| andrei2808 a întrebat:

Salut. Jordan 1 au acelasi fit la femei si la barbati? Am gasit o pereche cu niste culori care la barbati nu exista si ma intrebam daca eu ca barbat port 41 la Jordan 1, aceeasi adidasi ar avea acelasi fit chiar daca sunt de la femei? Stiu ca la americani e problema asta cu marimile, dar din cate am inteles in Europa mărimile vin la fel indiferent de gen. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți plac, nu mai intreba, ia-i!

| andrei2808 explică (pentru sierra1):

Nu despre asta e vorba, ci vreau sa stiu daca vin la fel in picior sau sunt mai mici fiind de femei.

| sierra1 a răspuns:

Deși sunt UNISEX, pentru precizie, există o diferență de vreo 2 mm intre b/f

https://incaltaminte-mopiel.ro/ghid-marimi/

| rareshurdubei a răspuns:

Și Romani au o problemă cu îmbrăcămintea ☹️