| anonim_4396 a întrebat:

Ma uit in jur, in viata reala, la scoala, intre cunostinte, pe net, pe TPU, pe majoritatea site-urilor si nu inteleg un lucru. Toata lumea judeca alta lume. Cum v-ati pus internet si aveti dreptul la libera exprimare, gata, sunteti cei mai mari judecatori si persecutori. Citesc tot felul de raspunsuri: "ala e prost", "aia e pitipoanca", "ala e cocalar", "aia e satanista", "mucosi de 17 ani care spun ca iubesc", "idioti, prosti, prefacuti, naspa, urata/urat, nebun/nebuna, handicapat, etc. Mai opriti-va ma oameni buni. Cine naiba va credeti? Uitati-va in curtea voastra prima oara inainte sa judecati. Sau sunteti perfecti? Nu mai fiti atat de rautaciosi unii cu altii ca nu sunteti mai interesanti deloc, si in plus sunteti penibili. Toata lumea judeca dar nu se uita la el. "Aia e c***a, ala e homosexual". Cum naiba iti permiti sa spui despre o tipa ca e c***a cand tu stii bine ca te-ai ars cu nu stiu cati? Cum naiba spui despre cineva ca e homosexual si ii doresti sa moara cand tu in VIATA TA n-ai intalnit unul, sa vezi cum gandeste si ce face. Ati auzit si voi ca homosexualii sunt prosti si gata, spiritul turmei, toata lumea la judecat! Nu ma refer doar la homosexualitate, ma refer la toate lucrurile.
V-ati pus vreodata intrebarea ca lucrurile in care credeti voi, adevarurile alea absolute pentru care sunteti in stare sa sfasiati pe cineva, ar fi GRESITE? Ca sunt doar niste puncte de vedere?
Opriti-va oameni, ca nu sunteti cu nimic mai buni decat cel pe care-l judecati si il batjocoriti. Poate ambalajul va este mai bun, insa tot atatea E-uri aveti si voi ca si restul daca este sa va supunem la un test mai specializat.
Mergeam pe strada azi si era un batran care de abia mergea si a cazut pe jos. L-am ajutat sa se ridice si au trecut doua fete si s-au apucat sa rada. "Batrane vezi daca bei?"
Incredibil!

Răspuns Câştigător
| Vrajeeala a răspuns:

In ce scrii acolo critici oamenii care critica la randul lor pe altii...
esti prost sau te prefaci?

73 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hmmmm):

N-am de gând să devin avocatul nimănui, plus că văd că omul își argumentează bine punctul de vedere, n-are nevoie de susținerea mea. Deci trecem peste etapa asta. Hai să-ți răspund la întrebări: nu, să nu mor eu, de ce-aș vrea asta? Dar, dacă ar fi să mizez, aș miza, știind la sigur că aș ieși câștigător. La a 2-a: e-a doua oară când îl văd pe om pe site, deci nu. Tu continuă-ți rutina.

| Hmmmm a răspuns (pentru Shatteredx):

Tu trebuie' sa recunosti motivul care te-a impins sa faci postul asta. Odata ce-l recunosti, o sa dai credit postului meu (ia-i dat deja, dar nu ai simtul raspunderii). Incerci sa-mi pui mie in brate chestiile de orgoilu si nu numai, incerci sa-mi si citesti gandurile. Nu faci decat sa te autodescrii atunci cand ma "descri". Cum s-au ivit fetele alea nesimtite langa batranul ce tu-l ajuta-i. ma sa fie, ce coincidenta, doua fiinte ale iadului exact langa bunul samaritean. Stii ca toata povestea e fabulatie, nu? E a doua oara cand imi spui la revedererolling on the floor...Si apropo, nu mai posta deloc si o sa ajungem la un consens.

| Hmmmm a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal c-ai iesi invingator, doar e vorba de tine. Ar fi culmea sa te consideri tu invins, doar esti GenOm. E a doua oara cand il vezi pe om pe site si asta ma face pe mine sa-mi continui rutina. Bai, nu sunteti departe unul de celalalt. E a doua oara cand beau 10 litri de apa dintr-un foc si te consider independent de apa. Tu bei ceaiurirolling on the floor. Imi continui rutina? Nu! NE continuam rutinawinking.

| Vrajeeala a răspuns (pentru Shatteredx):

Pe lumea asta sunt oameni care n-au avut parte de o educatie decenta, viata contureaza caracterul fiecarei persoane.
toti suntem un cumul de informatii adunate pe parcursul vietii. unii sunt mai ''Prosti'' decat tine si spun ce-i duce capu'.din cauza asta, in ignoranta lor jignesc homosexualii. unii nu stiu ca a fi homosexual nu e o alegere. explica-le frumos si poate inteleg.
nu trebuie sa-i faci tu pe ei penibili.(si implicit ii si judeci)cu toate ca ai dreptate dar ii JUDECI.
nici dumnezeu daca exista nu trebuie sa-i faca penibili si sa-i judece.

incearca sa gandesti putin mai departe...

| Inferno a răspuns (pentru Vrajeeala):

Daca un om da cu masina peste familia ta intentionat, tu ce o sa faci? Asa-i ca o sa-l critici pe acel om? Ca nu cred ca o sa il lauzi. Ai voie sa critici atunci cand ai dreptate. Omul in intrebarea asta are perfecta dreptate sa critice acele persoane, numai ca niste oameni superficiali ca tine ce nu vad sensul intrebarii se agata de fleacuri inutile.

| Vrajeeala a răspuns (pentru Inferno):

Un om care omoara intentionat pe cineva are probleme psihice. poate le are din nastere, sau poate a trecut prin lucruri care l-au innebunit.
un om care fura, poate fura ca nu are ce manca.
unul care are o viata normala n-o sa faca asa ceva.
e usor pentru tine sa vorbesti.
intelegi?

| Inferno a răspuns (pentru Vrajeeala):

Inteleg, singura problema e ca nu are legatura cu ce am spus eu.
Am dat acel ex ca sa iti arat ca si tu critici oameni.

| Vrajeeala a răspuns (pentru Inferno):

Pe cine am criticat eu aici?
am doar o parere diferita...nu va critic pe voi ca ma contraziceti. aveti tot dreptul.
incerc sa-l fac pe Shatteredx sa inteleaga ca si el judeca la randul lui(despre asta e vorba)...si din ce am citit prin posturile lui si minte mult.
are o imaginatie tare bogata.
dar bineinteles...nu trebuie sa-l judecam pentru asta happy

| Vrajeeala a răspuns (pentru Vrajeeala):

Si sa PRECIZEZ inainte sa ma duc la somn.
aici vorbesc de lucruri MORALE.
sa nu-mi spuneti voi ca n-ati judecat macar odata in viata gresit, ca va injur de-mi inchid astea contul happy
nimeni nu e perfect.
hai noapte buna :*

| Shatteredx a răspuns (pentru Vrajeeala):

Imaginatie bogata am, dar arata-mi tu unde mint.

| Shatteredx a răspuns (pentru Vrajeeala):

Eu tot nu inteleg unde vrei sa ajungi si tu.
Un om care da intentionat peste tine cu masina nu trebuie judecat?
Voi cred ca nu intelegeti bine limba romana. Va pot spune in engleza, italiana, spaniola sau putina germana daca va este mai usor.
Eu n-am spus ca nu trebuie judecat NIMENI.
Eu am spus sa nu judecam fara sa gandim inainte, fara sa ne uitam in propria ograda.
Cand ma uit la posturile voastre, bineinteles ca imi vine sa va critic, cand vad o asa lipsa de ...intelegere sa spunem, sa nu fim nesimtiti

| Shatteredx a răspuns (pentru Vrajeeala):

Bun venit pe internet. Locul unde toata lumea poate sa-si spuna punctul de vedere, indiferent de educatie si intelect.
Un care vrea sa inteleaga ceea ce am spus eu in primul post, va intelege. Unul care nu este de acord cu ce am spus eu, care are o alta perspectiva, va face tot posibilul sa ma contrazica, sa-mi vina cu argumente inexistente (Ceea ce faceti voi, spunandu-mi mie ca eu judec prin postul meu; va reamintesc inca odata, civilizat: Am atras atentia celor care judeca FARA un motiv plauzibil, fara sa se uite-n OGLINDA prima oara. Pe urma a venit primul post care spunea sa ma uit eu in oglinda, lol) De cate ori sa repet, sa exemplific, ceea ce am scris, pe intelesul dobitocilor? Nu judecati fara motiv, doar de dragul de a judeca, dupa spiritul turmei, fara sa va interesati. Nu am spus ca nu trebuie sa judecam un om care da in cap. Imi vine rau deja, ma scuzati, dar imi vine sa vomit de la atata prostie cata am vazut in aceste 2-3 ore. Prostul nu-i prost destul pana nu e si fudul. Acest lucru va suna tuturor celor care din lipsa de ocupatie, ati postat aici, neintelegand primul post, dar dandu-va si voi cu parerea si judecand.

| Shatteredx a răspuns:

Daca mai posteaza unu vreun mesaj cu referire la faptul ca EU am judecat in primul enunt, ii urez insanatosire grabnica, pentru ca este evident ca acea persoana este suferinda de o boala grava, prostia.
M-am saturat sa dau explicatii pe intelesul celor care nu vor sa inteleaga si m-am saturat sa ma scuz pentru un lucru pe care NU l-am facut. Cine vrea sa interpreteze gresit va interpreta.
Sa nu uitam, ca pana si din enuntul "Ana are mere" putem vedea partea negativa, daca vrem asta. Putem s-o criticam pe Ana ca ea are mere si nu da saracilor, deci Ana e lacoma.
Hai frate, ca m-am saturat, mergeti la culcare si lasati si pe altii sa comenteze daca mai vor, ca sincer mi s-a acrit deja. Auzi, cica eu JUDEC prin primul post. Mare e gradina Domnului!

| IMC90 a răspuns:

Nu stiu ce baga asta, da nu v-atingeti!

| Shammal a răspuns:

Hai sa-ti dau un exemplu: eu, cand intru pe TPU ma uit peste intrebari ( de obicei din categoria stiinta si filosofie) si ma opresc la cele care rezoneaza cu mine si am un raspuns pentru ele, nu ma bag sa citesc injurauri si alte chesti pentru ca nu sunt pentru mine, nu simt nimic, e treaba lor cum se injura;
e o idee ca atragi catre tine cea ce emani tu, ce vezi in exterior este o reflexie a interiorului tau;
vis-a-vis de cele doua fete, e reactia lor, e treaba lor poate sa stea si-n cap sa rada, sa bata din palme, tu faci ce simti sa faci si treci mai departe - ti se pare incredibil pentru ca reactia lor a atins o credinta (in sensul de idee) a ta ce spune ca au avut un comportament nepotrivit

nony
| nony a răspuns:

Vezi ce s-a intamplat? Ai incercat sa faci ceva ca sa opresti prejudecatile si ai iesit chiar tu in lumina reflectoarelor.E ca si cum ai fi o caprioara in jungla tigrilor si le-ai spune, legitim : Bái, tigrilor, nu mai mancati caprioarele, ca si ele sunt animale la fel ca voi ¨ - prietene, tigrii traiesc din ucis caprioare, altii traiesc din batjocorirea zilnica a altor persoane.
Ia un distonocalm si stai in scaunelul tau. Data viitoare sa ridici mana doar intrebat...

| Vrajeeala a răspuns (pentru Shatteredx):

Te duce capu pana intr-un punct, de acolo dai cu el de perete.
esti la fel de fixist cum ii faci pe altii.
daca tu dai cu masina peste mine, poate ai un motiv sau poate ai probleme psihice.
orice se intampla cu un motiv...si NU! nu ar trebui sa te judec.nu e vina ta ca esti un handicapat...INTELEGI?
si despre faptul ca MINTI:
auziti si voi, a cazut un batranel si ce sa vezi exact cand l-ai ridicat tu doua fete faceau misto(HAHAHAHA)
sau alta:i-a dat el unuia cu rozeta in gura si dupa au ajuns la o intelegere(OHOHOHOHO)
si ca i-a dat unu cu un pietroi de 2kg in cap(daca tu crezi ca lumea pune botu la asa ceva esti...)
stii bine ca am dreptate cu toate ca n-o sa recunosti.o sa fabulezi in continuare.
si gandeste peste rahatu asta de postare!
TU NU AI JUDECAT MACAR ODATA GRESIT?
hai mars ca aburesti lumea degeaba.

| Shatteredx a răspuns (pentru Vrajeeala):

Daca te-ai crede cel mai prost de pe TPU, ai fi modest.
Este evident ca esti frustrat si ai o problema personala cu mine. Cu indivizi ca tine nu ai altceva de facut decat sa-i jignesti. Esti prostul prostilor. Pe langa ca esti prost mai te si lauzi. Daca toata viata ta te-a mintit tata'to si ma'ta aia nu inseamna ca si eu mint si toata lumea minte, bai fleandura.
Esti cel mai periculos prosti dintre prosti, prostul care a terminat cateva clase si se considera acum invatat.
Citind posturile tale, mi-am dat seama ca unor persoane, orice le-ai face, vor ramane niste inculte si niste incuiate. Cine dracu a mai pomenit de asa ceva? Sa faci un topic in care esti frustrat ca lumea judeca fara MOTIV, toti prostii, toate fleandurele, toti incultii si rahatii, insulta alta lume, dar nu se uita in propria ograda cat de idioti sunt. Genul ala de prost esti tu, vrajeala e numele tau. Incerci tu sa pari invatat si cult, insa te dai de gol prin insultele si limbajul de haimana pe care-l folosesti. Prostul nu are acces la ironie, el se limiteaza la insulta.
Sa fereasca Dumnezeu sa-mi dea un copil atat de prost si fudul ca si tine, Doamne Miluieste.
Astea fiind spuse, multumesc pentru postul tau. Mi-ai ajutat sa-mi dai seama ca niste lichele ca si tine, niste frustrati si niste mincinosi, niste inadaptati sociali care sunt exact ca acele doua fete, nu au cum sa scape fara sa fie insultate, judecate. Daca tu spui ca mint in posturile mele, fara sa ai vreo dovada clara, decat datu cu presupusul, dovedeste inca odata ca esti mai prost decat un peste. Numai ca pestii se mananca, sunt buni de ceva.
Esti pus la lista de ignore, nu credeam in viata mea ca poate exista un prost care se aseamana cu prostii din romanele citite. Insa mi-ai aratat ca fictiunea chiar este realitate.
Sa-ti fie rusine si sa le fie rusine celor care-ti permit sa fi atat de prost. Doamne fereste ca un individ ca tine sa puna mana pe ceva putere. Din cauza oamenilor ca tine traim asa cum traim, pentru ca acolo unde conduce prostia, poti trai doar prost.
Primitivule, astea fiind spuse, lasa-te pagubas, si tu si scumpul tau prietena Izabelle sau cum s-o mai numi. Faceti-va o asociatie a prostilor si urlati unul la altul in fiecare zi. Daca m-ar fi abordat niste prosti ca voi pe strada, cu mana pe inima iti spun, nu i-as fi bagat in seama. Acestia reprezinta 0 pentru mine. Daca m-ar pune cineva sa aleg intre o buruiana si tine...macar cu buruiana te poti sterge pe fund daca n-ai hartie, insa cu tine nici atat!
La revedere

| Shatteredx a răspuns:

Din acest moment, oricine mai posteaza prost la aceasta intrebare, ii voi demonstra ca e prost. La naiba cu toata judecata asta, primitivilor.

| Shatteredx a răspuns:

I-am dat funda acestui primitiv, ca toata lumea care intra aici, sa-i vada postul lui, sa traga singura concluziile. Cel mai bun compliment care il poti face prostiei este sa te dai la o parte ca sa o vada toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vrajeeala):

Ai perfecta dreptate, critica oameni care critica la randul lor.

| IceTy a răspuns:

Si vrei aplauze?laughing

| Phantasmagoria a răspuns (pentru Shatteredx):

Frate,dar de ce te obosesti sa repeti de atatea ori? Daca era de inteles, oamenii ar fi inteles ce vrei sa spui. In cazul de fata nu vor sa priceapa, sau se prefac ca nu pricep. Eu am invatat lectia: nu judeci fara motiv plauzibil, fara sa te uiti in ograda/oglinda mai intai, homosexualii sunt homosexuali, oameni si ei.Ii lasam in pace. E clar ca buna ziua. Daca as fi fost mai desteapta nu as fi comentat--> acum urmeaza criticile laughing

| Hmmmm a răspuns:

Ma bucur ca mi s-a dat dreptate intr-un final. Stiu, e greu, dar si mie mi-e greu sa recunosc ca sunt gayrolling on the floor.

| Shatteredx a răspuns (pentru Hmmmm):

Ai dreptate, mi-am schimbat punctul de vedere cu ajutorul tau.
Acum marsi in coliba ta ca emani prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| Hmmmm a răspuns:

Shatteredx, ce-mi mai place cand va oripilezrolling on the floor. Ai acordat funda cui trebuia, bravo. Intr-un final ti-ai dat seama ca nu esti deloc pe val. Dar totusi, sa fim rezonabili, esti in aval.

| Shatteredx a răspuns (pentru Hmmmm):

Ai dreptate si recunosc ca ai talent si ai fost funny la faza cu avalu. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, ca pe restul le ai.