Apache
Întrebare recomandată | Apache a întrebat:

Credeti ca exista ozn-uri?

Edit : de natura extraterestra.

88 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Nu vad de ce nu ar exista. Suntem putini aroganti daca avem credinta ca in enormitatea universului noi am fi singura forma de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cum naiba sa existe? Doar suntem buricul Universului, nu? Lasand gluma la o parte, eu cred ca exista. Si cred ca ne-au vizitat de multe ori. Crezi ca piramidele din Egipt au fost construite de mana omului? Eu cred ca am primit o mana de ajutor. Cred ca americanii ascund foarte multe, si Vatican-ul la fel, despre extraterestrii. Ei stiu adevarul, si ca sa nu ne panicam ca prostii, tot ei, au facut din treaba cu extraterestrii un basm. Nu-i in natura omului sa creada si-n Dumnezeu si-n extraterestri. Ori e alba, ori e verde. Mare ne va fi mirarea cand vom afla adevarul. Daca il vom afla.

| stpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica rachetele sunt OZNuri si avioanele stealth sunt iarasi OZNuri? rolling on the floor
OZN se refera strict la obiectele zburatoare neidentificate de natura extraterestra.

| stpu a răspuns:

Pentru romani e ceva normal s-o dam in teorii ale conspiratiei si tot felul de bazaconii cu Area 51.
Eu nu cred in OZNuri. Nu vad rostul unui OZN in viata noastra. Pe de o parte inventarea unei povesti despre OZNuri ar ajuta economia, dar pe de alta parte ar ingrozi populatia.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cred în viaţa din alte locuri din univers, însă nu în OZN-uri şi alte chestii SF.
Dacă există viaţă şi prin alte părţi, nu-i neaparat ca să fie mai avansaţi ca noi în tehnologie. Probabil încă mai vânează cu beţe şi îşi ascund mâncarea în pământ, sau ce au ei acolo.
Dacă ar fi dispus de o tehnologie suficient de avansată care să le permită să se plimbe lejer prin univers, cel mai probabil ne-ar fi găsit până acum. Şi fără să se ascundă de ochii noştri. Dacă au reuşit să ajungă până la noi, iar noi n-am reuşit să ajungem până la ei sau să-i găsim, sigur au şi arme mai avansate cu care ne-ar putea transforma planeta în căcat de analiză.
Sau probabil suntem atât de interesanţi pentru ei, încât nici nu se obosesc să ne deranjeze.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Bineînţeles că există numai că mulţi sunt proşti şi spun că nu.
Şi o altă chestie: Dumnezeu şi Satan ori alt zeu nu există.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru stpu):

OZN se refera strict la obiectele zburatoare neidentificate de orice natura.
Teremenul a aparut pentru orice obiect zburator necunoscut.Cand s-a inventat nu s-a gandit nimeni la extraterestrii si alte bazaconii.
Termenul se foloseste si astazi in aviatie si e folosit des de controlori de trafic, fara a se gandi o clipa la ET si omuleti de alte culori.SURPRIZA!
"Adica rachetele sunt OZNuri si avioanele stealth"... daca nu le putem identifica cu instrumente conventionale, da!
D exemplu daca iti arat un obiect pe cer, imi poti spune sigur ca e racheta sau avion? Si daca le incurci intre ele, pot sa ma tavalesc si eu?

| tpuforyou a răspuns:

Nu exista ozn>uri, poate nici viata extraterestra, si daca exista se rezuma la bacterii si microbi, deci nu le poti vedea cu ochiul liber!
Bafta!

| tpuforyou a răspuns (pentru LucYusAnOnYmuos):

Raspunsul e simplu >sa presupunem ca ar exista *ozn>uri, dam timpul inapoi pana la aparitia avionelor de orice tip, daca oamenii din perioada respectiva vedeau pe cer o asemenea aeronava cum reactionau? ceva de genul ozn sau Dumnezeu?! happy
Acum noi ne miram de prietenii nostri extraterestrii, ei detin poate adevarul despre intreg universul, noi inca nu am reusit sa depasim viteza sunetului decat de 12 ori! si de aceea credem ca este imposibil sa faca asta!
Inca nu cunoastem decat ff putin despre univers!
bafta!
ps>totusi tind sa cred ca nu exista > am facut doar un scenariu sf!

| Încrucişătorul a răspuns (pentru Konata):

Area 51 a creat asa ceva. Mai uita-te pe goagal ca gasesti niste lucruri p=acolo.
Intrebare: la cum s-a format civilizatia umana pana in zilele de azi, chiar crezi ca ar avea un motiv sa ne viziteze?
Ex: genociduri, torturi, foamete şamd.

| Încrucişătorul a răspuns:

Da, cred. Area 51 le-a cosntruit la inceputul anilor '50.

| SATIR a răspuns:

Nu, in nici un caz nu exista. Daca ar fi existat, fii sigur ca am fi vazut si noi vreunul, si de-a lungul anilor ori ne omorau ei, ori noi pe ei laughing. Stai linistit/a si daca exista, nu se stie sigur. Eu unul nu cred ca exista happy

| stpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar fi sa te atace un avion stealth si tu sa vii sa spui ca te-a atacat un OZN pentru ca n-ai reusit sa-l identifici? La ce crezi ca se gandeste populatia - la tehnologia americanilor sau la omuleti mici si verzi? SURPRIZA! Nu o sa-i vezi pe aia din armata sa spuna ca au dat peste un OZN. Daca nu ma insel, prin contract, au interzis sa vorbeasca despre astfel de subiecte in public, sunt strict secrete. Oare de ce? SURPRIZA!
Eu nu sunt radar ca sa-ti identific tie un obiect pe cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru stpu):

"Cum ar fi sa te atace un avion stealth si tu sa vii sa spui ca te-a atacat un OZN pentru ca n-ai reusit sa-l identifici?"Multumesc! exact asa se trece intr-un raport al unui incident aviatic in care coliziunile sunt cu obiecte necunoscute, avioane private in special.hee hee
Pentru tine suna ciudat si te gandesti doar intr-o directie, pentru ca ai auzit de termenul OZN doar in mass media.
Nu-i nimic, eu nu rad de tine, vreau doar sa-ti arat de unde a plecat termenul OZN.

| Arikumo a răspuns:

Universul este extrem de mare, foarte posibil sa fie chiar infinit, deci, automat, este o sansa infima ca oamenii sa fie singurele creaturi inteligente din intregul univers.

| dodicuta a răspuns:

Nu cred, sunt sigura.Si sunt sigura si ca au venit pe Terra.Pentru cei care nu cred dau doua exemple din egipt:
1. Piramidele:un singur bloc dintr-o piramida are peste 20 de tone.Cum au ridicat ei un bloc? Nu mai zic de taiat ca atunci ni fierul nu era descoperit.NIci noi nu cred ca am putea construi una.
2. Sfixul:s-au facut niste teste si el este simetric(pentru cine nu intelege au verifica daca cele doua jumatati se suprapun si sunt egale la milimetru).Cum l-au taiat la perfectie daca nu era nici fierul descoperit? Noi am putea sa il facem cu masini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

-Unidentified object in our sector, this is the control tower, please identify yourself!
- Sa va f**, zbor unde vrea muschii mei, nu dau socoteala nimanui!
-Unidentified object, please don't use foreign language, give us your ID in standard English!
- Nu va dau nimic, ce ***!
Extras din jurnalul turnului de control (confidential): At 14.00 today, an UFO fly over our sector, emitting unknown language radio signals. rolling on the floor

| Musique a răspuns:

Ozn-uri da, însă nu de natură extraterestră.

| Copilaroasha_Ali_1999 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| radupopa a răspuns:

Eu cred ca exista, deoarece OZN inseamna obiect zburator neidentificat si numai navele straine nu sunt identificate, iar asta duce direct la faptul ca exista OZN-uri.
Daca vrei uite un link unde sa vezi un OZN si cercurile care le facce:
http://ro.wikipedia.org/wiki/%C3%8Ent%C3%A2lniri_cu_OZN-uri
Primesc funda?

| RAY a răspuns:

Cred ca exista viata pe alta planeta dar ca nea vizitat nu cred

| miriz a răspuns:

Eu,da cred desi nu exista semne clare

| tpuforyou a răspuns (pentru dodicuta):

Nebuni rau egiptenii astia, dar cu credinta si multi prieteni (10 000 persoane )cu metode si unelte f invechite dar eficiente, sa construiasca piramidele in 50 >60 de ani, practic ei la piramide lucrau toata viata pentru a multumi zeii lor.
Iar dupa moarte faraonii credeau ca in ele vor trai!
Sfixul avand la dispozitie o viata intreaga poti sa realizezi ca poti face asta la milimetru *ei lucrau cu credinta nu k noi romanii asa de mantuiala!happy

| Shammal a răspuns:

Da, vecinii de prin galaxie au si ei modalitati prin care se deplaseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Personajele din relatarea ta chiar ca-s duse cu polistiren pe Dambovita. Avionul ala a fost deja reperat si identificat, plus ca s-a mai luat si legatura radio cu pilotul..pardon sau. cu tine?!?!

| товарищ a răspuns:

Nu. dar existi tu duplicat. adica. s-ar putea sa existe un univers duplificat al fiecarui om si particula numita antimaterie. poate ca dublurile noastre vor sa ne contacteze. poate de aceea,, ozn-urile'' exista.

| Mentalist09 a răspuns:

NU Cred! :@ Ozn:Obiect zburator neidentificat! Poate fii o casca a unui astronaut luminoasa?! rolling on the floor

| CristiRaion121 a răspuns:

Sti ce cred? Ca tu esti ozn big grin

Apache
| Apache explică (pentru radupopa):

Nup.

| Konata a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Scuze, nu inteleg ce vrei sa spui happy. Apache a intrebat de ozn-uri de natura extraterestra. imi poti spune mai clar ce am gresit? Am spus doar ca daca ar exista ozn-uri sau extraterestri si-ar fi facut aparitia deja. Ce treaba are ''area 51'? Lamureste-ma big grin.