustrarea e mare. Nu, kongeriket? Si oricat de ironic ar pare, singurul frustrat si ofticat de aici esti tu. Nici nu e nevoie de prea multa inteligenta ca sa-ti dai seama. Este prea evident. Ce e cu atatea acuzatii la adresa Stelei si NOname? Stela isi face treaba, NOname la fel, iar altii mor de grija lor. Poate daca tu si bunocul de Bacemi ati incerca sa ajutati pe niste copii cu un sfat bun in loc sa va pierdeti timpul cu cersitul voturilor pe mess si pe privat si cu influientarea lor prin diverse modalitati, ati fi si voi mai apreciati in aceasta comunitate. Insa pana acum tot ce am vazut au fost doar niste conflicte, discutii interminabile care nu-si au rostul, acuzatii la adresa administratiei, si asa mai departe. Cand iti vei aminti care este adevaratul scop al acestui site?
Referitor la conturile multiple. Nu uita ca IP-ul nu minte. Si daca NOname ar fi avut mai multe conturi asa cum insinuezi, ar fi fost si ea in lista suspendatilor. Dar nu este, nu? Ok. Trecem mai departe.
Ce vina are NOname ca a votat-o majoritatea? Meritul da, este al ei. Daca nu era asa, nu era votata si de atatia experti, de toti acei oameni maturi, inteligenti care stiu sa vada dincolo de aparente. Ce ti-a facut NOname de nu o scoti din stupide? Oare in cazul de fata esti tu cel destept si rational? Ma indoiesc. Tocmai tu vorbesti mereu de toleranta, impartialitate si dreptate? Uita-te un pic in oglinda! Cum traiesti cu atata rautate in tine, nu stiu. Numai daca arunc o privire la voturile tale ma ia cu ameteli. Toti sunt stupizi, numai tu esti singurul destept. Chiar asa mai? Cum de raspunsurile lui NOname au devenit brusc atat de stupide imediat dupa ce a inceput s-o voteze lumea? Pana nu-i facea concurenta lui Bacemi era buna? Cum de toti cei care au propus-o pe ea sunt atat de stupizi, iar cei care l-au preferat pe Bacemi sunt atat de inteligenti, indiferent daca au dat un raspuns argumentat sau nu? Ipocrizia cu carul! Ce vina are NOname ca a reusit sa dovedeasca tuturor doar in 7-8 luni ceea ce altii n-au putut sa demonstreze nici in ani de zile? Stie sa trateze cu respect pe toti, de la copii la adulti. E si normal ca toata lumea o place. Apropo NOname are si un raport mult mai bun decat Bacemi. In loc sa dai vina pe el tu o acuzi pe ea care a muncit? Respectul si admiratia celorlalti se castiga, nu se cersesc! Poate cu ocazia asta va afla si Bacemi. Candva l-am considerat si eu un baiat bun dar m-a facut sa-mi schimb parerea. Aparentele de multe ori sunt inselatoare si Bacemi este cel mai bun exemplu.
Turma? Ai prefera o turma Pro Bacemi? Atunci ar fi fost buna? Da, te si cred. Dar in cazul de fata e clar ca nu este vorba de nici o turma. Fiecare isi exprima parerea si atat. Si daca mai multi sunt de partea lui NOname, foarte bine. Inseamna ca n-au pus botul la mesajele lui Bacemi si au votat tinand cont de calitatile utilizatorului, nu de niste "plicuri pe sub masa".
Iar referitor la regulile impuse de Stela, administratorii au hotarat ca aceste reguli sunt cele mai potrivite tinand cont de politica siteului. N-o fi ei atat de incorecti si prosti cum incerci sa-i faci sa para. Nu-ti convine? Esti liber sa nu te supui acestui regulament. Si pana la urma nici nu te tine nimeni aici. Dar nu incerca sa faci pe sefu' si sa impui propriile reguli! Nu esti buricul pamantului. Cand vei fi si tu administrator propriului site vei impune si propriile reguli. Acum nu este cazul.

Postez ca anonim ca sa nu am parte de tot rahatul tau (kongeriket) care mereu pica in capul celor care iti aratat unde ti-e locul. Probabil multi gandesc ca mine si nu s-au bagat tocmai din acest motiv. Cu tine nu se poate discuta. Esti incapabil sa accepti ca si altii pot avea dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laura alexa