| laudima22 a întrebat:

Salutare, de la un timp am o problemă. Cred ca sunt afemeiat, adică îmi plac mai toate femeile, am fost cu două mai mature, acum ceva timp, după iar m-am întâlnit cu una dintre ele. Deși ea îmi spusese sa o terminăm definitiv fără întâlniri, eu am insistat până a cedat. Ma duceam seara pe la ea o luam de acasă, ne plimbam cu mașina, mâncam ceva, o prăjitură, un suc etc. Nu conta cat era ceasul putea sa fie și 12 noaptea eu o sunam sau îi dădeam mesaj sa ne întâlnim, iar ea venea, îmi spunea că ea nu vine, că e târziu nu știu ce dar într-un final tot venea. Înainte nu eram așa acum ce se întâmplă nu îmi dau seama. Legătura o mai țin așa dar nu mereu cu una dintre ele, o doamnă, pe WhatsApp mai ne salutăm una alta, dar atât. Dar nu știu ce să fac să mă focalizez pe una de vârsta mea de 24 ani. Mama și-a dat seama și i-am spus de situație, și mi-a zis că ce fac, fac greșit. Ea și-a dat seama imediat, dar m-a mai lăsat așa o perioadă de timp. Si ulterior a aflat și Tata, Tata nu mi-a zis mai nimic, nici nu îl interesa. e Bărbat, dar Mama era surprinsă de ce fac eu. Ce sa fac eu in această situație, am fost și cu una de vârsta mea 2 ani am fost împreună, dar ulterior după ce ne-am despărțit m-am focalizat pe alte treburi, pe care le văd eu că nu îmi fac cinste, nici mie, și nici Familiei mele! Nu sunt eu vezi Doamne un Casanova sau ceva, sunt un om cu frică de Dumnezeu, liniștit la locul lui, dar ceea fac nu îmi place. Total este adevărat din ceea ce spusai mai devreme, nu pot minții mă vede Dumnezeu. Totuși. Dar această întrebare a mea caută o rezolvare la rândul ei. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Haide ma, ca la 2 muieri care le-ai avut si tu in ultimile 2-3 luni, nu esti tu afemeiat, doar un tinerel in calduri care s-ar sexuii cu oricine ii pica in mana.
Mai acum cateva luni plangeai pe aici ca nu agati nimic, ai uitat?

| laudima22 explică (pentru Violleta2022):

Și cum se poate scăpa de acest obicei! Nu am zis cu 2 femei în același timp, mă refeream odată una, iar cealaltă după ceva timp!

| Violleta2022 a răspuns (pentru laudima22):

Insurandu-te, asa scapi de alergatul dupa femei.
Ori cauta-ti o fata de varsta ta si iubiti-va, pana ajungeti la casatorie, ca umblatul cu muieri maritate sau "prostituate" nu-ti ajuta la nimic, dimpotriva, te mai trezesti si plin de BTS-uri.

| Cinic a răspuns:

Mie imi plac mai mult femeile mature decat pustoiacele de 20-25 sa zicem. Ca alea nu stiu ce vor. Azi sunt moarte dupa tine, mâine li se schimba hormonii si vor pe altul pe care îl considera mai dragut sau mai " smecher". Eu cand am avut 34 de ani m-am combinat cu una de 22. Eu prost ca m-am bagat in relație cu un copil. Stiu un barbat de 43 de ani cu cuna de vreo 25-26. Ce este drept ăla sta bine si la toate capitolele. Este si frumos si casa si job. Si mai stiu pe unu care are 25 de ani si sta cu o femeie de 36 de ani. Dar femia este smecheră, si stilata si job bun si arată si bine pentru vârsta ei. Îl ține pe ăla ca pe un prinț. Din experientele mele, ca eu am stat si cu puștoaice si cu femei mature, zic ca mai bine cu 30+. Si sa îti mai zic o chestie : barbații se maturizeaza mai greu din punct de vedere intelectual decat femeile, asa este femeile sunt mai calculate ca barbatii. Dar din punct de vedere emotional femeile se maturizeaza mai greu ca noi. Si de aia vezi pustoaice de 20-25 care viseaza la fat frumos.

| kalasnicov22 a răspuns:

Suc si prajitura, o sa faca diabet.

| Mindfulness a răspuns:

Foote frate tot ce prinzi nu ierta că vremea p.i trece! Astea mature și pe mine mă atrag.

| Florian80 a răspuns:

Eu zic ca ti faci griji degeaba.esti pe. drumul bun.da i inaintr cu tupeu..sa nu ajungi la senectute sa ai regrete.Carpe diem!