| pepenerosu a întrebat:

Rock vs manele. Argumentati alegereabig grin. Daca nu alegeti nimic nu raspundeti.batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Rock. In rock se pune suflet si pasiune pentru muzica. Se compune cu note muzicale nu e luat dupa ureche. Din rock deriva aproximativ 100 alte genuri de muzica de la soft rock la depresive suicidal black metal. Rockul este mereu in miscare si in schimbare. In fiecare an rockul da nastere altor subgenuri. Probabil la petreceri ati dansat pe un subgen al rockului si n-ati stiut. Pe cand manelele, daca la inceput versurile erau corecte gramatical, cu timpul s-au deteriorat la un libaj de babuin de bordura damboviteana. Ca sa nu mai vorbim de muzica plagiata din folclorul grecesc si oriental.

62 răspunsuri:
| LupusTenebris a răspuns (pentru User):

Rock "satanist"? Oligofrenule...

| LupusTenebris a răspuns (pentru waXonwaXoff):

A zis că dacă nu-ți place niciuna dintre ele, atunci nu alege.