| realitatea.net a întrebat:

Gigi Becali nu poate parasi tara. Cum comentati?
(detalii aici http://www.realitatea.net/......42472.html )

67 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce?!

Tocmai din contra trebuia sa il faca sa o paraseasca, sa nu mai aiba cine sa ne faca de ras.

Gigi Gigi lasee! lasaneee! lasaneeee!

| urbanghost a răspuns:

Comentez cum ar trebui sa comenteze toti de fapt, ce daca e Gigi Becali, e cetatean ca oricare altul si trebuie sa se supuna deciziei luate de judecator, ce daca are bani se crede mai presus de lege? Sa stea in banca lui pana se va lua interdictia si dupa aceea faca ce-o vrea.

| Bianca26bb a răspuns:

Legea... Sunt sigura ca daca ar fi o alta persoana, pedeapsa ar fi mai mare

| eu_4161 a răspuns:

De ce nu ar avea voie sa paraseasca tara? Pentru ca are de antrenat echipa? Pentru ca a fost in inchisoare (pe nevinovat-ca sa zic asa)? Dar pentru ce? Are dreptul...Este absurd,,,,, o prostie...Astia isi bat joc de el?
Daca am putea da la vot daca poate pleca sau nu din tara, eu as vota sa poate pleca...BINEINTELES...SA PLECE DACA VREA!
Sunteti cu mine?

| DiMoDi a răspuns:

Uite de ce aveam eu insomnii!
Ajunge că poate EBA ajunge la Bruxelles să ne facă de cacao... se descurcă ea (cu "succesuri") şi fără oierul atomic sad

| gherghe_9739 a răspuns:

Daca a fost eliberat si are cazier judiciar este normal ca nu poate parasi capitala asa cum au hotarat organele judecatoresti.Eu cred ca sunt oameni mai bine pregatiti decat Becali ca sa mearga la Parlamentul European. Daca nu-i convine sa mearga inapoi la puscarie.Acolo este locul lui.

| eni a răspuns:

Foarte bine.Sunt oameni mult mai destepti care ar trebui sa ne reprezinte ca europarlamentar. Din pacate cei cu relatii si cu bani ocupa functii importante, ca si in alte domenii.Sunt tineri mult mai destepti care ar trebui sa ne reprezinte.Si legea sa fie lege pentru toti, dar din pacate...lasa de dorit.

| eni a răspuns:

Foarte bine. Din pacate multi si-au cumparat locurile cu bani, iar altii cu studii raman in urma.Nu ar trebui sa ne reprezinte ca europarlamentar.Sunt persoane mai destepti care ar trebui sa ocupe aceste functii.

| sese a răspuns:

Daca este sentinta definitiva a unei instante nu se discuta se executa.Numai un cretin ca "jiji' poate comenta de genul:"Dumnezeu "m-a facut" liber, sunt europarlamentar plec si ce o sa-mi faca? am imunitate".

| iulialex a răspuns:

Nu este deloc corect la cum sa purtat justitia cu gigi becali.Alti iti da in cap (te omoara)si-i judeca in libertate si surpriza raman si in libertate.intrbare:unde este dreptatea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine tac decat sa zic alceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se incadreaza in textele legale descrise/citate de "legiuitoarea"
pacat ca s-au pierdut cateva voturi care puteau reveni unuia mai capabil, mai putin patat, sau chiar nepatat
este un pas bun catre respectarea legii, chiar el ar trebui sa faca o declaratie prin care sa spuna ca da un exemplu prin respectarea legii, in cazul in care se afla acum, asta ar fi adevarata transparenta!

| 123456789_7596 a răspuns:

Degeaba

| dispe a răspuns:

Eu am mers la vot pentru prima data si nu voi mai merge niciodata probabil. Am votat prm pentru gigi becali din cauza lipsei unei justitii corecte. Acum am aflat ca o judecatoare face ceva pe optiunea mea la vot. Ce sa mai zic de justitie?! asa este justitia din Romania.

| criss_4477 a răspuns:

Poate ca Justitia is face treaba cum trebuie. Dar oare numai GIGI este cel acre nu are voie sa paraseasca tara? De restul nu se ocupa nimeni? Au ce au ei cu Becali iar de cand a iesit Europarlamentar mor de ciuda
Bravo GIGI! tine-o tot asa! nu au ce-ti face. Tine aproape de Vadim ca el are mai multa putere pe piata asta romaneasca de mafieee

| realista a răspuns:

It is ROMANIA! Chiar daca sti ca ai dreptate, ca esti nevinovat, nu ai voie sa lupti pentru libertatea ta! Dar asta este! Trebuie sa mai duca si ''oamenii legii" cate un caz pana la capat! Altfel isi pun leafa in pericol! Ca doar au fost atentionati de catre membriii Comisiei Europene vis-a-vis de multitudinea cazurilor in care victimele raman cu daune morale, fizice... iar cei ce ar trebui pedepsiti, iata, reusesc sa paraseasca tara in doar cateva ore!

| DAVID_8154 a răspuns:

Sunt niste jocuri politice la mijloc dar sunt sigura ca o va parasi pana la urma caci intr-adevar este un nume GIGI BECALI si nu a omorat pe nimeni sa nu poata parasi tara Toti infractorii o parasesc iar el care a facut ceva pentru locuitorii acestei tari sa nu aiba dreptulPana la urma si-a facut singur dreptate si il admir.BravO nea GIGI esti cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de rau, ca nu poate sa paraseasca tara pentru ca nu este un criminal. Un om ca el cu frica de Dumnezeu nu ar fugii niciodata din tara pentru ca isi iubeste prea mult radacinile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu poate Becali parasi tara, cum nu inteleg nici de ce Iliescu a fost scos de sub urmarire penala...bietul de el, nu are nimic pe constiinta, nu-i asa?

| ella_7588 a răspuns:

Pai e simplu a trait atatia ani aici in tara asta de mizerie in care nu mai faci un ban si te trezesti ca trebuie sa cheltui imediat si poate ca si-a strans aici o parte din avere dintre care " mama lui, banii si poate ca are si frati nu stiu eu pre sigur toate astea" dar eu asta consider sau mai poate fi o modalitate daca a fost arestat atunci pe nedrept si la cat bine a facut el in tara asta poate ca politia nu la lasat sa plece de aici ca poate il baga din nou la rece ceea ce mie nu mi sar pare deloc corect! mie mi s-a parut ca a fost un tip chiar de treba si a facut foarte foarte mult bine in tara asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca gigi becali nu poate parasi tara deoarece politi inca il suspecteaza.

| adella a răspuns:

Mai bine asa. happy De ce sa paraseasca tara si sa ne faca de ras? Si asa nu avem noi un renume foarte bun, si nu ne avem bine cu toate tarile ...fie ele vecine... se mai duce si acest personaj care nu stie sa lege doua fraze pentru a ne face si mai mult de ras. Parerea mea este ca destul ne facem cu presedintele nostru care habar nu are sa zica doua cuvinte in engleza la intruniri. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o nedreptate fata de alegatoru roman, ar fi trebuit sa fie data o lege ca cei anchetati penal sa nu aiba voie sa candideze. Ne-am facut inca o data de rasu lumii, nu poate merge la nou loc de munca, pantru ca e anchetat penal ca si cum nu se stia de nedreptatile din Romania, trebuia subliniate. Nu cred ca un europarlamentar ar parasi tara. Fiti siguri ca daca ar fi vrut sa plece ar fi plecat demult. Nu conteaza cine e, Gigi Becali sau altcineva, conteaza ca un europarlamentar din Romania nu poate parasi tara pentru ca e ancheltat penal si atat.

| 18041961 a răspuns:

Ca GB nu are voie sa paraseasca tara nu este o problema.Injustetea este ca persoane date in urmarire si cu capete de acuzare f grave au putut sa paraseasca tara.Ro. Bucuresti

| elenor a răspuns:

Eu zic ca pre ne face de rusine tara si incearca sa-l ascunda ca fiind romanlaughing!

| anamariah a răspuns:

Sincer, cam merita deoarece este si el un "hot" si sarlatan, ca toti patronii cluburilor sportive si politicienii. dar, nu este un pericol public si intr-un fel ar trebui lasat sa paraseasca tara. oricum.cu oameni ca el si baseaca, ne facem de rahat in toata lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Free jiji

| robert123 a răspuns:

De acord cu pinky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi de acord sa i se dea drumul sa plece, dar sa nu i se mai dea drumul sa vina.
Acelasi regim ar trebui aplicat mai multor personaje care, cel putin mie, au ajuns sa-mi faca greata si, din cauza carora, am ajuns sa nu mai deschid televizorul.

| aurora_9259 a răspuns:

Pai sa va intreb ce procent din populatia Romaniei l-a votat ca europarlamentar? Adica electoratul care a avut incredere in el este nesimnificativ? Nu are dreptul de a fi reprezentat in Parlamentul European? Legislatia are lacune in acest sens. Nu exista o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila care sa spuna ca a fost gasit vinovat de acuzele ce i se aduc. Este ales?
Este! Asa cum fostii presedinti (pe care slava Domnului ii stim cu totii) sunt insotiti de nu stiu cate garzi, se poate aplica acest lucru si d-lui Becali. Sa fie insotit la serviciu de garzi ale nu stiu carui minister abilitat (care fie vb intre noi, oricum ii vegheaza somnul si nesomnul) pana la emiterea unei sentinte judecatoresti (bineinteles, definitiva si irevocabila) care sa spuna : da, Becali este vinovat!