Apache
| Apache a întrebat:

Ce ati prefera mai mult?
sa scapati de haitele de caini din marile orase? ...sau de haitele de tzigani?

81 răspunsuri:
| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Amandoua! Dar sincera daca ar fi sa aleg...hm...cred ca haitele de tziganiwinking

| Alessandro1_1393 a răspuns:

A doua variantalaughing

| EmaS a răspuns:

De caini.Chiar ieri era sa fiu muscata de un caine. Tiganii, sunt si ei oameni.Nu imi place felul lor de a fi, caracterul lor. Oricum, nu putem generaliza.Sunt si printre ei persoane corecte.

| Andruşcă a răspuns:

De haitele de rromi. Daca e nevoie as lua si 3 maidanezi acasa sa-i cresc.

| harciog a răspuns:

De multe ori mergeam noptile de iarna si-ti spun sincer ca nu-mi era de salbaticiuni sau ciini cum imi era de oameni.Cred ca e cel mai periculos animal indiferent ce natie ar fi el.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, mi-ar placea de amandoua, dar in special de caini. Totusi, tiganii sunt de multe ori inofensivi, chiar daca sunt scandalagii si needucati. Dar cainii, latra si de multe ori daca sunt multi, te ataca. Pe matusa mea au atacat-o de i-au rupt si plasa si nu mai stiu daca nu i-au rupt chiar si geanta. Numai stiu cum a reusit totusi sa scape...Deci cainii in primul randstraight face.

| Andreea_7386 a răspuns:

Rromi 100%

| DubPhizix a răspuns:

Ema a scris ca de caini ca era sa o muste unu dar si pe mine era sa ma muste un rrom asa de vreo 10 ani i-am dat una si au fugit toata familia dupa mine dar am scapat laughing

| FucktheSystem a răspuns:

De țigani. Câinii sunt mult mai drăguți și inofensivi... a da și deștepți.

| BabyDoll a răspuns:

Clar de rromi!

| UnNaMeD123 a răspuns:

Amandoua

| Fabia_7095 a răspuns:

Mai intai de rromi. Ei sunt raul cel mai mare. Apoi si de haitele de caini.

| cataswat a răspuns:

De tiganii aia infecti.

| JustMe17 a răspuns:

De caini.Cat de discriminator poti fi...nu toti sunt asa cum spui tu! Si chiar de`ar fi.sunt si ei oameni! Si tu puteai fi in locul unuia dintre ei si nu cred ca ti-ar fi convenit tot ce se scrie aici.Ce sa mai zic.Mentalitatea romanului.De asta a ajuns tara asta de.Pace frate!

| Polaris a răspuns:

Kill all the gypsies!
@Ema - Câinii muşcă numai oamenii proşti.

| misterioaѕa a răspuns:

@Andruşcă Nu le spune romi draga findk nici romanii nu prea vor sa i le spuna asa si multi dintre ei refuza sa fie numiti romi

Normal ca haitele de rromi findca fac prea multa galagie si multi dintre ei se iau de oameni pe stradalaughingmai rau ca si cainiirolling on the floor

Cainii te musca(nu toti), dar tiganii te omoara si aproape totilaughing

Pa, pa.

| AlxMro a răspuns:

De ce sa scapam de caini si de rromi cand putem sa-i imblanzim? De ce pe caini sa nu-i ducem la adaposturi si pe rromi sa-i educam, in folosul comunitatii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Membrii ambelor haite miros urat, au boli de piele, vor doar mancare mocca, si nu respecta legislatia in vigoare.
Prefer cainii, pentru ca pot fi educati mai usor decat tiganii! Macar, cainii iti pot fi de ajutor in situatii critice. Tiganii stiu doar sa-si planga de mila, sperand mereu la un ajutor din partea celorlalti, uitand INTOTDEAUNA binele facut.

| VacutzaRoscata a răspuns:

D2ny,total de acord cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As prefera dintre toate alea sa nu mai folosim pleonasme. Nu ti-ar placea mai mult, @Apache?

| elasexygagica a răspuns:

Toti tziganii trebuie impuscatziangry fara mila ciori imputzite si nespalate, doamne cat ii urasc, i-as icinera pe toti de vii angryangryangryx(x(

| mariaradulescu a răspuns:

Tzigani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ciori, era evident! cainii nu isi fac palate de prost gust, nu stau cu labuta intinsa, nu vor drepturi egale...etc.

| TheScamy a răspuns:

De rromisad

NOname
| NOname a răspuns:

Hai să-ţi spun o poveste! M-am aşezat eu pe o băncuţă într-un parc din Bucureşti, în ideea de a-mi pune gândurile în ordine şi de a-mi mânca prânzul în linişte, în natură, să respir aer curat. Da de unde?! Vise! Era plin şi de câini, şi de ţigani. Dar culmea, în ora aia, cât am stat în parc, nu m-a deranjat un singur câine, dar ţiganii au făcut-o la greu şi în continuu. Aşezaţi direct pe jos, printre câini, pături, chiştoace, mâncare şi gunoaie; cu urlete, cu păruielile, cu înjurăturile în toate limbile cunoscute de ei, cu cerşeala din 2 în 2 minute, făcând cu schimbul cu tot neamul lor, cu scuipatul seminţelor pe jos, cu un miros îngrozitor, ş.a.m.d.

Deci, Apache, dacă atunci când spui "să scapi", nu te referi la "să omori", cu cea mai mare plăcere aş scăpa de ţigani. Să-şi găsească un loc numai al lor sau să se integreze odată în societate (ceea ce pare deja o utopie)!

P.S. Câinii mai pot fi dresaţi/educaţi, ţiganii nu (la modul general vorbind, bineînţeles).

| Hombre a răspuns:

Ema iar demonstrezi ca esti fatarnica, "Nu imi place felul lor de a fi, caracterul lor" unde e iubirea apropelui care o trambitezi mereu paci de ne-ai innebunit, acum spui ca nu-ti place tiganii, unde ti-e credinta Emaaaaaa' ai uitat-o la gara cand ai venit din pelerinaj. Si caini stiu bine pe cine muscalaughing

| PhaseMorphXR a răspuns:

As prefera ca haitele de caini sa "contribuie" in a scapa de haitele de tzigani daca se poate...

| misterioaѕa a răspuns:

Si acum sa nu exageramwinkingpe TPU mai sunt si rromi si nu cred ca acum se simt tocmai binehappyDc sa jignim? Recunosc ca sunt rromi f rai dar sunt si romani la fel de raiwinkingdar mai sunt si rromi buni ca am o colega si e tiganca si nu pot spune cat este de buna la suflet dar si romani buniwinking
Tiganii is uniti dar romanii nuuu...asta ewinking

| chelstone a răspuns:

''iubiti si cainii vagabonzi, sunt mai cinstiti si uneori mai lorzi''
Eu unul am vazut multi caini dresati, dar rromi dresati, nu am vazut. Natia rroma este ce mai scarboasa de pe pamant. Tiganii sunt hoti, criminali, perfizi.
Prefer sa ramana haitele de caini, macar astia nu-mi baga mina in buzunar in tramvai si nici nu ma talharesc la statia de metrou, nu-mi intind mana in usa supermarket-ului si nici la portile celor peste 100 de biserici din Iasi.

| cannio a răspuns:

De ciooooori