| Va_Zenovia_1946 a întrebat:

Am introdus un card de memorie de 128 G in laptop, care a avut inregistrari in camera de supraveghere, dar vad numai imaginile fara sunet.
L-am incercat si in telefon si tot nu are sunet.
Ce trebuie sa fac pentru.a putea vedea inregistrarile cu sunet?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1) PE laptop, cu ce program ati deschis fisierele?
Poate nu avea codecurile necesare.

Folositi VLC Player

https://www.videolan.org/vlc/

2) daca nici prin acest program nu au sunet, s-ar putea sa fi setat ceva gresit, si sa fi inregistrat fara sunet

SAU

3) Ce format (extensie) au fisierele? MP4? MOV?

Click dreapta pe unul dintre ele, Proprietati... si acolo o sa va arate tipul (Type of File:)

| Va_Zenovia_1946 explică:

Deci eu am scos cardul de memorie din camera de supraveghere și l-am introdus în laptop pentru a descarca conținutul în laptop, dar când am vrut sa vad înregistrările de pe card, am constatat ca nu au sunet.
Am încercat și pe telefon sa vad dacă funcționează sunetul și mi-a dat un mesaj, ca nu este acceptat CODECUL AUDIO.

| Va_Zenovia_1946 explică (pentru Va_Zenovia_1946):

Pe laptop, am selectat :TV și filme ca nu știam ce sa aleg,
O sa încerc sa descarc VLC Player.
Dar în telefon Samsung A 52, as putea descarca un codec care sa fie acceptat?