Întrebare recomandată | ŞtefanaTCK a întrebat:

Cum ai defini perfecţiunea?

83 răspunsuri:
| alienkros a răspuns:

Perfectiune=imposibilul in cazul pamantenilor

| dantiberiu23 a răspuns:

Frumusetea simplitatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural.

| Rony23 a răspuns:

Fuego calare pe mos craciun

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Narcis2007):

Logic, doar eşti narcis(ist)2007.

| OOOLEOOO a răspuns:

Inexistenta.

| kiddoeraxus a răspuns:

O persoana este perfecat atunci cand nu greseste niciodata, este placuta tuturor, buna la toate.

Semnatura: http://www.youtube.com/user/eraxus?feature=mhee

| GuruDex a răspuns:

Perfectiunea conform tuturor legilor nu exista dar daca vrei tu poti considera un lucru perfect si fiecare poate face acest lucru in sinea sa si chiar daca restul zic ca e urat pentru tine tot perfect ramane!

| ViVi99 a răspuns:

Perfectiunea este inexistenta, dar, din pacate multi cred ca o poseda. Ea este ca un drog, de aici si rezulta invidia, laudarosii, gelozia si multe alte rautati.

| Raiden a răspuns:

Hristos, Dumnezeul nostru.

| IzabelaEsmeraldaLaLy a răspuns:

Perfectiunea nu exista.Dar, totusi, consider ca totul este perfect atunci cand zambesti si esti optimist/a.Dar daca exista, atunci este o alegere si nu o obligatie.Trebuie doar sa ne-o dorim si o vom avea muncind pentru ea.

| τττ a răspuns:

Draga Stefana, nu exista perfectiune.Nu exista persoana perfecta, nu exista persoana(sau fiinta) fara defecte! Doar Dumnezeu.

| CryChristiAN a răspuns:

Perfectiunea este un tel pe care nimeni nu-l poate dobandi niciodata, dar este detinuta de Dumnezeu Cel Viu Triunic.

| mentholinks a răspuns:

Trebuie sa ma cunosti, mai ales cand is beat.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Perfectiunea nu exista, acea persoana care se crede perfecta ori e nebuna ori nu stie pe ce lume se afla.

| Trafalgar a răspuns:

Perfectiunea ar trebui sa fie ceva sau cineva care sa fie placuta de toata lumea sa nu aiba defece dar ea nu exista in lumea noastra sad

| LuizaVilceanu a răspuns:

Perfectiunea nu exista incă. Fiecărui om îi este dat să greşească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfecţiunea nu există. Oamenii sunt predispuşi să vadă uneori, ceva imperfect ca fiind perfect. Tocmai de aceea sunt de părere că nu suntem în măsură să analizăm corect conceptul ăsta.
Dacă ar exista, perfecţiunea ar fi captivantă probabil doar la început.
Prin urmare nu este mai mult decât o chestie inutilă, inexistentă şi plictisitoare.

| WhatheWow a răspuns:

Singura stare perfecta, ce nu intra in contradictie cu nimic, e ECHILIBRUL, restul doar subiectivism!

| Haiiipa a răspuns:

Din punctul meu de vedere, intrebarea cea mai potritvita este : Exista perfectiunea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

| CarmichaeL a răspuns:

Alienware

| 4b a răspuns:

Un drum totdeauna deschiswinking

| nicumusceleanu67 a răspuns:

Nu prea exista perfectiunea

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

E relativă, așa cum e orice lucru pentru fiecare în parte. Pentru cineva înseamnă puțin, altcineva se așteaptă la mult mai mult și probabil nu va ajunge acolo niciodată.
Dacă te referi la oameni... pentru mine, cineva poate părea perfect, poate fi tot ce aștept de la cineva. În schimb, pentru o altă persoană, perfecțiunea pe care eu o văd poate să nu existe deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea e doar o iluzie, care, cu timpul, ajunge sa imbolnaveasca mintea si spiritul.

Răspuns utilizator avertizat
| ŞtefanaTCK explică (pentru Haiiipa):

Eu ma refeream strict la viziunea fiecaruia despre perfectiune. happy
Fiecare isi face, involuntar, o definitie a acestui termen in mintea lui, pe care o imbogateste daca crede sau nu in asa ceva.
Si totusi. pentru tine exista perfectiunea? De ce?