| bgud2000 a întrebat:

Salut,

Am cumparat o casa din banii mei si nu stiu cum sa ii spun iubitei astfel incat sa nu se supere ca nu m-am consultat cu ea.
Ma puteti ajuta cu o impachetare frumoasa a acestei prezentari?

86 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns (pentru Clorox):

Dar n-a investit nimic, deocamdata.
Si este si asa complicat.

| Clorox a răspuns (pentru xerxes1):

Daca n-a investit nimic baiatul poate face ce vrea.

| xerxes1 a răspuns (pentru Clorox):

Important
Bunurile dobandite inainte de casatorie nu se impart.
Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

A stat Mayar sa stearga 15 pagini cu intrebari.laughing)

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca tu habar nu ai de ce inseamna o relatie intre doi oameni, nu un barbat si o sclava. mai fa ceva research pe internet

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| Clorox a răspuns (pentru xerxes1):

Daca ea a investit foarte mult in casa inainte de casatorie si el a declarat ca ea n-a facut nimic... Chiar l-as omori pe tip daca as fi in locul ei, o merita.
Dar nu e vorba de asta aici, deja ia o intorsatura ciudata.
Pe scurt, baiatul care a pus intrebarea: SPUNE-I SI GATA! N-are ce sa se intample.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Tocmai, n-am habar, sunt asexual si sadomasochist dar sunt mai in masura sa-mi dau cu parerea pentru ca tin cont de etica si nu favorizez nici unul dintre sexe.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Then i rest my case.
din moment ce nu esti eligibil, te bagi ca musca-n lapte. bravo

| Ihave100lei a răspuns (pentru Mayar):

Doamne doar a cumparat o casa si nu a intrebat-o poate casa aia era petru ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Tocmai din cauza celor ca tine nu am o atractie pentru nimeni. Si oricum, uita-te in jur, sexul feminin e mult mai avantajat si respectat in secolul 21, dar tu vrei doar sa te plangi.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma uit in jur si tocmai ca femeile nu sunt respectate, doar 'figureaza' pe foaie acest lucru, dar cand ma uit in jur de la rude la necunoscuti, vad exact opusul. Tu esti orb?!

| Mayar a răspuns (pentru Ihave100lei):

Poate ca ei nu ii convenea. Amandoi ar urma sa stea impreuna in acea casa, atunci de ce nu au luat si o decizie IMPREUNA?
Asta arata ca ea nu valoreaza nimic in ochii lui si sper sa isi dea si ea seama de asta si sa isi gaseasca un tip care sa tina cu adevarat la ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Sunt cat se poate de vazator. Ca exista oameni profitori e adevarat, dar oare cate femei profitoare nu exista? Nu stiu ce te frustreaza pe tine, dar eu am simtit ura feminina fara ca macar s-o caut, si e inzecita fata de cea masculina, deci nu stiu ce arata studiile stiintifice, dar din ce vad empatia feminina e inexistenta.

| Ihave100lei a răspuns (pentru Mayar):

Eu sunt femeie/fata

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai scoate nasul din mahalele sau cluburi de fite. eu ce sa iti fac daca tu anume cauti si stai acolo unde persoanele nu au suflet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Nu stiu daca am fost de 3 ori in viata mea in club, ma rog, dai niste contraargumente de **** bazate pe absolut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Si mi-a dat si ignore. laughing)

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

I-ai servit-o prea misto.

| RainmakerX a răspuns:

Nu inteleg care este problema...

Pot spune ca as fi fericit daca iubita si-ar cumpara o casa fara sa ma intrebe. De ce?

Pentru ca ar fi banii ei, alegerea ei plus ca daca a cumparat-o, asta nu inseamna ca o sa ramana acolo pana la adanci batraneti.

Lucrurile de genul se pot vinde.
Poate mai strangeti bani iar la casatorie va luati o vila, ce e asa mare chestie?

In locul tau i-as prezenta totul ca pe o surpriza.
Mergeti si decorati impreuna si daca se supara explica-i ca obiectele se pot vinde oricand.

1.Nu se stie daca o sa ramai pana la adanci batraneti cu acea fata.
2. Oricand iti poti vinde casa si sa-ti cumperi altceva cu acei bani.
3. Oricand o poti inchiria pentru a face bani de pe urma ei.

Concluzia? : De ce se cearta lumea prin comentarii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Ce sfaturi prietenas? Ce stiu fetele in ziua de azi despre masini daca tot vrei sa o luam in serios? Acum 2 luni mi/am dat rabla la vanzare si am cumparat alta noua. Stii cum a fost discutia mea cu prietena mea? " Maine merg sa imi cumpar masina, vii si tu? " si atat. Din pacate nu a putut veni pentru ca incepea munca la 5 si dupa nu mai avea chef de altceva. Nu vad ce altceva as mai fi discutat cu ea avand in vedere ca toti banii pe masina vin din buzunarul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Ce faci Mayar, ma mai bagi in seama macar o data? Tot am ramas curios cum ar fi fost discutia in ochii tai. Astept cu sufletul la gura marinimoasa discutie

| Superior a răspuns (pentru Mayar):

Dar de fetele care otraveste barbatii sa le ia toata averea si casa?

| ParradiSs a răspuns (pentru Mayar):

Ba tu esti proasta, facuta gramada si inghesuita, tu vezi ma ce porcari zici aici, pai ce mare rahat crezi ca facu, din contra, a cumparat o casa, unde poate nu vr sa stea cu parinti sau vr ceva mai bun, alti nici nu au, in plus este doar iubita lui, sa nu mai zic ca am vazut cazuri in care sunt batute, maltratate, agresate etc, asta ca a cumparat o casa...nici nu ar tr sa aiba vreo ezitare sa-i zica si nu e sa zici ca sunt casatoriti si au 3-6 ani de casnicie, asa ca mai bine taci naibi din gura.

| Mayar a răspuns (pentru xerxes1):

Si se pare ca am mai multi stalkeri/admiratori pe aici, precum NuGaseamNumeLiber care isi irosesc din pretiosul lor timp pentru persoana mea. Ma simt chiar flatatabatting eyelashes

| Mayar a răspuns (pentru Superior):

Aici nu vorbim de filme, mai Alex, vorbim de realitatewinking

| Mayar a răspuns (pentru ParradiSs):

Aoleo, se pare ca am lovit undeva o coarda de te enervezi in asemenea hal. Nu pot spune ca imi face placere sa scot oamenii din sarite, dar cei care nu isi respecta iubitele sau sustin lipsa acestui lucru important in ceea ce vrea sa se numeasca 'relatie', asa cum o faci si tu, cred ca merita ca cineva sa le dea peste nas din cand in cand cu adevarul.
Faptul ca ma lauzi atat de mult si de frumos arata ca te-am atins si te-a suparat acest lucru. Si uite asa, mai descoperim si altii care sunt niste barbati 'iubitori'hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Daca eu am acum o casa, iar maine imi fac o iubita, nu ar trebui sa o intreb daca sa vindem apartamentul si sa mergem unde vrea ea pentru a-i arata ca o respect?

| Arimoshi a răspuns:

Cand e ziua ei? ii poti face o surpriza sau poti sa ii faci oricum

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce stiu fetele? Serios? Sunt unele fete care se pricep mai bine la masini decat baietii, in fine, aici este un subiect discutabil dar din pacate in acest context nu are sens.
''Din pacate nu a putut veni pentru ca incepe munca la 5'' iti zice ceva?
Intreab-o cand vine acasa daca nu s-ar fi dus la munca ar fi venit cu tine?
Stii de ce ''Ce stiu fetele in ziua de azi despre masini daca tot vrei sa o luam in serios'' este amuzant pentru mine? Daca as da un exemplu la fel ca tine ar suna cam asa:
''De ce ar mai veni baietii cu noi sa luam haine? Oricum nu se pricep la asa ceva''
Totul difera de la individ la individ, nu-i pune pe toti in aceeasi oala.