| anonim_4396 a întrebat:

În ce se măsoară dragostea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dar dragostea nu se masoara, ci se simte.

195 răspunsuri:
| Adelin_1656 a răspuns:

In intensitatea sentimentului simtit de fiecare.

| LOOL_5122 a răspuns:

In metri dah nu stiu sigur sau in sex ora la viteza,,,

| LCD a răspuns:

In fapte!

| ioana_5848 a răspuns:

Dar in ce se masoara aerul? Aerul nu poate fi masurat, atins sau pipait dar cu toate astea e indispensabil vietii. Asa e si dragostea. Fiecare vede dragostea in felul sau dar cu totii o traim.in mod diferit insa.

| HaveDreams a răspuns:

Dragostea se masoara prin : fapte, emotii, sentimente, incredere...

| DenisIonut01 a răspuns:

In kg rolling on the floor eu am cumparat 1 kg sa am 3 saptamani laughing sau se masoara in sex? rolling on the floor

| falegname a răspuns:

In rabdare,bunatate, intelegere,compasiune, comunicare, compromisuri

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

In iubire!

| mafaldaaa a răspuns:

In cat oferi

| andreea2819 a răspuns:

Cand o sa reusesti tu sa masori dragostea sa ma anunti si pe mine ...eu nu stiam ca se masoara

| MedeeaAndreea a răspuns:

Este o vorba : Daca iti spune cineva : Te iubesc! spune-i ca minte ca dragostea nu se spune ci se simtehappy

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Dragostea se masoara in fluturasii din stomac, in saruturi, in clipe tandre

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Valeeeu da' cate raspunsuri.

| RBT a răspuns:

Dragostea se masoara in sentimente si-o e atunci cand un baiat simte ceva pentru o fata, dar sentimentul trebuie sa fie reciproc.

| yuyubarbie19 a răspuns:

IN SENTIMENTE.In acei fluturasi cei simti cand vezi persoana iubita... Dragostea asta nu se masoara ci se simte si vine de la sine.