Întrebare recomandată | ŞtefanaTCK a întrebat:

Cum ai defini perfecţiunea?

83 răspunsuri:
| Euuu99 a răspuns:

Perfectiune-Un lucru pe care nu il are nici o persoana de pe Pamant.Numai Dumnezeu este perfect. happy

| Zabbyel a răspuns:

O iluzie pentru orbii happy

| Annya206 a răspuns:

Nu cred ca exista perfectiune. Nu as putea sa o definesc. E vorba de ceva abstract.

| hellchild a răspuns:

Pentru religiosi: D-zeu.
Pentru atei: Inexistent.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Buna.
Perfecţiunea e atinsă nu atunci când nu mai este nimic de adăugat, ci când nu mai este nimic de înlăturat in viata noastra. Cineva perfect este cel fara defect si pacat...iar acela este Dumnezeu.
Perfectiunea pentru mine nu exista, e doar un tel pe care oameii se staduiesc sal atinga, in zadar.

Asa gandesc eu

| alexandruth a răspuns:

Perfectiunea este un lucru pe care nimeni nu l-a dobandit pana acum... happy

| mimi2000mimi a răspuns:

Pe Dumnezeu!

| MaTrIx8378 a răspuns:

O persoana este perfecat atunci cand nu greseste niciodata, este placuta tuturor, buna la toate.

| booy a răspuns:

Perfectiunea este acel sentimencare care toata lumea il are in viat. toata lumea vrea sa fie perfect dar nimen nu este.

| Ando1dul a răspuns:

Angelina jolie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea pentru mine... nu exista. Pt mine persoana perfecta este cea care nu se crede frumoasa, care nu barfeste, care nu omoara, care nu se drogheaza etc. etc.

| s3v3n7 a răspuns:

Eu cred ca perfectiunea nu are o definitie deoarece mereu este loc de mai bine.
Fiecare om vede perfectiunea in felul lui.

| stpu a răspuns:

Perfectiunea este lipsa imperfectiunilor.

| slowswag a răspuns:

Nu exista rolling on the floor

| SalvatoreLeon a răspuns (pentru Loreddana):

rolling on the floor))))

| SalvatoreLeon a răspuns:

Perfectiunea ahh de cate ori m-am gandit la lucrul asta Pai pana acum nu sa gasit nimeni care sa fie perfect poate o fi dar nu stim noi Eu unu nu cred in Dumnezeu daca chiar exista el e singurul care este perfect Acum sa trecem la oameni pot sa-ti zic o persoana care sa se aproprie de perfectiune dar sa nu o completeze total este un om care sa controleze peste 30% din creier care Sa se priceapa in orice Chimie,Biologie,Psihologie, Astrologie, Matematica, Fizica, Tehnic Sa se priceapa din tot ce exista in lumea asta cate putin asta ar defini un om 50% perfect happy dar nu sunt sigur ca exista asa ceva deja sa faci toate chestiile astea inseamna sa fi extraterestruhappy poate ca ei au atins perfectiunea happy

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Nu cred ca exista

| Goguryeo a răspuns:

Cea la care un om nu poate ajunge.

| Încrucişătorul a răspuns:

Acea atributie pe care noi, oamenii, nu o s-o avem niciodata. Putem fi excelenti dar niciodata perfecti.

| h3r a răspuns:

Hmm... ceva ce nu există atunci când nu este nevoie şi ceva ce e foarte mult, foarte mulţumitor atunci când trebuie.

| Analy a răspuns:

Perfectiunea ta este atunci cand esti cu trei metri deasupra norilor...dar asta nu ar dura la nesfarsithappy.

| ghtm a răspuns:

"Perfecţiune" înseamnă muncă, timpul celor nefericiţi.