| bgud2000 a întrebat:

Salut,

Am cumparat o casa din banii mei si nu stiu cum sa ii spun iubitei astfel incat sa nu se supere ca nu m-am consultat cu ea.
Ma puteti ajuta cu o impachetare frumoasa a acestei prezentari?

86 răspunsuri:
| ParradiSs a răspuns (pentru Mayar):

Si tie ti se pare ca baiatu asta no respecta deoarece nu i-a zis ca a cumparat o casa?

| Mayar a răspuns (pentru ParradiSs):

Eh, la cum o zici suna de parca ar fi miliardar. laughing
A luat o singura casa - cea in care urmeaza sa stea IMPREUNA

| MihaelaDart a răspuns:

Daca prietenul meu ar lua un imobil fara stirea mea si cu banii lui, sincer nu m-ar deranja, poate ca ar fi o bucurie din partea amandorura, mai mult din partea lui insa, ca are o casa a lui si eu as fi impacata cu asta ca este fericit. L-as sustine cu decizile facute chiar daca nu m-ar intreba inainte. I-ai putea spune direct, fara ocolisuri si alte cele. Ai putea sa imbraci noua locuinta cu petale de trandafiri si lumanari si sa o legi la ochi pana in momentul cand va vedea casa.

| bgud2000 explică (pentru Mayar):

In primul rand nu este vorba de lipsa de respect, banii sunt mostenirea dobandita de mine, nu am o mentalitate gresita atata timp cat eu sunt cel care a cumparat imobilul din bani proprii, si mi se parea normal sa nu fiu obligat sa consult pe altcineva atata vreme cat persoana cealalta nu contribuie la achizitia lui.Consider ca ii voi face o bucurie si cred ca orice om normal ar trebui sa se bucure de asa ceva cu atat mai mult ca va locui impreuna cu persoana respectiva acolo si nu va mai fi nevoit sa dea bani pe chirie.
Este vorba doar de bun simt.

| bgud2000 explică (pentru Mayar):

Deciziile se iau impreuna cu o alta persoana atata timp cat si cealalta persoana contribuie la acest lucru.
Sunt sigur ca nu ai fi de acord ca o alta persoana sa ia deciziile pe banii tai.

| bgud2000 explică (pentru Mayar):

Normal ca nu locuieste acolo din moment ce inca nici eu nu m-am mutat. Si abia ce am achizitionat imobilul.

| ParradiSs a răspuns (pentru Mayar):

Si cu atat mai bine. Erau bani lui. Poate vr sa-i faca o surpriza...

| Mayar a răspuns (pentru ParradiSs):

O casa e ceva serios + important, nu e precum o haina, un buchet de flori sau o bijuteriehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Faza e urmatoarea prietenas, tu iti bazezi raspunsurile pe experienta ta de viata, eu pe experienta mea de viata. Nu am intalnit pana acum vreo fata! femeie care sa stie ceva despre masini. Dimpotriva, stiu cateva care au masini dar nu au habar sa schimbe macar amarata de roata.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ca eu am intalnit fete care se pricep la masini, si de asemenea am intalnit baieti care habar n-au ce-i ala un lagar.
Daca tu vezi 6 iar eu vad 9 asta nu inseamna ca unul din noi greseste, trebuie doar sa vedem din perspectiva celuilalt.

| Mayar a răspuns (pentru bgud2000):

Deci ea ar trebui sa accepte orice fel de casa cumperi si oriunde o cumperi, pentru ca e din banii tai?
M-ai lamurit : ai respect 0%, ai iubire 0% pentru ea.
I rest my case

| Mayar a răspuns (pentru bgud2000):

Si acum imi este cu atat mai clar ca aici nu vorbim despre o relatie in sensul originar

| Mayar a răspuns:

Felicitari, ai dovedit ce nivel ai de depravare. Mai mult de atat esti in stare sa te injosesti? Ai grija, ca in ritmul asta, ajung in centrul pamantuluihee hee

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai acelasi lucru as putea spune si eu despre cei care nu stiu diferenta dintre o agrafa si o prinzatoare de par. aproape niciun baiat nu se pricepe la aceste lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Avand in vedere ca baietii nu folosesc asa ceva, nu vad rostul postului tau.

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu destui baieti care nici macar nu stiu sa descuie o usa, iar la masini sunt varza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Ah, acum am inteles. TI/ai ros unghiile de ciuda de ce am zis despre fete/femei si nu puteai sa dormi pana nu ziceai la fel despre baieti. Eh, acum sper ca poti sa dormi dupa ce ai spus ce aveai pe suflet.

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema este ca tu spui minciuni. Sunt foarte multi baieti care habar nu au de masini si mecanica, iar tu spui ca au habar. sunt care nici sa descuie o usa nu stiu. si sunt destui astfel de baieti care in rest au o cariera destul de promitatoare si le merge acolo mintea. ma deranjeaza la tine ca minti doar de dragul de a te da mare straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Ca sa ma dau mare? Cu ce naiba m/am dat eu mare copil copac? Alta data cand ai chef de vorba cu cineva cauta pe unul ray pe aici, lui ii plac ciutancele.

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa vorbesti... eu ce sa iti fac? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Cum am spus si mai sus. Ma bazez pe ce am vazut pana acum si asta am vazut. Ca tu ai vazut altceva, soarta.

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu nu cauti sa ai acuratete in ceea ce spui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Vorbim acum de acuratete? Stai asa. Pai raspunsul tau este mai bun si mai "adevarat" pentru ca? Ai intalnit tu fiecare barbat si fiecare femeie de pe planeta ca sa ajungi la concluzia ca intr/adevar femeile stiu la fel de mult sau mai multe decat barbatii cand vine vorba de masini? Sau faci la fel ca mine, te bazezi pe ceea ce ai vazut pana acum? Daca da, atunci repet. Te/a ofticat raspunsul meu si vad ca nu o lasi balta. Imi arati cat de mult te supara chestia asta si e destul de haios sa fiu sincer.

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ma supara faptul ca pretinzi ca le stii pe toate. Am vazut multe cazuri in care baietii habar nu aveau de masini, incuietori si asa mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Daca tu asta vezi in raspunsurile mele, e problema ta. Ai dreptul la o parere, oricat de idioata ar fi. Si vad ca ai ceva cu incuietorile nu gluma thinking

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mi se pare aiurea ca un barbat, in cazul de fata, diversi barbati, sa nu aiba habar cum sa descuie o usa si sa sparga peretele ca sa poate deschide usa straight face