Apache
| Apache a întrebat:

Ce ati prefera mai mult?
sa scapati de haitele de caini din marile orase? ...sau de haitele de tzigani?

81 răspunsuri:
| KiddoC a răspuns:

Clar de rromi. straight face

| sergiuk11 a răspuns:

De caini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege a doua varianta. Bineinteles sunt si romi educati care nu se agata de toata lumea care merge pe strada, dar sunt putini. Mie mi s-a intamplat odata sa merg cu colegele mele la biblioteca si doua tiganci s-au tinut dupa noi pana le-am dat ce ne cumparasem noi pe drum, niste fast-food. A trebuit se le dau si sticla cu suc din mana ca sa scap de ele. laughing

| Kamakura a răspuns:

Păi une stau eu sunt o grămadă de câini.EXP:deschid poarta sa ies pe strada intra 1 câine. Ţigani(nu tzigani)sunt si ei mai edugaţi...DECI DE CÂINI!

Răspuns utilizator avertizat
| Claudiuu a răspuns:

Eu de aia care musca.Dar nici de caini n-ar fi rau.

| FallingRain a răspuns:

De ce sa scapi de haitele de caini?
Si, @Ema, acelea sunt sufletele sincere, care ofera afectiune neconditionata, care oricat de mult rau le-ai face, te vor ierta.
E adevarat ca transmit boli si pot fi agresivi(nu fara motiv), dar din a cui cauza au ajuns pe strazi?
A noastra!
Pentru ca nu ne-am putut incumeta sa nu lasam cainii sa se imperecheze, ca apoi sa aiba pui si sa fie aruncati in strada.
Pentru ca nu am vrut sa rapim 5 minutzele din timp pentru a da un anunt pe net.
Pentru ca am considerat ca mai bine imi cumpar o pizza decat sa imi sterilizez cainele.
Pentru ca i-am lovit cu cruzime.
Pentru ca i-am lasat fara aparare.
Pentru ca i-am ABANDONAT.
Cu toti am contribuit la asta, chiar daca am vrut sau nu.
Nu e doar un simplu text, un raspuns la o intrebara stupida,
E UN ADEVAR!
Tiganii ar trebui reeducati, sterilizati, ca sa nu mai aiba 28 de copii de fiecare, si sa se comporte normal.
Dar adevarul e ca noi nu vrem nici sa scapam de rromi, nici sa gasim adapost cainilor comunitari.
Atunci de ce ne-am mai putea plange daca toate ar fi la locul lor?
Tuturor ne place sa ne plangem. Si mie imi place uneori.
Recunosc.
Primul pas spre vindecare e sa recunosti ca ai o problema.

| RukkyRukkya a răspuns:

Tziganii

| denysukaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Haitele de tzigani deoarece ne fac de ras tara

| PredatoR a răspuns:

De caini scapi cu un sray paralizant da' de rromi nu... in africa cu ei!

| LaRy_8767 a răspuns:

Rromi oh go on

| AFR81 a răspuns:

Foarte frumoasa intrebarehappy. Haitele de tzigani, clar.

| Eღilia62 a răspuns:

De tzigani!

| pauladrian a răspuns:

Vad ca nu prea stii cum sta treaba. Niciuna, tiganii sunt si ei oameni...au un caracter mizerabil, dar un roman poate fi mai periculos decat un rrom.

| uNKN0Wn a răspuns:

Sa manance cainii tziganii si apoi sa cada o bomba intre caini!

| AlinnutSsa a răspuns:

Tigani! jos- cu ei!

De cate mii de ori spune tatal meu ca isi doreste o mitraliera laughing) [ s`a i`o ceara eu mos cracila laughing)]

Si cainii sunt rai. dar asta e.

Votez rromi

| TOMITZA_8321 a răspuns:

Amandoua

| rty a răspuns:

Cu cat cunosc mai bine oamenii,
cu atat ajung sa iubesc mai mult animalele.

| Pandicorn123 a răspuns:

Haitele de tzigani

| mitici007 a răspuns:

De haitele de romani

| ChocolateAddict a răspuns:

In nicun caz de caini.I-as duce la un adapost ceva, dar de rromi da.Imi este foarte frica de caini dar imi plac foarte mult(ciudat,nu?)Nu trebuie sa generalizam dar tiganii majoritatea omoara,fura,injura, cersesc, etc.