| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum unii dintre voi pot sa asculte black, gothic, thrash metal etc. mi se par cele mai dezgustatoare subgenuri.Cand asculti acele melodii ai o stare naspa. Cel mai mult, ma enerveza ca tipa ca niste discreierati.Nu as mai asculta prostiile alea pentru nimic in lume.Cred ca numele corect ar fi cold metal nu black, thrash etc.

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Angus, din muzica am ajuns la religie? Care e legatura?
Frate... tu traiesti intr-o lume roz in care toti il pupa-n cur pe Dumnezeu? Eu asta inteleg. Daca nu vrei sa ai de a face cu "monstrii satanisti" sau cu "slujitorii lui Satan" nu-ti mai chinui guma de mestecat din cap si nu te mai gandi la ei! E simplu, nu? Nu mai incerca tu sa implinesti "profetia" lui Dumnezeu, sa impaci pe toata lumea, sa fie cerul roz cu vata de zahar in loc de nori. Nu inteleg unde bati. Tu urasti blacku' fiindca il urasti pe Satan? Unde e legatura?!
PS: "The love for life is all hatred in disguise".

65 răspunsuri:
| OneMoreChance a răspuns:

Apropo, nu poti influenta un om sa asculte ce muzica asculti tu! De exemplu eu ascult si heavy, black, trash metal dar si rock! Ma doare pe mine la basca de ce crezi tu.Eu tot o sa ascult black metal mereu

| OneMoreChance a răspuns:

@angus, draga, am citit eu bine? "Asa ca mai taceti cu manelele voastre.", bai copil facut pentru alocatie, tu compari manele cu dimmu borgir, slayer? Atunci da-te dreacu la mata si spune'i sa iti cante "nani nani pui de om, cum sa fac sa te adorm"

| OneMoreChance a răspuns:

Ma numesc @OneMoreChance! Dar oricum, din context... asa se intelege...citeste toate comentariile si apoi citeste-l pe al tau
Apoi iti vei da seama ca nu vorbesc ca boul

| OneMoreChance a răspuns:

Ok!
Damn iar nu ma lasa sa scriu x(

| Deeu_1723 a răspuns:

Iubire,tu nu ştii ce e muzica.Mai învaţă puţin din muzica adevărată. Dacă tu numeşti Inna,Sak Noel, Lady Gaga sau Katy Perry muzciă bună, greşeşti.

| Deedeek a răspuns:

Omule, nu stiu cum sa spun, dar tu esti genul de om rasfatat, care n-a trecut in viata lui prin probleme grave. Iti propun sa pleci 3 luni de acasa, fara niciun ban, sa supravietuiesti efectiv cum apuci (asta ca sa iti creezi ceva probleme, nu ca ar fi singurul mod), si-apoi asculta black metal. O sa vezi ca o sa te unga pe suflet. E modalitatea prin care cei mai putin norocosi isi manifesta furia fara s-o dea in cocalarisme si sa se bata cu cine apuca. Cel putin asta e viziunea mea. Ascult black metal de la 11 ani si crede-ma, te formeaza ca persoana.

| Deedeek a răspuns:

Si da, am ascultat melodia aia si singura reactie a fost sa ma scarpin in fund si sa-mi mai torn o cana cu ceai...si nu cred ca se pune problema unui cocalar in cazul de fatalaughing Melodie cu mesaj: Dimmu Borgir - The Sinister Awakening (trupa ta preferata, din cate observ). Daca ignori partea cu Antichristus Spiritualis (care s-ar putea sa te faca sa te inchini si sa scoti pc-ul din priza), o sa intelegi pana si tu mesajul pe care vrea sa il transmita. Citez: "Where I come from there is no higher authority than me, being my own God, it's all I was meant to be". Tu, asculta de presedintelaughing

| andrey_4736 a răspuns:

Nu stiu de ce spui asta, eu cand ascult metal sau rock imi imaginez ca eu cant melodia si te trece un fior, dar dupa te simti bine.Mai ales cand ascult 30 seconds to mars.

| andrey_4736 a răspuns:

Nu ai stat tu sa intelegi mesajul pe care il transmit aia cand tipa. Si ce insinuezi prin mesaj, ca iti plac manelele si esti de fapt un manelar? Ei bine...eu asta cred ca esti.

| RhoOphiuchi a răspuns:

Oho ce sarira metalistii p-aci sa isi apere neamu'. He he.
@angus, ce ai postat tu este ok ca si opinie, dar imatur ca si post, adica ceva gen "vorbesti neintrebat".

@metalistii atacatori iesiti in defensiva, cu riscu' de a fi numita manelista, sunteti la fel de imaturi CA Crestinul de mai sus. "Frate, blakc metalul nu e pentru oricine, ca nu oricine il intelege". Apai si daca il intelegi dar nu iti place mesaju'? Lasati arogantele astea, marii metalisti, care asculta dimmu borgir. Heh.

PS. I'm bored and i feel like trolling around.

| emiliman a răspuns:

Copilut, du-te frumos si asculta tot ce vrei tu dar nu judeca ce nu iti place, daca t ascultai guta la mama ta in burta nu te astepta ca si noi sa fdacem la fel tongue

| VanillaBie a răspuns:

Gusturile nu se discuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urasc manelele(Inna,Sak Noel,Lady Gaga sau Katy Perry etc.)
"am ascultat":gorgoroth,marduk,cradle of filth, dimmu borgir, satyricon cam astea ascultati si voi asta
http://www.youtube.com/watch?v=1HtCquBppTc
trebuie sa fii cocalar sa nu iti placa asta; dati-mi si mie exemplu de melodii care transmit ceva Astept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

30 seconds to mars nu e black metal; eu am o problema cu black, thrash, death metal etc. nu cu rockul; rockul e fain dar nu prostiile astea; de fapt e singurul gen pe care il ascult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si voua ce va place la ei cum se imbraca, cum se machiaza, cum canta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul este ca urasc black metalul, thrashul etc. deoarece il adora pe Satan si se inchina lui.Stiu ca unii dintre voi spun ca nu e asa dar e asa. Oricat ati incerca sa negati nu puteti.Si tipetele alea pe care le scot sunt de pe alta planeta.Am o nelamurire:de ce slujitorii lui Satan sunt urati cand el este foarte frumos(la infatisare ma refer).Si de ce el este reprezentat ca avand coarne si coada cand de fapt nu e asa? Nu am nimic personal cu nimeni.Ii multumesc lui Dumnezeu ca ma vindecat de pofta de a asculta muzica satanista. Sper sa scapati si voi de acest"sport extrem".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic rau in a asculta rock.Sunt o gramada de piese care au un mesaj pozitiv care spun sa te gandesti la viata ta, sa te impaci cu Dumnezeu etc.Dar nu trebuie sa cazi in cealalta extrema, ca tot rockul este bun si nu este nimic daunator sa asculti trupe care il injura pe Dumnezeu in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi nu ati inteles. Urasc aceste subgenuri pentru ca il injura pe Dumnezeu si este o muzica a dracilor nu pentru ca am eu ceva impotriva cuiva si a gusturilor lui muzicale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@CrisisAscultaDimmuInCasti
spui asta deoarece Satan este in mintea ta, te controleza prin muzica asta si tu nu ai puterea sa ii spui nu.probabil ca ai incercat si tu sa te lasi dar o voce din interiorul tau te intreba:"Doar nu vrei sa renunti la asta? Doar iti face placere." Eu nu zic ca trebuie neaparat sa asculti muzica crestina, dar nici black metal.Si nu mi-ai raspuns la intrebare.De ce sunt slujitorii lui Satan asa urati daca el este frumos? Astept raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@disconnected
arata-mi tu un crestin care traieste dupa Sfanta Scriptura si care asculta black metal? nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@last chance
dar pe cine il adora pe mos craciun care nu exista?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa asculti un subgen care se numeste THRASH metal numele spune totul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@last chance
black metalu ca si death metalu provoaca depresie din cauza versurilor, ritmului etc. dai unuia ca nu a ascultat pana acum black, death metal. sa asculte o saptamana si ai sa vezi ca intra in depresie.Garantat 100% vorbim dupa o saptamana sa vedem daca am avut dreptate sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca aia care canta sunt un exemplu negativ pentru tine si tu s-ar putea sa le imiti comportamentul, pentru ca il venereaza pe Satan, pentru ca sacrifica animalele in numele "necuratului" pot sa iti dau o mie de argumente dar nu am timp.Bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urasc manelele si melodiile care suna ca o manea. Urasc manelistii din toata inima mea.imi place rockul dar nu orice fel.Pentru mine conteaza foaret mult mesajul(versurile) si modul in care canta.Formatiile mele favorite sunt Good Charlotte, Creed(unele melodii) si Linkin Park(unele melodii).Imi plac mel care exprima realitatea si care sunt optimiste nu pesimiste(ca melodiile black, death metal etc.)Asa ca mai taceti cu manelele voastre. Daca stiti niste mel reliste si optimiste nu ezitati sa le impartasiti.Bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kalliste
ai dreptate nu imi place mesajul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@one last chance
nu am spus ca dimmu borgir, slayer canta manele am spus mai taceti cu manelele voastre deoarece voi ati spus ca imi plac manelele ceea ce e fals. Daca asta va place asta sa ascultati (dimmu borgir, slayer etc.).E problema voastra.Bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@OneMoreChance
Am folosit in mesajele mele anteriaore cuvantul "manele" dar nu ma refeream la black metal.Nu ai cum sa compari una cu cealalta.Crede-ma nu ma refeream la black metal.Bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@raposatu
Nu ai dreptate.Nu exista oameni carora sa le placa bauturile alcoolice. Exista oameni care sunt dependenti de ele dar nu se poate spune ca le place.De cate ori au spus ca se lasa dar nu au puterea de a spune nu viciului.Asa e si cu black metalul.Nu exista oameni care iubesc acest subgen.Ei sunt doar dependenti de asta.Este un mod de viata.Ei cred ca asta e un lucru bun nu stiu ce e un lucru rau la ei daca numesc asta bun. Puteti sa ma contraziceti dar vorbiti frumos, folositi un limbaj civilizat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@raposatu
Cand faci acelasi lucru mult timp la rand atunci devii dependent de acel lucru.Nu are nicio legatura cu placerea.Bye