Apache
| Apache a întrebat:

Ce ati prefera mai mult?
sa scapati de haitele de caini din marile orase? ...sau de haitele de tzigani?

81 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ema iar demonstrezi ca esti fatarnica, "Nu imi place felul lor de a fi, caracterul lor" unde e iubirea apropelui care o trambitezi mereu paci de ne-ai innebunit, acum spui ca nu-ti place tiganii, unde ti-e credinta Emaaaaaa' ai uitat-o la gara cand ai venit din pelerinaj. Si caini stiu bine pe cine muscalaughing

NOname
| NOname a răspuns:

Hai să-ţi spun o poveste! M-am aşezat eu pe o băncuţă într-un parc din Bucureşti, în ideea de a-mi pune gândurile în ordine şi de a-mi mânca prânzul în linişte, în natură, să respir aer curat. Da de unde?! Vise! Era plin şi de câini, şi de ţigani. Dar culmea, în ora aia, cât am stat în parc, nu m-a deranjat un singur câine, dar ţiganii au făcut-o la greu şi în continuu. Aşezaţi direct pe jos, printre câini, pături, chiştoace, mâncare şi gunoaie; cu urlete, cu păruielile, cu înjurăturile în toate limbile cunoscute de ei, cu cerşeala din 2 în 2 minute, făcând cu schimbul cu tot neamul lor, cu scuipatul seminţelor pe jos, cu un miros îngrozitor, ş.a.m.d.

Deci, Apache, dacă atunci când spui "să scapi", nu te referi la "să omori", cu cea mai mare plăcere aş scăpa de ţigani. Să-şi găsească un loc numai al lor sau să se integreze odată în societate (ceea ce pare deja o utopie)!

P.S. Câinii mai pot fi dresaţi/educaţi, ţiganii nu (la modul general vorbind, bineînţeles).

| EmaS a răspuns:

De caini.Chiar ieri era sa fiu muscata de un caine. Tiganii, sunt si ei oameni.Nu imi place felul lor de a fi, caracterul lor. Oricum, nu putem generaliza.Sunt si printre ei persoane corecte.

| EmaS a răspuns:

Mhn24
Ai dreptate, dupa ce si-a dat seama ca nu sunt proasta, m-a lasat in pace!

| EmaS a răspuns:

Hombre
Ti-am mai spus si ti-o repet:urasc pacatul, dar nu pe pacatos. Daca citeai mai bine, observai ca eu am tinut cu ei.PS.Iar stai la vanatoare?

| EmaS a răspuns:

Woodenpints
Daca era asa cum spui tu, tu nu mai existai de mult!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fundă la PhaseMorphXR rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor!

| harciog a răspuns:

De multe ori mergeam noptile de iarna si-ti spun sincer ca nu-mi era de salbaticiuni sau ciini cum imi era de oameni.Cred ca e cel mai periculos animal indiferent ce natie ar fi el.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu am interactionat cu multi rromi pana acum si am observat ca au o cultura... groaznica. Punct.

| PhaseMorphXR a răspuns:

As prefera ca haitele de caini sa "contribuie" in a scapa de haitele de tzigani daca se poate...

| FucktheSystem a răspuns:

De țigani. Câinii sunt mult mai drăguți și inofensivi... a da și deștepți.

| MMihai a răspuns:

Pe vremea lui Ceașcă nu erau nici haite de câini și nici țigani care să genereze probleme!
Deci dacă de vrea se poate și fără câini și fără țigani problemă, dar nu se vrea!

| chelstone a răspuns:

''iubiti si cainii vagabonzi, sunt mai cinstiti si uneori mai lorzi''
Eu unul am vazut multi caini dresati, dar rromi dresati, nu am vazut. Natia rroma este ce mai scarboasa de pe pamant. Tiganii sunt hoti, criminali, perfizi.
Prefer sa ramana haitele de caini, macar astia nu-mi baga mina in buzunar in tramvai si nici nu ma talharesc la statia de metrou, nu-mi intind mana in usa supermarket-ului si nici la portile celor peste 100 de biserici din Iasi.

| Dumnezău a răspuns:

Mai intai pe cioroi.Pe caini ii excludem, ca sunt prietenosi cand nu invata de la oameni sa fie lingai si pupincuristi. Dupa aceea, as vrea sa ma ocup personal de unguri si evrei.Nu m-ar deranja nici daca as contribui la exterminarea americanilor,galbejitilor,africanilor, musulmanilor, oamenilor cu IQ sub 80 si oamenilor cu mai multe kilograme decat dublul IQ-ului,ca ocupa doua scaune degeaba,si nu in ultimul rand al poserilor,de orice fel,ca nu merg rotitele pe Terra cu prefacuti.Aaa, da si daca se poate, vreau renovate Auschwitz si Bergen-Belsen.Heil Hitler!

| H?giul a răspuns:

As vrea sa scap de prostie, dar cum prostia este o idee -iar ideile nu mor la comanda unui om- as prefera sa-mi vad de treaba mea. A fost demonstrat ca daca te frustreaza paianjenii, vei vedea si mai multi. Si am zis prostie pentru simplul fapt ca nu numai tiganii fac parte din ea, astfel eliminandu-se numai o mica parte, nu se va ajunge la disparitia prostiei.

| AlxMro a răspuns:

De ce sa scapam de caini si de rromi cand putem sa-i imblanzim? De ce pe caini sa nu-i ducem la adaposturi si pe rromi sa-i educam, in folosul comunitatii?

| Polaris a răspuns:

Kill all the gypsies!
@Ema - Câinii muşcă numai oamenii proşti.

| Polaris a răspuns:

@иeмaиנa - Şi Ema.

| Eღilia62 a răspuns:

De tzigani!

| elasexygagica a răspuns:

Toti tziganii trebuie impuscatziangry fara mila ciori imputzite si nespalate, doamne cat ii urasc, i-as icinera pe toti de vii angryangryangryx(x(

| misterioaѕa a răspuns:

@Andruşcă Nu le spune romi draga findk nici romanii nu prea vor sa i le spuna asa si multi dintre ei refuza sa fie numiti romi

Normal ca haitele de rromi findca fac prea multa galagie si multi dintre ei se iau de oameni pe stradalaughingmai rau ca si cainiirolling on the floor

Cainii te musca(nu toti), dar tiganii te omoara si aproape totilaughing

Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Si acum sa nu exageramwinkingpe TPU mai sunt si rromi si nu cred ca acum se simt tocmai binehappyDc sa jignim? Recunosc ca sunt rromi f rai dar sunt si romani la fel de raiwinkingdar mai sunt si rromi buni ca am o colega si e tiganca si nu pot spune cat este de buna la suflet dar si romani buniwinking
Tiganii is uniti dar romanii nuuu...asta ewinking

| VacutzaRoscata a răspuns:

D2ny,total de acord cu tine

| Bastet a răspuns:

De ţigani, era să mă muşte unul chiar azi.

| Claudiuu a răspuns:

Eu de aia care musca.Dar nici de caini n-ar fi rau.

| FallingRain a răspuns:

De ce sa scapi de haitele de caini?
Si, @Ema, acelea sunt sufletele sincere, care ofera afectiune neconditionata, care oricat de mult rau le-ai face, te vor ierta.
E adevarat ca transmit boli si pot fi agresivi(nu fara motiv), dar din a cui cauza au ajuns pe strazi?
A noastra!
Pentru ca nu ne-am putut incumeta sa nu lasam cainii sa se imperecheze, ca apoi sa aiba pui si sa fie aruncati in strada.
Pentru ca nu am vrut sa rapim 5 minutzele din timp pentru a da un anunt pe net.
Pentru ca am considerat ca mai bine imi cumpar o pizza decat sa imi sterilizez cainele.
Pentru ca i-am lovit cu cruzime.
Pentru ca i-am lasat fara aparare.
Pentru ca i-am ABANDONAT.
Cu toti am contribuit la asta, chiar daca am vrut sau nu.
Nu e doar un simplu text, un raspuns la o intrebara stupida,
E UN ADEVAR!
Tiganii ar trebui reeducati, sterilizati, ca sa nu mai aiba 28 de copii de fiecare, si sa se comporte normal.
Dar adevarul e ca noi nu vrem nici sa scapam de rromi, nici sa gasim adapost cainilor comunitari.
Atunci de ce ne-am mai putea plange daca toate ar fi la locul lor?
Tuturor ne place sa ne plangem. Si mie imi place uneori.
Recunosc.
Primul pas spre vindecare e sa recunosti ca ai o problema.

| PredatoR a răspuns:

De caini scapi cu un sray paralizant da' de rromi nu... in africa cu ei!

Răspuns utilizator avertizat
| pauladrian a răspuns:

Vad ca nu prea stii cum sta treaba. Niciuna, tiganii sunt si ei oameni...au un caracter mizerabil, dar un roman poate fi mai periculos decat un rrom.

| Andruşcă a răspuns:

De haitele de rromi. Daca e nevoie as lua si 3 maidanezi acasa sa-i cresc.