Întrebare recomandată | ŞtefanaTCK a întrebat:

Cum ai defini perfecţiunea?

79 răspunsuri:
| MegaChrysos a răspuns:

Perfectiune nu existahappy Doar oameni cu mintehappy

| andreisirghi27as a răspuns:

Perfectiunea este Dumnezeu.noi tindem spre perfectiune, adica tindem sa-l urmam pe Hristos.prin respectarea tuturor poruncilor Lui atingem perfectiune; aceasta la crestini se intelege ca mantuirea.noi tindem sa ne mantuim, adica sa ajungem in rai unde e perfectiunea.

| Euuu99 a răspuns:

Perfectiune-Un lucru pe care nu il are nici o persoana de pe Pamant.Numai Dumnezeu este perfect. happy

| alienkros a răspuns:

Perfectiune=imposibilul in cazul pamantenilor

| mihaelaestee a răspuns:

Buna. happy
Perfecţiunea e atinsă nu atunci când nu mai este nimic de adăugat, ci când nu mai este nimic de înlăturat in viata noastra. Cineva perfect este cel fara defect si pacat...iar acela este Dumnezeu.
Perfectiunea pentru mine nu exista, e doar un tel pe care oameii se staduiesc sal atinga, in zadar.

Asa gandesc eu happy

Funda happy :*:**:*:* Foarte buna intrebareawinking

| nicumusceleanu67 a răspuns:

Nu prea exista perfectiunea

| dantiberiu23 a răspuns:

Frumusetea simplitatii

| GuruDex a răspuns:

Perfectiunea conform tuturor legilor nu exista dar daca vrei tu poti considera un lucru perfect si fiecare poate face acest lucru in sinea sa si chiar daca restul zic ca e urat pentru tine tot perfect ramane!

| adyk77 a răspuns:

Nu cred ca se poate defini

| Haiiipa a răspuns:

Din punctul meu de vedere, intrebarea cea mai potritvita este : Exista perfectiunea?

| ŞtefanaTCK explică (pentru Haiiipa):

Eu ma refeream strict la viziunea fiecaruia despre perfectiune. happy
Fiecare isi face, involuntar, o definitie a acestui termen in mintea lui, pe care o imbogateste daca crede sau nu in asa ceva.
Si totusi. pentru tine exista perfectiunea? De ce?

| Fr3eZ a răspuns:

Perfect ar trebui sa se considere fiecare on in sinea lui! Fii tu insati si nu te lua dupa ceilalti!

Multi nu o fac si poate de aceea unii se lasa calcati in picioare de altii cu toate ca de multe ori sunt net superiori big grin

| booy a răspuns:

Perfectiunea este acel sentimencare care toata lumea il are in viat. toata lumea vrea sa fie perfect dar nimen nu este.

| LuizaVilceanu a răspuns:

Perfectiunea nu exista incă. Fiecărui om îi este dat să greşească.

| vlad_7963 a răspuns:

Imperfecta

| IzabelaEsmeraldaLaLy a răspuns:

Perfectiunea nu exista.Dar, totusi, consider ca totul este perfect atunci cand zambesti si esti optimist/a.Dar daca exista, atunci este o alegere si nu o obligatie.Trebuie doar sa ne-o dorim si o vom avea muncind pentru ea.

| KIIddaaa a răspuns:

Cum sa iti spun...Perfectiunea nu exista oricat te.ai straduiwinking Deci eu o definesc IREALA. Poti fi bun(ă) dar niciodata PERFECTA! :*

| alfabet323 a răspuns:

Dacă ar exista, sincer mi s-ar părea plictisitoare.
Dacă toţi am fii perfecţi fără nici un defect, am fi toţi la fel; nu ar fi plictisitor?!

| Trafalgar a răspuns:

Perfectiunea ar trebui sa fie ceva sau cineva care sa fie placuta de toata lumea sa nu aiba defece dar ea nu exista in lumea noastra sad