| Anonim9991 a întrebat:

Bună seara! Va rog dați-mi un tratament împotriva caderi parului și pentru stimularea creșteri!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa folosesti masti cu ou, plus sampon care nu contine toate prostiile din comert. Poti instala aplicatia Inci Beauty, scanezi codul de bare al unui produs si iti da o nota in functie de cat de daunatoare sunt ingredientele acelui produs pentru sanatate.Scorul maxim(cel mai bun) e 20/20.Multe ingrediente afecteaza cresterea parului, indeosebi prin efectul lor de perturbator endocrin.

Eu foloseam ou in liceu, amestecat cu ceai si ulei esential, in loc de sampon, saptamanal. Mi-a crescut parul destul de mult in cateva luni, in conditiile in care abia crestea cativa cm pe an, mai ales ca la tuns varfurile imi lua fix cat crestea si chiar mai mult.Era foarte frustrant.Mai poti incerca masti cu henna si amla, plus ceai de rozmarin.Pentru mine iarasi au functionat foarte bine.

Ar trebui sa un ochi si in dm drogherie market (daca gasesti in orasul tau) la sampoanele lor solide (cu forma de sapun dar sunt special pentru par), au note foarte bune si mai multe ingrediente naturale, ok pentru sanatate, decat multe sampoane lichide din comert.(Chiar azi am cumparat cateva de la alverde, la reducere - la 8 lei si 17 lei, iar daca vrei mai scump gasesti la 33 de lei).
Eu nu mai folosesc de mult produse cu nota sub 16 si am vazut o imbunatatire considerabila in ce priveste sanatatea parului si lungimea.

Atentie, nu trebuie sa neglijezi alimentatia sau alte aspecte de care parul depinde enorm, mai mult decat de produsele din exterior. Tunsul varfurilor despicate de asemenea e foarte important!

De citit si ce am scris aici: https://www.tpu.ro/......elul-de_1/

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Timp si bani irositi, nimic nu te va ajuta.Parul iti casde pentru ca asa este programat din fabrica, de putea cineva sa faca ceva, nu ai mai fi vazut in ziua de azi oameni fara par.

Sa stimulezi cresterea parului? Intra si tu la nivel microscopic, vezi cine nu-si face treaba, iate de el laughing dai vreo cateva sa nu mai someze, sa isi faca jobu, atunci o sa ai par cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| Rq92 a răspuns:

Https://pin.it/4gesgXj
Nu am testat, doar am văzut reclama. Sper să te ajute dacă îl vrei.