| octav005 a întrebat:

Bună dimineața. Am un Laptop HP Probook 6360b cu procesor i5 2520M, 8gb RAM DDR3 și SSD de 128 gb.

Ce windows ar fi ideal pentru el, ca să ruleze fluent sa meargă OK. Și ce versiuni. Am înțeles ca sunt zeci de versiuni, unele pentru tablete altele pentru Laptop, PC.

EU momentan am windows 7 ultimate instalat.

7 răspunsuri:
| Daniel235 a răspuns:

10 chiar 11, pe 64 bit, 7 s-a dus demult.

| sierra1 a răspuns:

Nu mai sta, pune w10 și bucură-te de el!

| octav005 explică (pentru Daniel235):

Stiu ca sa cam dus. dar nu stiu daca suporta. si ce versiune.

| octav005 explică (pentru sierra1):

Sunt cateva versiuni de w10. sunt toate la fel?

| RAY a răspuns (pentru octav005):

Fii fara griji ca iti va merge bine windows 10 64b /pro bine, iti spun ca technician it, nu recomand windows 11 decat pe un laptop nou sau macar in ultimi 2 ani

| octav005 explică (pentru RAY):

Mulțumesc frumos