| andreiadrian06 a întrebat:

Ce parere aveti despre descoperirea demonstratia stiintifica conform careia descindem din primate? Aceasta descoperire ar fi putut desfiinta religiile si asa ambigue si contradictorii?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si? Ai auzit vreodata un credincios habotnic sa il intereseze argumentele stiintifice?

66 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian06):

Nu mi-ai raspuns la intrebare. Studiez si stiinta si religia. Le studiez pe amandoua si nu vad cum se contrazic

| andreiadrian06 explică (pentru EestiSodalane):

Glumiti?!

| andreiadrian06 explică (pentru EestiSodalane):

Chiar ati citit Biblia-Facerea? Si unde scrie in Facerea cum ca descindem din primate? Sau logica mortilor la nastere,a bolilor,handicapurilor,nebuniei haotice,accidentele,cal calaismul de pe negativ,criminalii in serie,amaratii de pe negativ care nu au putut nici macar manca sau bea apa si au murit., varsta Universului a Pamantului, mai multe galaxii, n planete, pietre cazatoare si stele? Ei erau necunoscatori si credeau ca dupa acel albastru e cerul raiul sau viata de apoi adica Dumnezeu.In realitate e cosmosul.

| andreiadrian06 explică (pentru EestiSodalane):

Au inventat un Creationism in functie de ce cunosteu ei si de interesele fiecaruia.

| andreiadrian06 explică (pentru EestiSodalane):

Sinucigasii sustineau ca Dzeu moare cu ei,criminalii ca ucide cu ei,mancaciosii ca mananca cu ei,iubaretii ca iubeste cu ei,tortionarii ca tortureaxa cu ei Creatorul,teroristii ca terorizeaza cu ei, amaratii ca e amarat ca ei, batjocoritorii ca batjocoreste cu ei, inscenatorii ca insceneaza cu ei, perversii credeau ca e pervers logic! Va dati seama ce fel de Dzeu ar fi acesta? O oaie ratacita ca sa nu spun nebun.

| andreiadrian06 explică (pentru EestiSodalane):

Unii credeau ca in cer e iadul, altii ca se razboiesc zeii copiii fiii cu Dzeu sau intre ei! Care cer?