A venit timpul, din nou, pentru userul anului!

Dragilor, am tot văzut discuțiile voastre din comunitate legate de noul user al anului. Ne-am lăsat puțin așteptați, dar știți și voi că e o perioadă tare aglomerată. Mai ales că și acest an a fost unul atipic.

Așadar, lăsați propunerile voastre în răspunsuri, puțin mai jos. Înainte de a face asta, aruncați un ochi pe userul propus să vă asigurați că îndeplinește următoarele criterii:

- să fi avut în ultimul an minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus. Termenul limită este 31 decembrie apoi vom analiza și vom valida membrii, după care va începe procesul de votare.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda încă unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să lăsăm discuțiile și să curgă propunerile, dar și autonominalizările :)

162 răspunsuri:
| Cheo0S a răspuns:

Supadeceapa laughing

| Drimmero a răspuns:

4 nominalizari pentru @supadeceapa, neaparat pe lista!

| Shuko93 a răspuns:

Eu laughing

| Simpatic a răspuns:

Eu as dori ca nimeni sa nu aibe posibilitatea sa isi modifice vreodata nicknameul sa stim si noi pe fiecare in parte. Eu, cei mai vechi imi stiu nickul, nu mi l-am schimbat niciodata si nici nu o sa fac asta, consider ca asa cum te-ai inregistrat cu acel pseudonim bine ales sau mai putin insipirata alegerea, cu acela ar trebui sa ramanem.
Iar daca se opteaza totusi pentru a putea fi schimbat acest nickname din pagina de profil, sa fie afisat sub noul nickaname si cel vechi, tocmai pentru a sti care cum si in ce fel, pentru a ne cunoaste...nu mi se pare normal ca unii sa gresesca fata de comunitate si sa o ia de la ZERO, faptele trebuie sa aiba consecinte.
Daca vreti si cu ocazia asta lansez o propunere si unii pot sa imi scrie in privat sau sa imi fure ideea si sa creeze un topic cu aceasta referire catre administratia TPU, sa fim odata pentru totdeauna cu acelasi nick fara posibilitatea de a fi modificat mereu.
Si contul la fel cei care isi sterg sau sunt banati sa numai poata crea alt cont la fel ca pe forumuri, adica degeaba vii sa iti creezi alt cont cu alt ip daca te depisteaza ti-l baneaza si pe asta.

ℬℓøøᴆy multumesc pentru propunere!

| Furnicuta000 a răspuns:

DoarBogdan

Pt ca nu imi amintesc sa fi dat raspunsuri jignitoare sau fara rost

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce rechini, Bogdanel?rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru Furnicuta000):

A fost anul trecuthee hee

Anyway, mișto răspunsurile de aici, mai rămân prin zonahee hee

| mihai69 a răspuns:

Hmmm... n-am auzit de userul ăsta.

| mihai69 a răspuns:

Floareasoarelui26
supadeceapa

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Până acum m-am gândit la:
- sabin89
- Salotanul
- darrio2007
- Hammurabi
Și, deși n-am avut vreo tangență cu dânsa, @floareasoarelui26 dă răspunsuri f. bune la categoria "Dragoste & Sex" (deși dânsa e de profesie psihiatru), luându-i locul lui @corbulalbrosu, care n-a mai intrat de mult. O nominalizez și pe ea, iar din câtă popularitate are pe platformă, am dedus - în urma unei analize obiective - că există șanse mari ca ea să fie user-ul anului.
În orice caz, mult succes tuturor!
P.S. Dacă îmi mai vine cineva în minte, voi modifica răspunsul, ca până pe 31 să am o listă completă.

| Adelin18357 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Sabin vine doar cu ghicitori rasuflate.Nu a ajutat pe nimeni.
Salontanul este ok.
Dario da foarte raspunsuri aiurea.
Hammurabi ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Si subscriu, floareasoarelui26 are răspunsuri utile. Nu știu în dragoste și sex, nu prea sunt activ pe acolo. Dar în sănătate am observat multe comentarii utile din partea ei. Chiar și pe mine m-a ajutat cu o informație utilă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmmm, nu imi dau cu parerea.

Am zis pentru ca asta oricum TPU alege, pe cel mai activ user nou.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Adelin18357):

Sabin nu are doar "ghicitori răsuflate". Vine și cu întrebări care au sens, în vară avea și întrebări legate de istorie la care l-am ajutat.
Cu @darrio2007 am interacționat mai demult de pe contul meu vechi și e un tip de treabă, pot zice că m-a ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit si nu cred ca-mi trece niciunul prin minte care sa nu fi fost deja sau care macar sa-si doreasca sa fie gen @sabin89 sau @DarkMagic. Nici nu prea intru sa-i cunosc. Mai bine o lasati balta cu asta ca asa incurajati copiii sa stea pe un forum cam mediocru (scuze pentru asta dar chiar mi-e frica sa nu fie cumva mai rau). In fine, mai bine ati face ceva care sa-i ajute cumva sa fie mai buni, nu din ce in ce mai rau.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu trebuie sa aiba neaparat o semnificatie laughing suna bine.

"Baby there's-a shark in the water
But I need to get in"
Apele sunt pline de rechini... ca lumea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pfai... jumatate din raspunsuri nici nu au legatura cu subiectul userul anului.

Eu zic sa spunem pas laughing

** Stiu ca ar trebui sa isi rezolve problemele intre ei (ca asa ar fi normal) insa... ma cam indoiesc ca este eficient.

| Mirel4412 a răspuns:

O nominalizez pe Jassmina pentru ura nationala importiva adolescentilor si pe Sadrian pentru celebrele raspunsuri
1. Da
2. Nu

| VoidEternal a răspuns (pentru Mirel4412):

Deși daca nu ar mai fii ei săracii atât de neștiutori și de plini de întrebări, cui i-ar mai răspunde ea?

2. Care da?
3. Care nu?
big grin

| Mirel4412 a răspuns (pentru VoidEternal):

Asa raspunde Sadrian in mare parte, cu da si nu sub forma aia. Doar am dat un exemplu, nu am raspuns la nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns (pentru Mirel4412):

Știu. Tot el răspunde cu întrebări de obicei la postările oamenilor. laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Hyacinth):

Adevarat, doar nu eu am raspuns chiar la intrebarea asta nominalizand pe cineva eligibil, cum spune si in titlu... si am scris pe langa despre cineva care a fost anul trecut si este scos din calcul, asa... sa fie. big grin

(Sa imi spui daca te-ai prins sa repet daca este cazulwinking )

In alta oridine de idei, imi pare rau daca te-am facut sa crezi asta. Dar o sa tin cont de parerea ta si o sa incerc sa dau raspunsuri mai bune. Multumesc si iti doresc sarbatori pline de iubire ^_^

Răspuns utilizator avertizat
| GouDidodino a răspuns:

Eu

| nevermatch a răspuns:

Fiecare reține cat poate happy sau ce e mai relatable cu situația lui, că dacă aveai ceva mai presus in comun cu mine, îti aminteai de mine in alta lumină.

| nevermatch a răspuns (pentru nevermatch):

Daca din 1000 răspunsuri și întrebări tu îți amintești doar chestia aia, asta spune mai multe despre tine decât despre mine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Jus7t):

:O

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

Mhm big grin

| RAY a răspuns:

Sărbători fericite Cristiana, mămica noastră de pe TPU, un an nou ne paste, cu ocazia asta vom nominaliza userul anului 2021, la multi ani

Am analizat mai mulți useri mai ales, privind răspunsurile lor câștigătoare NU cate răspunsuri au dat, am observat ca cel mai bun user pe anul 2021 este Floareasoarelui26 care din 19 ianuarie este alaturi de noi, la 3000 de raspunsuri are 436 de raspunsuri, undeva la 11%, ceea ce este un scor bun + https://www.tpu.ro/magazin-premii/useri/clasament-general/ are si 16 monede per total si acolo e nr1