| UbexFlo a întrebat:

E cineva pe aici care a facut cursuri de Bucatar sa-mi zica si mie mai exact ce se face acolo?big grin

Daca e cineva din Bacau care a facut la Brancoveanu sau langa centrul Cambridge e perfect.tongue

2 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Salut. Eu am facut, dar nu in Bacau. In mare, inveti multa teorie care o sa ti se para plictisitoare (in cazul in care nu iti place cu adevarat bucataria) si apoi urmeaza cateva zile de practica intr-un restaurant, pub, hotel, etc. Pentru alte nelamuriri, iti stau la dispozitie.

| UbexFlo explică (pentru andreutz):

Ma gandeam ca o sa fie multa practica, mai ales ca sunt foarte multe de invatat.Prietenul meu face 720 de ore de practica pentru ospatar si ma gandeam ca si pentru bucatar ar trebui sa fie cam la fel pentru ca sunt multe de invatat.
Ce fel de examene ai dat? La teorie trebuia sa si participi la ora sau doar iti preda cineva ceva si trebuie doar sa asculti si sa-ti iei notite?