| realitatea.net a întrebat:

Gigi Becali nu poate parasi tara. Cum comentati?
(detalii aici http://www.realitatea.net/......42472.html )

67 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic de comentat. Daca e gigi becali care e problema? Nu are voie sa paraseasca tara si gata.

| GreenSky a răspuns:

Mi se pare absurd...

| dulshe a răspuns:

De acord cu @pinky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o nedreptate fata de el.

| Paula a răspuns:

O prostie straight face asa cum o zis si el "o batjocură".
el ii Nea Gigi si nu poate iesi din tara sau ce angry?

| LoveForShania a răspuns:

De ce nu o poate parasi? Orice om poate parasi tara, in plus, el e Gigi Becali... dar sa fim seriosi! Poate sa fie si Obama ca tot un om simplu este! Dar de ce nu o poate parasi? E absurd! Eu cred ca ar trebui sa o paraseasca daca vrea.

| laurentiu_9029 a răspuns:

Nu este corect asa ceva. Giginho nu a facut nimic rau si nu merita asta.

prfml
| prfml a răspuns:

Nu conteaza numele sau persoana, legea este una pentru toti.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu comentam...laughing

leonardk
| leonardk a răspuns:

Circ ieftin. Curios sunt cine il toaca si de ce.

cami
| cami a răspuns:

Nu cred ca este un pericol chiar atat de mare, incat sa nu poate parasi tara...Nu a dat in cap, nu a lua din buzunar. A fost pur si simplu -legitima aparare-
PS: Imi pare rau pentru Gigi Becali.

mira
| mira a răspuns:

Justitia nu se putea dezice de ceea ce succesiv in atatea instante a hotarat, cu atat mai mult cu cat nu au aparut date noi in speta respectiva. Mira

| greg a răspuns:

Batjocura.

| hândel a răspuns:

Sa fie sanatos si el si Baseasca, ambii mandria Romaniei.

| tukhey23 a răspuns:

Poi era singurul care facea, ceva pentru. tara asta happy

| hanry a răspuns:

Pai ciobanul(sunt dinamovistbig grin) merita asta el de ce ar pleca din tara ca este europarlamentar pai el stiea ata engleza cat stiu eu germana(si nu stiu).

| selef a răspuns:

Fix problema lui nu ma intereseaza Becali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă penalul ține locul civilului, așa se întâmplă și cu Gigi Becali.
Un europarlamentar nu trebuie să fie în conflict cu legea, el este un exemplu pozitiv în raport cu tot ce se numește legislație română și europeană.
O persoană care este în stare de judecată, trebuie să finalizeze judecată și apoi să participe la alegeri politice.
Legea română este foarte permisivă și de aceea s-a ajuns la controverse.
Atâta timp cât un individ este cercetat penal, fie în stare de arest preventiv, fie în stare de libertate trebuie să aibă unele drepturi îngrădite.
Ex.: interzicerea dreptului de a participa la anumite alegeri: administrative, de conducere, politice, etc.
Legislația în vigoare este interpretabilă și de aici până la un europarlamentar cu interzicerea părăsirii teritoriului României nu a fost decât un pas.
Nu degeaba, magistrații sunt considerați "Dumnezeu", din punct de vedere al legii.
O seară plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu l-as mai lasa sa paraseasca nici camera in care sta...nu de alta, dar sa nu ii mai aud prostiile pe la tv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, pe langa aceasta veste, mi-as dori ca de altfel si 80%dintre jurnalistii realitatii tv sa nu mai fie lasati sa-si practice meseria.au devenit un izvor nesecat de nesimtire. poate ii aduceti asta la cunostinta si lui razvan dumitrescu. iar cat il priveste pe becali, este ceva normal, atata timp cat este in faza de urmarire penala pentru sechestrare de persoane.

| giovana a răspuns:

Foarte bine! Nu cred ca trebuie sa ajunga in Parlamentul European.
Nici nu fusese investit oficial si ameninta cu circul pe care il va face in PE, si alte "mascareli" de-a lui. Chiar avem nevoie de becali acolo? Chiar trebuie sa ne jenam de ce va face si ce se va scrie in ziare? Nu ne ajunge Italia si Spania?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nedrept pentru el, dar nu e stres ca oricum nu facea mare branza la europarlamentareoh go on

| cutache a răspuns:

Foarte bine, dar cum ajunge la belgieni?

daniela
| daniela a răspuns:

Nu stiu daca o astfel de decizi merita sau nu comentata. Nu paraseste tara si gata... Probabil va urma un proces. Dar oricum e o nedreptate zic eu. Multi au votat PRM pentru Gigi asa cred.

| kh1ss a răspuns:

Nicicum... ce sa comentezi la asta? nu poate parasi tara si punct... pe noi restul populatiei ne afecteaza cu ceva? nu...

auran
| auran a răspuns:

Probabil procurorii asteapta sa-si puna la punct engleza si dupa aceea ii da drumul cu siguranta!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Asa.si? Mai bine.nu ne poate face de ras mai departe de granitele romaniei(in direct). dar mai ales ca simte limba engleza prin vine-i curgandlaughing

| Princessee a răspuns:

Nu mi se mare corect.
El este un om, iar daca vrea sa se relaxeze dupa o detentie, nu poti?!
E nedrept.

| silvio a răspuns:

Eu zic: Lasati-l, domnilor, sa plece! daca promite ca nu se mai intoarce! rolling on the floor

| nicoleta_7357 a răspuns:

Sincer, ma bucur pentru asta, prntru ca nu mi se pare corect ca un om atat de incult ca el sa poata ajunge reprezentantul Romaniei in Parlamentul european.In plus, nu se impaca prea bine cu legea.