| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

De ce e mai bine sa fii fata? >big grinoar fetele sa raspunda

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu alessa.
As prefera sa fiu baiat.
Ti-as putea spune mai multe dezavantaje decat avantaje in a fi fata.
Dar... daca e sa luam avantajel eu vad lucrurile cam asa:
-sunt protejate de baieti
-primesc mai multa atentie decat baietii
-primesc mai multe cadouri decat baietii
-primesc mai multi bani de la parinti decat baietii pentru ca o fara are nevoie de mult mai multi bani decat un baiat pentru a se intretine
-cand ies la un suc de multe ori nu platesc nimic pentru ca un baiat gentleman ii va plati sucul si o va si duce cu maina/taxiul acasa
- pot face copilasi...si chestia asta inseamna extrem de mult pentru o femeie
- pot intra in multe locuri fata a fi nevoie sa dea spaga...prin simplul fapt ca zambesc frumos bodyguardului
- fetele au 2 zile in care sunt puse pe prim plan 1 si 8 martie.barbatii nu au... dar isi inventeaza mai nou laughing
- o fata e mai ingrijita decat un baiat(in general)
- o fata poate fi rafatata in mult mai multe feluri decat un barbat (ca de exemplu, o sedinta la spa, o iesire la piscina, un inel frumos)
- femeile pot invoca de obicei legitima aparare avand in vedere ca nu sunt la fel de puternice ca si barbatii
- femeile nu sunt puse in situatii stanjenitoare cum ar fi trezirea omuletului din pantaloni in momentele inoportune

65 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Daca as scrie o carte, as intitula-o "Pledoarie pentru femeie". Fetelor, cum sa nu va bucurati cand Dumnezeu v-a creat intr-un mod atat de minunat si a pus atata frumusete si gingasie in voi? Personal, ii mulumesc Lui pentru ca nu m-a lasat sa traiesc fara binecuvantarea de-a fi femeie...am nemunarate motive de multumire!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

De ce e bine sa fii femeie? Sunt multe de spus si nu stiu daca reusesc. Cu toate relele pe care se spune ca trebuie sa le sufere femeia (ciclu, nastere, gospodarie) ea gaseste, poate tocmai din acest motiv, puterea sa le faca pe toate. Poate sa faca aproape orice meserie ce, mai ieri, era destinata exclusiv barbatilor (barbatii cu greu ajung sa faca si munci care au fost intotdeauna feminine). Pe cata vreme femeia, chiar si in posturi de conducere, in orice meserie ar face (cat de barbateasca ar fi ) aduce un plus de eleganta si rafinament comportamentului sau, fara sa se masculinizeze. Durerea nasterii este un blestem, dar graviditatea si nasterea in sine, ca mai apoi alaptatul sunt deosebite, de neinteles pentru un barbat. Creaza legaturi puternice cu copilul si cu viata insasi. Femeia este legatura in familie, este cea care uneste (sau desparte), este liantul. Frumusetea feminina a fost extrem de des cantata. O femeie este atragatoare, este calda, este scorpie, conduce, iubeste, uraste cu pasiune, este asemanatoare unei zile de vara cu soare puternic sau ploi cu tunete si fulgere. Trece de la o extrema la alta, are capricii - dar nici un barbat nu-i rezista. Poate conduce barbatul si prin asta conduce lumea. Gingasia ei se vede cand se apleaca asupra copiilor mangaindu-le parul... Este bine sa fii femeie. Mie imi place si mi-am dorit foarte mult sa am o fata. Cand am nascut-o era sa mor, dar m-a tinut in viata plansul ei si bucuria de-a o fi nascut. Acum sunt fericita pentru orice lucru bun care i se intampla, pentru orice reusita. Traiesc cu intensitate fiecare emotie a ei...

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sunt ceva avantaje... dar si multe dezavantaje!
Personal...as fi vrut sa ma nasc de gen masculin!
Sunt ok ca femeie..., sunt iubita, apreciata, respectata, stiu sa imi folosesc farmecele native atunci cand e cazul (nah..., ca orice femeie...) dar...totusi...imi pare rau ca nu m-am nascut baiat! sad Uneori e obositor sa fii femeie!

cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca barbatul este capul dar femeia este gatul.

| Nastia a răspuns:

Pentru ca fetele stiu c e iubirea, pentru ca fetele au simtul intrajutorarii, pentru ca fetele au parte de protectie si caldura[sau asa ar trebui], pentru ca fetele sunt mai visatoare, pentru ca ele pot da nastere altei vieti, pentru ca ele sunt intot deauna partea calma si buna, blajina, inteligenta a unei relatii[sau asta cred eu, cel putin],,... din alte 1000 d motive...parerea mea,...:*

| Simon a răspuns:

Nu pot raspunde pentru ca sunt baiat tongue. Nu stiu cum e sa fi fata laughing) dar sunt de parere ca e mai bine sa fi baiat (nu stiu cum as fi suportat....chestia aia lunara big grin). Deci fetelor...numai ganduri bune, va pup :* tongue

| Simon a răspuns:

Of pupimik pentru punctele 2, 3 si 4 mi-as fi dorit sa fiu fata tongue. Si faza cu copilasi, e nevoie si de un "omuletz", cica ajuta si el destul de mult tongue. Si gata nu mai zic nimic...nu sunt fata. V-am pupat sa aveti grija de voi :*, ciuz!

| ada a răspuns:

Consider ca e mai bine sa fii baiat...

| deeandre a răspuns:

Sincer, eu as prefera sa fiu baiat, alfel e viata, nimeni nu poate judeca un baiat asa cum judeca o fata... spre exemplu, daca un baiatsaruta o fata fara sa fie cu ea, lumea spune despre fata lucruri rele, baiatul lasand-ul uitare
sincer nu pot spune ca este chiar asa de rau sa fii fata...

| Mo a răspuns:

Sunt de parere ca amandoua,, taberele,, au si parti bune si parti rele! Dar femeia si barbatul se completeaza reciproc! Este bine sa fim fete poate ca...pentru ca...suntem gingase, iubitoare si sensibile!

| DeEa_8231 a răspuns:

Noi fetele:
-Ne plimbam prin casa in timp ce ne spalam pe dinti.
-Citim sticlele de sampon in timp ce ne facem dus.
-Radem la glumele noastre inainte de-a le spune.
-Nu avem nevoie de ceas, avem un mobil.
... -Putem citi o propozitie de 10 x fara a o intelege.
-Ne impingem in usile pe care e scris cu litere mari si ingrosate TRAGE.
-Intrebam "cee?" in timp ce noi intelegem tot!
-Injuram daca vantul ne strica parul si ni-l incurca.
-Ne uitam de 10 x pe zi in frigider fara a manca ceva.
-Ne putem uita de 10 x la acelasi film.
-Trebuie sa ne sunam pe mobil ca sa-l gasim.
-Putem privi la ceas fara apoi sa stim ce ora este.
-Stam in supermarket in fata frigiderului si nu mai stim ce anume vroiam sa cumparam.
-Ne rasucim perna astfel incat sa ne asezam pe partea mai rece.
-Punem alarma mai devreme sa sune, pentru a putea sta mai mult timp in pat.
-Seara cand mergem la culcare, numaram cate ore mai putem dormi.
laughing♥Pentru ca suntem fete.:*si baietii ne iubesc asa cum suntem:*

| deiutza_9183 a răspuns:

Sincer nu stiu pentru ca eu mereu mi-am dorit sa fiu baiat deuarece fetele au numai de suferit asa consider eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce e mai bine să fii băiat?
Fetele sunt gingașe, băieții sunt tandri; fetele sunt feminine, băieții sunt curtenitori; fetele sunt sensibile, băieții sunt protectori.
Femeia și bărbatul se completează, amândoi sunt dătători de viață.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele au mai multa mintewinkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare mama isi doreste sa aiba fetita/baiat. daca se intampla invers decat si-au dorit, dupa 1 minut de la nastere iti spun fericite ca este exact ce si-au dorit! happy deci nu conteaza ce esti fata sau baiat, ci cit de mult insemni pentru parintii tai, cei care ti-au dat viata.
sint multi care se nasc fete si isi doresc sa fie baieti si, invers... nu se simt comod in pielea lor? de ce? doar sint ceea ce Dumnezeu creatorul a vrut sa fim si ne-a pregatit fiecaruia un drum special in viata. sa nu judecam creatia si sa ne bucuram de harurile pe care le-am primit si fiti sigure ca ne-a pus in suflet tot ce este mai bun. sa ne descoperim harurle si sufletul si sa le folosim spre binele celorlalti si al nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu...numai noi putem simti bucuria de a purta in pantece un bebe si sa dam nastere luiwinking...sunt o gramada de motive bunelove struck...fiti mandre k sunteti fete:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca odata pe luna avem o scuza pentru a nu participa la ora de sport, pentru ca putem purta haine mulate vara fara sa se spuna despre noi ca suntem gay, pentru ca putem plange fara sa rada nimeni de noi, pentru ca avem si altceva de vorbit in afara de masini si fotbal etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Femeile nu trebuie sa fie ingrijorate ca vor prinde ceva important cand trag fermoarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca noi fetele... din pct meu de vedere... putem fi mult mai independente decat barbatii!
Pt ca noi fetele... o putem face si fara viagra
Pt ca noi fetele...cu un decolteu mai larg si o fusta mai scurta... putem mult mai usor sa obtinem ce vrem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele sunt mai calculate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti grija de voi si fiti mandre ca sunteti fete. happy kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa fii baiat.referitor la ce a spus cineva mai jos ca vara cand e cald fetele pot purta haine mulate si nu par gay. dar baietii nu trebuie sa poarte haine mulate ca sa nu le mai fie cald. ei isi pot da jos tricoul.baietii pot face topless cand merg pe strada, cand repara masina si aproape ori de cate ori le este cald si doar baietii pot face din picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cristyanlaughing
da malaughing
barbatul e capu si femeia e gatu
dar
capu se retoseste dupa gat laughing deci tot asa etongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca noi putem si fara viagra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu-ti mai doresti sa fii baiat sau fata e bine asa cum tea lasat dumnezeu... fara fete nu e viata, fara baieti la fel. scuzatimi commentul nu mam putut abtine sa nu comentezlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa fii fata pentru ca o data pe luna nu face educatie fizica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine deloc adica nu stiu ciclu nasterii chestii chestiioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noii fetele ne putem arata fricoase fara a se rade ineva de noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori e mai bine sa fii baiat deoarece intr-o relatie majoritatea fetelor sufera iar baietii nici macar nu pun suflet