| M1989 a întrebat:

Salut all, mai este cineva pe acest grup care nu se poate odihni datorita viselor interminabile? Am ajuns sa fiu mereu mai obosit dupa o noapte de somn ca si dupa o zi de munca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Am si eu probleme de somn. Poate fi stresul, anxietatea, depresia, neimplinirea, frustrarile, boli neurologice, etc.
Plecam de la prezumtia ca e stresul ia un complex de vitamine si minerale si vin-o peste 30 de zile si zi cum te simti.

| TimberWolf a răspuns:

Fa o hemoglobina glicozilata poate ai fluctuatii ale zaharului din sange, eu am descoperit ca am prediabet si asta imi da multe simptome aiurea cum ar fi treziri repetate, depresie, stres, anxietate, si altele.

| Konstantinos99 a răspuns:

Daca traisesti in Bucuresti e clar de cewinking praf, poluare, radiatii mda. Daca stai in mediul rural e cam anormal

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A, nu... Noi chiar dormim ca si cum am fi avut o zi de munca.
(chiar obisnuim sa mergem la munca)

| M1989 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Din pacate sa stii ca in Germania chiar se munceste nu cresc bani in copaci? dar fiecare intelege ce vrea...

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa vezi un psiholog, fiindca cosmarurile sunt generate de anumite probleme, care pot inceta in urma terapiei.

| doctorandus a răspuns:

Cere un consult la psihiatrie.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Tine un jurnal de vise. Notezi acolo primul lucru cand te trezesti.
Recitesti dupa vreo 6 luni si vezi cum se coreleaza cu evenimentele din viata ta.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Exact acum 2 ani visai asta:
https://www.tpu.ro/......luat-ceva/

Este vreo legatura intre cele 2 vise sau evenimente?