| eutunoilafilm a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problemuta...imi iese scaunul negru. Ce inseamna asta..este un semn de boala? Am citit pe un site ca poate fi deoarece am mancat coacaze sau friptura in sange. Intr-adervar alaltaieri seara am mancat destule coacaze. Oare e un semn de boala grava sau ceva. Astept raspunsuri dau Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Scaunul inchis la culoare ( negru) sugereaza o sangerare pe tractul digestiv, de aceea este important ca tu sa fii evaluat de catre un medic.
Te pup!

| eutunoilafilm explică (pentru anonim_4396):

Asta am citit si eu dar...trebuie sa ai si dureri..Nu am nici un fel de durere.
Apropo te pup si eulaughing

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai luat carbune medicinal, scaunul e negru de la carbune. Daca nu, du-te la doctor si afli. Oricum sa mananci friptura in sange e cam riscant, carnea trebuie sa fie gatita cum trebuie.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred ca ai nimic, e normal ca fructele digerate sa coloreze si scaunul.