| realitatea.net a întrebat:

Gigi Becali nu poate parasi tara. Cum comentati?
(detalii aici http://www.realitatea.net/......42472.html )

67 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o nedreptate fata de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă penalul ține locul civilului, așa se întâmplă și cu Gigi Becali.
Un europarlamentar nu trebuie să fie în conflict cu legea, el este un exemplu pozitiv în raport cu tot ce se numește legislație română și europeană.
O persoană care este în stare de judecată, trebuie să finalizeze judecată și apoi să participe la alegeri politice.
Legea română este foarte permisivă și de aceea s-a ajuns la controverse.
Atâta timp cât un individ este cercetat penal, fie în stare de arest preventiv, fie în stare de libertate trebuie să aibă unele drepturi îngrădite.
Ex.: interzicerea dreptului de a participa la anumite alegeri: administrative, de conducere, politice, etc.
Legislația în vigoare este interpretabilă și de aici până la un europarlamentar cu interzicerea părăsirii teritoriului României nu a fost decât un pas.
Nu degeaba, magistrații sunt considerați "Dumnezeu", din punct de vedere al legii.
O seară plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu l-as mai lasa sa paraseasca nici camera in care sta...nu de alta, dar sa nu ii mai aud prostiile pe la tv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, pe langa aceasta veste, mi-as dori ca de altfel si 80%dintre jurnalistii realitatii tv sa nu mai fie lasati sa-si practice meseria.au devenit un izvor nesecat de nesimtire. poate ii aduceti asta la cunostinta si lui razvan dumitrescu. iar cat il priveste pe becali, este ceva normal, atata timp cat este in faza de urmarire penala pentru sechestrare de persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nedrept pentru el, dar nu e stres ca oricum nu facea mare branza la europarlamentareoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce?!

Tocmai din contra trebuia sa il faca sa o paraseasca, sa nu mai aiba cine sa ne faca de ras.

Gigi Gigi lasee! lasaneee! lasaneeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine tac decat sa zic alceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se incadreaza in textele legale descrise/citate de "legiuitoarea"
pacat ca s-au pierdut cateva voturi care puteau reveni unuia mai capabil, mai putin patat, sau chiar nepatat
este un pas bun catre respectarea legii, chiar el ar trebui sa faca o declaratie prin care sa spuna ca da un exemplu prin respectarea legii, in cazul in care se afla acum, asta ar fi adevarata transparenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu poate Becali parasi tara, cum nu inteleg nici de ce Iliescu a fost scos de sub urmarire penala...bietul de el, nu are nimic pe constiinta, nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de rau, ca nu poate sa paraseasca tara pentru ca nu este un criminal. Un om ca el cu frica de Dumnezeu nu ar fugii niciodata din tara pentru ca isi iubeste prea mult radacinile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca gigi becali nu poate parasi tara deoarece politi inca il suspecteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o nedreptate fata de alegatoru roman, ar fi trebuit sa fie data o lege ca cei anchetati penal sa nu aiba voie sa candideze. Ne-am facut inca o data de rasu lumii, nu poate merge la nou loc de munca, pantru ca e anchetat penal ca si cum nu se stia de nedreptatile din Romania, trebuia subliniate. Nu cred ca un europarlamentar ar parasi tara. Fiti siguri ca daca ar fi vrut sa plece ar fi plecat demult. Nu conteaza cine e, Gigi Becali sau altcineva, conteaza ca un europarlamentar din Romania nu poate parasi tara pentru ca e ancheltat penal si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Free jiji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi de acord sa i se dea drumul sa plece, dar sa nu i se mai dea drumul sa vina.
Acelasi regim ar trebui aplicat mai multor personaje care, cel putin mie, au ajuns sa-mi faca greata si, din cauza carora, am ajuns sa nu mai deschid televizorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gigi Becali nu poate parasi tara. Foarte bine. Legea e si pentru Becali. Imi pare rau de fapt ca am ajuns sa postez pe o tema care-l include pe Gigi Becali, fiindca pana la urma, noi spectatorii circului la nivel national l-am facut pe Becali celebru.Si orice eveniment care include numele de Becali ne-a atras atentia si nu ne-am zis niciodata ca nu e bine sa ii mai acordam atata atentie.De ce cand schimbam canalele ne-am oprit sa ascultam un semi-analfabet cu bani palavragind la t. v? Oamenii ca Becali, Magda Ciumac si Oana Zavoranu au ajuns celebri numai din cauza noastra. Haideti sa lasam loc oamenilor cu adevarat valorosi sa iasa in fata si sa nu mai dam nastere altor vedete de mahala. Ce exemplu sa iau eu cand ma duc pana la un vecin sa imprumut ceva si el, care a trecut cu 30 de ani mai mult prin viata decat mine, rade cu pofta si devoreaza idiotenia acestui personaj? Oameni buni, spuneti stop si nu mai dati oricat de mica atentie acestor personaje, fiindca acele 10 minute pe care le petreceti ascultandu-i la t. v. ii fac de fapt celebri. Asa am uitat de ratiune incat noi astazi de fapt ne punem problema daca a fost Becali arestat pe nedrept sau nu, daca e corecta interdictia care i s a dat...Pff. Gigi Becali trebuia arestat de 15 ani de zile de cand a inceput sa-i fie mediatizata gogomania si asta o stim cu totii numai ca ati zis "ia sa vad ce mai zice si asta " uitand de fapt cine e cu adevarat Becali si unde le este cu adevarat locul oamenilor de valoare. La randul meu am facut o greseala fiindca am acordat atentie acestui personaj.
Treziti-va oameni!

Andrei, 15 ani, Buzau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce Becali ar putea sa paraseasca tara daca are interdictie?! Sau pentru unii legea este altfel?! Mi se pare corecta decizia judecatoreasca si pana la solutioanarea cazului in speta e cazul ca si cei mai bogati sa stea alaturi de noi ceilalti, adica plebeii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:O rolling on the floor O intrebare care nu are legatura cu noi.Este probema lui. Voi faceti stiri din orice.

| Andreea_8014 a răspuns:

Mi se pare foarte absurd.
Nu sunt de acord cu asta
E descriminare

| Andreea_8014 a răspuns:

Mi se pare foarte absurd..
Nu sunt de acord cu asta
E descriminare

| urbanghost a răspuns:

Comentez cum ar trebui sa comenteze toti de fapt, ce daca e Gigi Becali, e cetatean ca oricare altul si trebuie sa se supuna deciziei luate de judecator, ce daca are bani se crede mai presus de lege? Sa stea in banca lui pana se va lua interdictia si dupa aceea faca ce-o vrea.

| Paula a răspuns:

O prostie straight face asa cum o zis si el "o batjocură".
el ii Nea Gigi si nu poate iesi din tara sau ce angry?

| hanry a răspuns:

Pai ciobanul(sunt dinamovistbig grin) merita asta el de ce ar pleca din tara ca este europarlamentar pai el stiea ata engleza cat stiu eu germana(si nu stiu).

| eu_4161 a răspuns:

De ce nu ar avea voie sa paraseasca tara? Pentru ca are de antrenat echipa? Pentru ca a fost in inchisoare (pe nevinovat-ca sa zic asa)? Dar pentru ce? Are dreptul...Este absurd,,,,, o prostie...Astia isi bat joc de el?
Daca am putea da la vot daca poate pleca sau nu din tara, eu as vota sa poate pleca...BINEINTELES...SA PLECE DACA VREA!
Sunteti cu mine?

| robert123 a răspuns:

De acord cu pinky

| gherghe_9739 a răspuns:

Daca a fost eliberat si are cazier judiciar este normal ca nu poate parasi capitala asa cum au hotarat organele judecatoresti.Eu cred ca sunt oameni mai bine pregatiti decat Becali ca sa mearga la Parlamentul European. Daca nu-i convine sa mearga inapoi la puscarie.Acolo este locul lui.

| DAVID_8154 a răspuns:

Sunt niste jocuri politice la mijloc dar sunt sigura ca o va parasi pana la urma caci intr-adevar este un nume GIGI BECALI si nu a omorat pe nimeni sa nu poata parasi tara Toti infractorii o parasesc iar el care a facut ceva pentru locuitorii acestei tari sa nu aiba dreptulPana la urma si-a facut singur dreptate si il admir.BravO nea GIGI esti cel mai tare

| ella_7588 a răspuns:

Pai e simplu a trait atatia ani aici in tara asta de mizerie in care nu mai faci un ban si te trezesti ca trebuie sa cheltui imediat si poate ca si-a strans aici o parte din avere dintre care " mama lui, banii si poate ca are si frati nu stiu eu pre sigur toate astea" dar eu asta consider sau mai poate fi o modalitate daca a fost arestat atunci pe nedrept si la cat bine a facut el in tara asta poate ca politia nu la lasat sa plece de aici ca poate il baga din nou la rece ceea ce mie nu mi sar pare deloc corect! mie mi s-a parut ca a fost un tip chiar de treba si a facut foarte foarte mult bine in tara asta!

| PAULsighet a răspuns:

Cel mai bun comentariu,, Traim in Romania,,

| adella a răspuns:

Mai bine asa. happy De ce sa paraseasca tara si sa ne faca de ras? Si asa nu avem noi un renume foarte bun, si nu ne avem bine cu toate tarile ...fie ele vecine... se mai duce si acest personaj care nu stie sa lege doua fraze pentru a ne face si mai mult de ras. Parerea mea este ca destul ne facem cu presedintele nostru care habar nu are sa zica doua cuvinte in engleza la intruniri. happy

| criss_4477 a răspuns:

Poate ca Justitia is face treaba cum trebuie. Dar oare numai GIGI este cel acre nu are voie sa paraseasca tara? De restul nu se ocupa nimeni? Au ce au ei cu Becali iar de cand a iesit Europarlamentar mor de ciuda
Bravo GIGI! tine-o tot asa! nu au ce-ti face. Tine aproape de Vadim ca el are mai multa putere pe piata asta romaneasca de mafieee