| HATErock a întrebat:

Hate rock!
Love house!

Cel mai fregvent razboi de pe TPU, in ce tabara sunteti?

Pe cine preferati? Justin Bieber sau Bon Jovi?

Eu pe Justin!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bon Jovi.
Să te duci la origini pentru că îndrăznești să îi compari pe ăștia doi.
Tot acolo să te duci fiindcă spui că urăști rock-ul. Nici o ființă cu mai mult de 1 miligram de creier nu ar spune că urăște rock-ul ÎNAINTE CA MĂCAR SĂ ÎL ASCULTE.

Îți expui părerile fără argumente sau cu argumente de rahat. Ești doar o frustrată care nu își poate explica unele fenomene din jurul ei, așa că face și ea ce poate - se dă în spectacol. Dă-mi frate niște argumente pentru a îți susține ideea că rock-ul e nașpa. Noi îți umplem 3 pagini de argumente sau poate mai mult dacă ne pui să argumentăm că rock-ul e cel mai bun gen de muzică.

Rock-ul va rămâne în continuare cel mai bun gen de muzică fie că tu sau vreo altă pițipoancă distrusă cu creier de găină veți organiza alte campanii stupide anti-rock fără să știți măcar cu ce se mănâncă acest gen extraordinar de muzică.

Rock-ul reprezintă vreo 99% din muzica bună. Mai sunt excepții din pop, rap, jazz, soul etc. Dar 99% din muzica bună este ROCK, nu altceva.

De ce aveți voi impresia că melodii din 1970 se ascultă cu plăcere și astăzi, dar de multe melodii din 2008 nu își mai aduce nimeni aminte? De prost ce e rock-ul ăsta nașpa, nu?

Habar n-ai ce înseamnă o muzică bună. Justin Biberon al tău nu e decât o fază trecătoare, în 5 ani va dispărea și va apărea altul ca el, și tot așa. E muzică pentru copii săraci cu duhul. Dar deja intru în detalii pe care e clar că nu le poți înțelege, având un grad de inteligență atât de mic. Trăiește tu acolo cu Biberonul tău, în universul tău din punguță, cu mulți alți obsedați de muzică proastă.

Chiar și felul cum scrii demonstrează cât de distrusă ești. Se scrie FRECVENT.

Rock vs. House nu e un război, e doar o răscoală a cocalarilor care se cred mari șmecheri și culți dacă nu ascultă manele și ascultă Inna.

Care prost ar compara un artist atât de genial cum e Bon Jovi cu un rahat ca Biberon? Pentru că ai spus o asemenea tâmpenie meriți să fii torturată încet, încet, pe melodiile lui Bon Jovi (nu alea de dragoste)

Rock-ul va rezista mereu. Rahaturile vor fi uitate în câțiva ani.

Nu contează ce muzică e în topuri, rock-ul va fi mereu cel mai bun gen de muzică.

Get a Life quickly! Ești așa de proastăăăă...laughing

Hai baftă. M-am distrat cu tine.

181 răspunsuri:
| debbieCrain a răspuns:

Cineva care are numele de cont HATErock merita legat de calorifer si batut cu lantul in fiecare zi...o prefer pe mata daca inteligenta ta e asa scazuta.mrg. Mai asculta si uh Paramore, Linkin Park etc

| JadeT a răspuns:

Fha Jelli...in mortii matii.fha parasuto uh ai tupeu sa comentezi aici dar daca ar fi Justin in fata ta.te pisi pe tine panaramo nu ai tupeu sa ii spui un cuvant in mortii matii de expirata...sa-mi dai limbi si uh si neamu matii de retarzi
"Justin Bieber e un artist de rahat cu melodii pentru fetițe de 12 ani în călduri".mai interesativa si voi oameni fara cap...pentru concertele lui chiar si fete de la 15 pana la 25 au platit 400 de euro pentru un bilet la concertul lui...

pentru un concert de a lu' bon rahat nu as plati nici un leu. daca s-ar face bon rahat in fata mea l-as scuipa in ochiwinking

dar ce sa ma mai obosesc ca incultii ca voiwinking

rolling on the floormai panarama de om ca bon jovi nu am vazut.ce fataa are in el...rolling on the floor)

| JadeT a răspuns:

Hai.mai comentati.winking

nu imi pasa ce gandesc altii.Jelli ia'ti o chitara si da'ti ca ea in capwinking

si vorbeste intr-o punga ca te ascult mai tarziuwinking

acum sunt ocupata sa vad cand are Justin concert in Italia.

Love justin:X:X

Bon jovi.forever...

.om de rahatrolling on the floor

cei care ascultati muzica ca lu' jon rahat e e problema voastra...nu am nimic de commentat.ca altii care se oftik cand vad ca altii au gusturi diferite...

| sumerutz10 a răspuns:

Justin Bieber! Si ce daca sunt baiat? Imi place melodia BABY! Deci nu prea imi place rock!

| Afdsa a răspuns:

@Pinky, da proastă mai eşti " fha " straight face...Du-te la dracu cu poponaru' tau şi lasă-ne.Cică " cei care ascultati muzica ca lu' jon rahat e e problema voastra...nu am nimic de commentat. " dacă nu ai nimic de comentat inteligento,de ce te ambalezi aşa? Tu nu vezi că eşti umplută de stupizi până în gât şi tu şi ceilalţi biberonişti? Termino naibii că mă irită prostia şi gramatica ta.
Şi nu te mai lua de Jelli,crede-mă că are gusturi de miliarde de ori mai bune în materie de muzică în comparaţie cu tine,de fapt nici nu vă pot compara, nu pot compara nici un rocker cu tine, EŞTI PREA PROASTĂ şi ne distrăm pe seama ta dacă nu ţi-ai dat seama.
Cum a zis şi 7h30, m-am distrat cu tine laughing.
EDIT: Merci de stupid înseamnă că te-ai simţit in ce ţi-am zis, tâmpito. laughing

| AdeNoid a răspuns:

Bon Jovi.
Nu am nimic cu Bieber, dar cum au spus si altii~"sorry"... legenda muzicii rock, nu se pot compara nu te supara.e parerea meahappy

| teutza_2626 a răspuns:

Normal ca pe justin love strucklove strucklove struck

| TeoPT a răspuns:

@Pinky.
Cum poți fi atât de proastă, fă? Tu te auzi ce spui?

| annammaryya a răspuns:

Aleg pe oricine dar nu pe justin biberon.Bon Jovi e alegerea mea chiar daca habar nu am cine ii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30 dragă, nu e așa că fata asta e o dulcică? Ia uite-o, ce frumos știe să se exprime și să vorbească, abia am înțeles jumate`. Cred că pe DN1 a învățat multe...
http://i.imgur.com/5NAxU.jpg

| StarMagda a răspuns:

Bon Jovi! Clar happy

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Pinky Nu inteleg de ce trebuie sa ne magarim.Nu suntem in mahala.
N-ar avea curaju' Bieber sa stea fata-n fata... stai calm oh go on
Stiu ca esti repetenta, dar totusi, fara scoala nu ai un viitor, mai da pe la scoala.
Sa-mi raspunzi frumos deoarece o sa-ti fie sters contul la inca o miscare gresita si atunci va trebui sa chem toti rock-erii de pe TPU la un party de 2 zile week-end-ul asta sa ne distram ca am scapat de tine tongue, macar pentru un timp.
Baga un "baby" in timp ce citesti asta si gusta si un compot cu prune, poate ti-a fi pofta smug
Numai bine papuse wave laughing

| TeoPT a răspuns:

@Jelli
Numa DN1? Cred că a măturat toate drumurile europene și naționale.

Ce să le faci, săracii. Atunci când observă că nu mai pot comenta nimic încep să înjure, atât îi duce capul. Fanii ăștia super-inteligenți și culți ai lui Justin Biberon.
Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30, adică toți au măturat cu ea... nici măcar nu glumesc, e de-a dreptul trist să vezi atâta incultură într-o simplă fată de probabil 14 ani...
Apoi, eu sterg mesajele și blochez, asta sa le fac măcar.

| ZapaciLaa a răspuns:

@darkempire: eu nu am zis ca mi-e frica...m-am referit la faptul ca se crizeaza pe scena ca un psihopat si am auzit ca...mananca. copii si ursi panda laughing

| ZapaciLaa a răspuns:

Si singura melodie rock pe care o iubesc e : We will rock you-Queen

| TheDarkEmpire a răspuns:

@MamaOmida Cum sa manance copii? laughing)
De MM se spun multe, insa el e un artist cu o inteligenta si o gandire ampla, deci nu toti putem sa-l intelegem.
Imbracamintea, limbajul si alte chestii sunt ca un "Pod" peste care trebuie sa treci ca sa intelegi ce mesaj vrea sa transmita.
De exemplu: "The Beautiful People", melodia lui Manson cu un videoclip, dupa cum spun unii "foarte sadic, scarbos si terifiant", este un mesaj trimis americanilor despre faptul ca "toti trebuie sa fie la fel dintr-un punct de vedere al modei, sa se simta toti frumosi, iar melodia sugereaza ca-ti poti crea standardele tale in frumusete fara sa fii unul dintre ei"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când eram mai mică și necoaptă știu că aveam cosmaruri cu Marilyn Manson. Dar aveam 9 ani, deci cât mă putea duce mintea...
Acum am început să ascult și eu și mie una mi se par greu de înțeles fiindcă e foarte talentat la scris. Îmi place să interpretez în mai multe moduri. Tocmai de-aia îmi place acest artist.

| Tasya05 a răspuns:

Justin Bieber! Normal! Il ador pe justin! Niciodata nu mi-a placut si nu imi va placea Bon Jovi. ( scuze pentru fanii lui) macar eu am bunul simt sa imi cer scuze...nu cum fac altii... il injura pe justin si nici macar nu isi cer scuze la sfarsit.

| EnterSandman a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
adica.te injur.te fac de tot rahatul.ami dau si drumul pe tine si apoi la sfarsit sa imi cer scuze?
ce rost ar mai avea injuraturile spuse inainte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
Ești un avort nereușit, copil născut pe centură.
Scuze. Nu eu te-am făcut avortată, ci mă-ta. Scuze iar.

| 4827 a răspuns:

Bon jovi lojik, cine l-ar alege pe ''justin'', e cel mai mare fraier laughing nu stiu ce va place la ellaughing

| stmh a răspuns:

BON JOVI of course
muzica pe care o fac nu se compara cu ce canta justin.versurile celor de la BJ au o semnificatie, nu sunt doar versuri aruncate ca sa rimeze

| DarkShaodw1 a răspuns:

Cred ca perushul meu are un IQ mult mai mare ca al tau. Zau ca pentru simpla comparatie merita sa ti se faca dosar penal! Ai macar idee cine este Jon Bon Jovi, sau Richie Sambora, sau David Bryan sau Tico Torres?! Sunt legende, copil dus cu capu'! DE JUstin nu mai auzim noi peste 2 ani... POate il lichideaza?smugsmuglove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am putut rezista sa nu raspund big grin In primul rand, cum naiba poti sa il compari pe Bon Jovi cu Justin Bieber?! I HATE JUSTIN BIEBER! LOVE BON JOVI \m/! ROCK 4EVER!winking big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca una pe aici care n-are ce face si pune intrebari idioate pe TPU, fan Selena Gomez si JB laughing Un cuvat: PATETIC!winking

| CannbalCorpse a răspuns (pentru JustBeHappy):

Eşti aşa incultă încât nu şti cine este o legendă a muzici! Şi şti un tânc prost de 15 ani sau câti o avea?

| HermioneLove a răspuns:

Sincer pe nici unul straight face

| Termopile a răspuns (pentru Stefaan):

Cel mai bun răspuns! Felicitări ar trebui să primești fundă! În sfârșit un raspuns bun! Mă mir ca un ai primit fundă! Tot adevărul in 3 rânduri! Dacă aș fi pus întrebarea eu ai fi primit fundă cu prima ocazie! Bon Jovi, ce Justin Bieber, aia ce ai zis tu e muzică adevărată nu păduchi ăștia 2 care sug bani din industria muzicală, bani primiți pe degeaba, sunt o rușine pentru muzica adevărată. Hip Hop genul muzical suprem ăsta e unicul adevăr! Păcat ca doar Ștefan și cu mine îl cunoaștem! Voi apreciați doi păduchi dar pe artiști adevărați nimeni nu am auzit pe nimeni să vorbească de PARAZIȚII, Specii, Zale, etc care sunt cei mai tari artiști și voi veniți cu doi păduchi, buni de nimic și vă certați care e mai bun! Vaide capu vostru auziți la ei Bon Jovi și Justin Bieber! Fiv-ar păduchi să vă fie! Dar na asta e noua generație compară 2 păduchi, cu genii precum Specii! Vai mama voastră! Îmi fine vă las cu păduchi voștri!