| Ena_Maryo_2000 a întrebat:

Bună TPU!
Am o întrebare pentru voi.
Deci noi știm că pământul se învârte în propria s-a axă. Dacă el are o traiectorie într o direcție, iar viața merge înainte, dacă ar merge pământul în cealaltă direcție, opusă traiectoriei, viața ar merge înapoi?

Răspuns Câştigător
| PumpkinDoll a răspuns:

Eu cred ca ma apuc de acum, ma duc sa dau ceasul'inapoi pana-n 2003

64 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Cauta sa te apropii de oameni intelepti, chiar de ei sunt lipsiti de multa carte/studii scolastice. pune la indoiala tot ce nu poti cuprinde cu ce ai acumulat, din cunoasterea scolara/universitara. cauta printre cugetarile marilor intelepti/filozofi antici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Un raspuns extraordinar! chiar nu o puteam spune mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Https://www.tpu.ro/......-distruge/ degeaba cautam cele mai simple explicatii! este ca un puzzle. raman doar la nivel de teorie.nu sunt in isi folosesc imaginatia pentru a face anumite conexiuni intre anumite studii.

| Ena_Maryo_2000 explică (pentru RAY):

Asta ar avea cea mai multa logica happy