| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum unii dintre voi pot sa asculte black, gothic, thrash metal etc. mi se par cele mai dezgustatoare subgenuri.Cand asculti acele melodii ai o stare naspa. Cel mai mult, ma enerveza ca tipa ca niste discreierati.Nu as mai asculta prostiile alea pentru nimic in lume.Cred ca numele corect ar fi cold metal nu black, thrash etc.

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Angus, din muzica am ajuns la religie? Care e legatura?
Frate... tu traiesti intr-o lume roz in care toti il pupa-n cur pe Dumnezeu? Eu asta inteleg. Daca nu vrei sa ai de a face cu "monstrii satanisti" sau cu "slujitorii lui Satan" nu-ti mai chinui guma de mestecat din cap si nu te mai gandi la ei! E simplu, nu? Nu mai incerca tu sa implinesti "profetia" lui Dumnezeu, sa impaci pe toata lumea, sa fie cerul roz cu vata de zahar in loc de nori. Nu inteleg unde bati. Tu urasti blacku' fiindca il urasti pe Satan? Unde e legatura?!
PS: "The love for life is all hatred in disguise".

64 răspunsuri:
| Deedeek a răspuns:

Si da, am ascultat melodia aia si singura reactie a fost sa ma scarpin in fund si sa-mi mai torn o cana cu ceai...si nu cred ca se pune problema unui cocalar in cazul de fatalaughing Melodie cu mesaj: Dimmu Borgir - The Sinister Awakening (trupa ta preferata, din cate observ). Daca ignori partea cu Antichristus Spiritualis (care s-ar putea sa te faca sa te inchini si sa scoti pc-ul din priza), o sa intelegi pana si tu mesajul pe care vrea sa il transmita. Citez: "Where I come from there is no higher authority than me, being my own God, it's all I was meant to be". Tu, asculta de presedintelaughing

| VanillaBie a răspuns:

Gusturile nu se discuta

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Şi tot nu înţeleg care-i of-ul tău! Nu-ţi place, nu asculţi.
Care-i treaba cu "thrash-ul"? Presupun eu cam care ar fi; grăbit să critici acest gen de muzică, ai văzut fără "h-ul" dintre "t" şi "r".
,, Cel mai mult,ma enerveza ca tipa ca niste discreierati."
Lămureşte-mă şi pe mine,te rog. Cine te obligă să asculţi dacă te enervează? Fiecare e liber să asculte ce vrea, ce-i place,ce-i încântă urechea. Dacă tu ai "eargasm" atunci când asculţi rapp, pop, dance (sau orice alt gen; prefer să nu bag maneaua în aceeaşi oală, pentru că sincer, nu-l consider gen muzical ), foarte bine! Te opreşte cineva să asculţi?
E, aşa cum te simţi tu în al IX-lea cer atunci când de relaxezi/distrezi ascultând genul de muzică preferat, aşa şi noi.
În încheiere,trebuie să-ţi atrag atenţia ( nu mă pot abţine ), că spui prostii.
,,black metalu ca si death metalu provoaca depresie din cauza versurilor,ritmului etc." Vreo dovadă,ceva? A intrat lumea în depresie şi după ce a ascultat live-urile lui salam, nu înţeleg care-i treaba cu generalizarea asta. Cine spune că lumea intră în depresie sau ajunge la acte de suicid numai după ce ascultă black,thrash,death metal?
,, Cred ca numele corect ar fi cold metal nu black, thrash etc."
De ce, ţi-e frig când asculţi? Ia-ţi o pătură!

Hai, noROCK.
http://www.youtube.com/watch?v=aXzIeI0mkFI&feature=relmfu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@izumispring
Nu, nu mi-e frica sa vorbesc cu voi. Daca imi era frica numai postam intrebarea, nu? Nu ma cert cu nimeni.Am certat eu pe cineva? Imi puneam doar niste intrebari retorice.Atata tot.