| Mus1k a întrebat:

Pe 22 Martie este Ziua Mondială a apei. Ce vă propuneţi să faceţi pentru a ajuta mediul înconjurător?

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

1 zi pe an propui să ajutăm natura și restul 364/365 zile să ne continuăm poluarea? Aș spune că ești deștept, dar nici asta nu pot pentru că ai postat la S/F nu la Voluntariat/Ecologie.Bravo bădiță!

53 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cea mai buna bautura este apa de izvor cand ii pui o picatura la un kil de vinisor.

| Vizitiul a răspuns:

O sa plantez un pom si-o sa fecalizez langa el pentru a-i da necesarul de ingrasamant.

| Vizitiul a răspuns:

Parintele -Bobul de strugure contine apa, deci bei vin cu apa si ajungi sa nu mai respecti apa. Pai, se poate?

Apache
| Apache a răspuns:

Nimic...

| cristi202 a răspuns:

Pina acum, nu eram deloc prietenul apei. Cu greu beam, cite 1, 5 l pe zi, desi medicii imi spuneau ca, la inaltimea mea, ar trebui sa beau 3 l. Acum reusesc, datorita unui energizant care are proprietatea de a restabili echilibrul apei in organism. Cind muncesc mult, si transpir, beau si 4-5 l de apa! Fie ceai, fie limonada, fie apa pura, ceva trebuie sa beau. Deci, de ziua Mondiala a apei, nu voi face altceva decit sa beau apa! Si cit mai multa!happyhappy

| Parintele a răspuns:

Respect apa, de aceea voi bea doar vin.

| Flav a răspuns:

Sa anunt toti romii.

regis
| regis a răspuns:

Da-o incolo parinte, mi-ai furat raspunsul... desi mi-au placut si altele.

| Maximus a răspuns:

O sa inchin un pahar cu apa, in cinstea ei.

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns:

Hai sa te luminez.Mediul inconjurator nu are nevoie de tine de fapt daca ai disparea ar fi de ajutor pentru el si tu nu ai cum sa ajuti mediul inconjurator pentru ca el a fost, este si o sa fie acolo cu mult dupa ce tu nu o sa mai existi.si nu ma refer la tien ca persoana.

| pwp a răspuns:

Beau 3 litri de apa happy

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Cu toate ca-mi place J&B-ul sec, o sa pun si un cub de gheata.Sa nu se simta apa neglijata...

| AmandytaErhan a răspuns:

As fi vrut sa spuna altcineva mai inainte raspundul...deamu inainte ma kish numai in bazin!

| Ervin a răspuns:

Măi, oricât aţi curăţa apa de gunoaie, nu faceţi mare scofală! Că mizeria tot în apă rămâne, e acelaşi lucru! Doar are un aspect mai frumos apa, că aşa nu e bună de băut. eu? nimic. cu o floare nu se face primăvară.

| dollydee a răspuns:

Hmm...no idea. Dar probabil o sa incerc sa opresc topirea ghetarilor day dreaming

| LNK a răspuns:

Ce imi propun sa fac pentru a ajuta mediul inconjurator? Imi propun sa ma impusc. laughing

| friday a răspuns:

Ba,lasati-ma cu ziua mondiala a apei,a sindromului down,ziua indragostitilor si alte alea.
daca vrei sa faci ceva, o faci oricand, nu`ti trebuie o zi anume.
adica in tot restul timpului,daca vezi cum unu',altu polueaza cumva vreo apa, sau e deja poluata nu faci nimic, ca doar astepti ziua mondiala a apei sa-ti arati latura ta de ecologist si mare iubitor al naturii.
mai dati-o dracu'.

| AngelaZero a răspuns:

Dorm. asa sunt inofensiva.

| Dia a răspuns:

Gen: O sa fac o "ploaie" cu furtunul` pe afara. happy

| sonya a răspuns:

Mda. Tot felul de raspunsuri. Intr-adevar nu trebuie o zi anume pentru a celebra diverse momente. Aceste zile exista s-au au fost stabilite pentru a scoate in evidenta, a aminti ca trebuie sa facem cate ceva si pentru natura si pentru noi. In fiecare zi am putea sa mergem sa strangem gunoaie, dar nu o facem. In fiecare zi am putea sa sarbatorim iubirea, dar nu o facem. Uitam pentru ca ne complacem in situatia de a face alte lucruri "mai necesare". Nu am facut nimic concret pentru aceasta zi. Probabil nu am consumat multa apa. Ideea este ca e bine intr-un fel sau altul sa ni se aminteasca ca este o zi a apei, o zi a pamantului, o zi a femeii etc. Nu ma intereseaza raspunsurile rautacioase. Macar arata ce fel gandesc unii. Succes!

| Totipentruunu a răspuns:

Imi e cu putinta sa fac ceva, eu, persoana fizic de 18 ani.dar probabil voi folosi mai putina apa decat de obicei.

| iulli21 a răspuns:

Eu cred ca as putea sa inchid de fiecare data bine robinetele;
sa folosesc apa in loc de suc;
sa fac o petitie impotriva aruncarii deseurilor in apa;
iar la restul sa ma bazez pe micile surprize ale vietii;-);-);-)

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Si pe 20 martie e ziua mealaughing

| carmenpaula39 a răspuns:

Sa curatam mediul si sa plantam pomi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

o sa ma spal de cite ori pot in acea zi, asa arat ce folositoare este apa pentru noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac deja, nu astept ca alti idioti o zi anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 22 Martie este Ziua Mondiala a mea! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg cu clasa sa curatam un lac de gunoaie.