| Albert_9247 a întrebat:

Exista Mos Craciun?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Normal. Si va exista mereu atat timp cat va exista iubire si vom avea suflet de copil.

44 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Da exista. Eu sunt!

| costymaximus a răspuns:

Doar in inchipuirea noastra!

| Spintecatorul a răspuns:

Normal!

| User a răspuns:

Si ce cauta intrebarea asta la Tehnologie?laughing)
Raluca, cand vei infiinta si rubrica "Stupiditati"? Cred ca ar avea un foarte mare succeslaughing

| waXonwaXoff a răspuns:

@paul27 la rubrica stupidititati ve fi primul laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mos Craciun exista, e in fiecare din noi, in inima si in sufletele noastre.

| Daviiiiiid a răspuns:

Exista mai de mult... dar acum nu cred ca mai exista
dar totusi cum au zis cei de jos la categoria tehnologie? l-) rolling on the floor

| Skylerx a răspuns:

Este un raspuns destul de dificil... Eu nu mai cred, de cand i-am vazut pe parintii mei ca pun cadourile sub brad. Bine tu poti cred dar xista doar in mintea noastra. Cand eram mica eu credeam, dar acum, nu mai merge...

| Skylerx a răspuns:

Acum, eu ti-am raspuns mai sus, dar raspund in continuare. Tu poti sa crezi, eu nu mai cred, am deja 12 ani, sa fim seriosi, cine mai crede in el thumbs up? Tu poti crede, chiar daca nu exista, feeling beat up si nu te deranja cu tu crezi in cineva care nu exista, este doar parerea ta, nu a celorlalti.Sa iti spun o intamplare de-a mea cand eram mica la 4 ani whistling: deci, eram la joaca cu prietenele mele cele mai bune, si am inceput sa spunem ce vrem de la mos craciun. Prima a spus: eu vreau sa imi cumpere parintii o papusa barbie. Nu vreau nimic de la mos craciun pentru ca nu exista!
A doua a spus: eu vreau haine, dulciuri si o minge mare saritoare de la parinti. Ca si cealalta fata (Corina se numea ea, fata care vorbea se numea Maria si eu Raluca) a zis ca vrea de la parinti deoarece mos craciun.
In fata lor, eu m-am simtit dojenita sa spun ca eu cred in mos craciun, si am zis: vreau o haina noua, ciorapi si un ursulet de plus. Ii vreau de la parinti caci mos craciun nu exista.
Apoi eu m-am dus la mama, si am intrebat-o ce este de fapt craciunul, daca exista mos craciun. Ea mi-a raspuns ca pentru ea, craciunul nu este ceva frumos, caci ea are multa treaba, plus ca trebuie sa meaga la cumparaturi.
Eu i-am zis: pai de ce mergi la cumparaturi?
Ea spune: pentru brad.
Eu mai spun: pai mosul de unde ia cadourile?
Mama: nu cred ca stii tu dar le ia de la magazin daca nu poate sa le faca pentru copii.
Eu: pai asa nu o sa mai ramana si pentru clientii din magazin. Sper ca nu ma minti, ca prietenele mele mi-au spus ca nu exista si ca parintii le pun sub brad cadourile.cryingMi-au mai spus ca mos craciun exista doar in imaginatia noastra.
Mama: Nu stiu ce sa zic... Cine le-a spus asta?
Eu: Parintii lor!
Atunci mama s-a dus la parintii prietenelor mele, si le-au spus sa nu mai faca asa ceva.Si de atunci stiu eu ca nu exista mos craciun. Stiu ca e prea devreme sa aflu, dar daca parintii lor nu au contyenit ca o sa mai spuna si la altii care cred in el? whew!
Gata. Acum ti-am spus ca nu exista, si te-ai mai potolit, nu?thinking

| Alex_7297 a răspuns:

Cum să nu existe?:o

| hiphopbeatz a răspuns:

Ma jucam cu el in lada de nisip. xD

tu ce parere ai, il tii tu ascuns undeva si ceri recompensa sau ce?

| Puiutz a răspuns:

Ho Ho Ho!
laughing
Normal ca exista si mereu va fi acolo intr-un coltisor din sufletul nostru.smug
Dar acum e in concediubig grin
laughing

| Malvina24 a răspuns:

Exista cu siguranta!

| Alina a răspuns:

Cu siguranta exista happy

| HappyPills a răspuns:

Exista, exista!

Răspuns utilizator avertizat
| Sebby_6032 a răspuns:

Da. Spune-mi ce cadouri vrei pentru la anul ca sa ii transmitwinking

| DianaLostInDreams a răspuns:

Da exista! In sufletelul tauhappy.

| Razvan a răspuns:

Tot degeaba daca nu ne ceri id-ul luiwinking
Sa vezi cati in au, dar nu vor sa ti-l deaI don't want to see

| Zâmbărici a răspuns:

Da exista in sufletele noastre!

byekiss

| deffect a răspuns:

Nu, nu mai exista... i-am bagat o petarda-n nas si a facut poc!

| nonameih0000 a răspuns:

Mos craciun este o inventie a campaniei coca-cola care a fost adaptata pentru a bucura copii aducandu-le cadouri si facandu-i fericiti.

| powergirl a răspuns:

Daaaaaaaaaaaa acum am dat mana cu el acum o ora rolling on the floorrolling on the floor laughinglaughing te saluta laughing

| ριтʏcнα a răspuns:

Acest "Mos Craciun" cum ii spuui tu, in persoana nu exista

I se spune Mos Craciun din cauza ca :-Hristos s-a nascut in hambarul unui om numit Craciun si de atunci se spune ca Hristos a fost cadoul lui Maria(cel putin asa am auzithee hee)

-Ei bine din cate stim in seara de craciun parintii ne pun cadouri si ne pacalesc c a venit MC

| Ekkaterinna a răspuns:

Exista in spiritul craciunul, in sufletul tuturor.Chiar daca nu exista in carne si oase, trebuie sa ne bucuram ca si cum ar exista.

| emanuelf a răspuns:

Da exista, in mintea noastra.

| poesia a răspuns:

Da...continua sa visezi

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Daaaaaaa cand eram de vreo 5 ani laughing

Nu existawinking

E doar un alt prectecst ca sa cheltuie parinti bani...

| Cretzule a răspuns:

Daca te referi la spritul craciunului exista.