| blondissima a întrebat:

Ai renunta la o mie de "maine" pentru un "ieri"?

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

"As minti daca as spune ca regret ceva, dar iarasi as minti daca as spune ca nu regret nimic." N. Stanescu

91 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

Buna intrebare, cea mai buna! DA!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Categoric nu.

| thelordoftime a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu e mai bine sa uiti ce a fost si in fiecare zi sa incepi o viata noua

| sonya_5952 a răspuns:

As renunta la o o mie de ieri pentru un azi pe care sa mi-l amintesc si peste o mie de maine

| sensa a răspuns:

Nu.si oricum nu ar mai fi acelasi"ieri"

| LittleandLiars a răspuns:

Categoric DA!

| Oxanna a răspuns:

Sa sti ca da...
doar ca idee ''ieri'' e o generalizare a trecutului, corect?
pentru ca daca sti ca poti repara o singura greseala sau sa retraiesti de la momentul x totul pana in prezent, sigur ai schimba ceva, si poate ai fi mai fericithappy

| Anonymus3000 a răspuns:

Pai daca renunta la o mie de maine pentru un singur ieri dupa aia dupa ieri o sa vina azi si dupa azi ce mai vine daca am renuntat la o mie de maine thinking Ma rog eu nu as renunta fiindca ieri stiu deja ce s-a intamplat asa ca vreau sa aflu ce se intampla si maine :X

| MicutzaaPooh a răspuns:

Da...pentru inca o zi cu el:X

| IIIx333III a răspuns:

As renunta la toate zilele de maine pentru inca o zi de ieri cu EL...:-

| Lacoste a răspuns:

Cu siguranta DA !

| TeenageGirl a răspuns:

Nu. Eu vreau sa las trecutul in urma si sa descopar viitorul! :*
Pa, pa!

| Lotte_4915 a răspuns:

Nu cred. poate nu am dreptate, dar nu e corect sa traiesti din amintiri.

| alex50 a răspuns:

Categoric.
As face orice pentru o zi din trecut, nu neaparat ieri.

| LarissaMouse a răspuns:

Buna.da,as renunta.pa

| LarissaMouse a răspuns:

Normal ca da

| denyiuly a răspuns:

Cu siguranta

| andra4u a răspuns:

Nu.Prefer sa privesc in fata si sa spun:asa a fost sa se intampl.Nu regret nimic din ceea ce am facut si nu as schimba nimic, pentru ca in acel moment asta am simtit sa fac!

| OmNom a răspuns:

Acum as spune da.
Dar mai tarziu as regreta aceasta alegere. deoarece pe patul de spital poate as mai avea nevoie de acele zile si nu una de ieri

| dyanagabryela a răspuns:

Da, da, da de o mie de ori da, insa...intr-un singur caz as spune nu: daca ieri mi-a fost dat sa plec de pe aceasta lume, as renunta la 1000 de ieri pentru un singur maine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O noua zi, o noua sansa.Nu as rata o mie de sanse pentru una singura, indiferent cat de tentanta ar fi aceasta.Ce a fost in trecut, ramane acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,as face-o pentru ca as vrea sa mai fiu o data cu el.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunt fara probleme la 1000 de zile viitoare si nici nu-mi trebuie nimic in schimb, cu atat mai mult o zi trecuta, inutila. Chiar daca ieri undeva am facut un pas gresit, nu regret nimic, pentru ca in schimbul acestor greseli mereu primesc experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Prefer de o mie de ori un nou inceput, decit sa mai revina trecutul.Prefer necunoscutul, poate ca voi gasi o lume mai buna.NUMAI BINE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renunt la nimic! Cine traieste "in ieri", este deja mort "pentru maine".

| aLaLa a răspuns:

Nu! pentru ca ieri probabil a fost o zi superba.dar nu stii niciodata ce-ti poate oferi viitorul si ziua de maine poate fi si mai frumoasa decat cea de ieri!

| Paywa a răspuns:

Da! As putea schimba multe lucruri.si mi-as repara greselile.

| Deathx a răspuns:

Nu! Niciodata. Nu mai vreau sa ma intorc in trecut... vreau sa las tristetea departe.sa incep un nou capitol.cel din trecut este deja un capitol inchis. Vreau sa privesc inainte! Cu siguranta viata imi v-a rezerva si mie ceva bun.
[Viata pentru asta e facuta sa mearga inainte nu sa ne intoarcem noi in trecut de cate ori avem chefbig grin]

| Sclipiciii a răspuns:

Da da da da da da da!

| Overdose a răspuns:

Sincer să fiu nu, ar fi un gest egoist. Dar sunt mulţi care ar renunţă la o mie de "ieri" pentru o singură zi de mâine. happy