| realitatea.net a întrebat:

Gigi Becali nu poate parasi tara. Cum comentati?
(detalii aici http://www.realitatea.net/......42472.html )

67 răspunsuri:
| 18041961 a răspuns:

Ca GB nu are voie sa paraseasca tara nu este o problema.Injustetea este ca persoane date in urmarire si cu capete de acuzare f grave au putut sa paraseasca tara.Ro. Bucuresti

| realista a răspuns:

It is ROMANIA! Chiar daca sti ca ai dreptate, ca esti nevinovat, nu ai voie sa lupti pentru libertatea ta! Dar asta este! Trebuie sa mai duca si ''oamenii legii" cate un caz pana la capat! Altfel isi pun leafa in pericol! Ca doar au fost atentionati de catre membriii Comisiei Europene vis-a-vis de multitudinea cazurilor in care victimele raman cu daune morale, fizice... iar cei ce ar trebui pedepsiti, iata, reusesc sa paraseasca tara in doar cateva ore!

| aurora_9259 a răspuns:

Pai sa va intreb ce procent din populatia Romaniei l-a votat ca europarlamentar? Adica electoratul care a avut incredere in el este nesimnificativ? Nu are dreptul de a fi reprezentat in Parlamentul European? Legislatia are lacune in acest sens. Nu exista o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila care sa spuna ca a fost gasit vinovat de acuzele ce i se aduc. Este ales?
Este! Asa cum fostii presedinti (pe care slava Domnului ii stim cu totii) sunt insotiti de nu stiu cate garzi, se poate aplica acest lucru si d-lui Becali. Sa fie insotit la serviciu de garzi ale nu stiu carui minister abilitat (care fie vb intre noi, oricum ii vegheaza somnul si nesomnul) pana la emiterea unei sentinte judecatoresti (bineinteles, definitiva si irevocabila) care sa spuna : da, Becali este vinovat!

| elenor a răspuns:

Eu zic ca pre ne face de rusine tara si incearca sa-l ascunda ca fiind romanlaughing!

| iulialex a răspuns:

Nu este deloc corect la cum sa purtat justitia cu gigi becali.Alti iti da in cap (te omoara)si-i judeca in libertate si surpriza raman si in libertate.intrbare:unde este dreptatea?

| 123456789_7596 a răspuns:

Degeaba

| catalina7 a răspuns:

Este o tampenie mare, mare, mare. Sa fie lasat in pace, domnilor. Ar fi bine sa va concentrati atentia asupra celor care fac rau; tot felul de infractori si de persoane de rea credinta...Becali e cu treburile lui si chiar se si zbate pentru tara asta. Probabil din acest motiv, vreti sa-l tineti legat...