A venit timpul, din nou, pentru userul anului!

Dragilor, am tot văzut discuțiile voastre din comunitate legate de noul user al anului. Ne-am lăsat puțin așteptați, dar știți și voi că e o perioadă tare aglomerată. Mai ales că și acest an a fost unul atipic.

Așadar, lăsați propunerile voastre în răspunsuri, puțin mai jos. Înainte de a face asta, aruncați un ochi pe userul propus să vă asigurați că îndeplinește următoarele criterii:

- să fi avut în ultimul an minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus. Termenul limită este 31 decembrie apoi vom analiza și vom valida membrii, după care va începe procesul de votare.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda încă unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să lăsăm discuțiile și să curgă propunerile, dar și autonominalizările :)

162 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Poate ca @halogen001 nu este foarte activ si nu e remarcat. Dar raspunsurile sale sunt corecte. Vine in plus cu explicatii ca pana la urma intelege oricine.

| Simpatic a răspuns (pentru Mirel4412):

Iti dai seama ca nominalizand aceste specimene nu faci altceva decat sa ii adaugi in clasamentul final, unde userii chiar ii pot vota.
Deci prin reclama negativa le faci de fapt reclama pozitiva!
Acesti 2 useri nu au ce cauta pe acest forum, si mai ales sa fie propusi spre nominalizare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum vorbeşti, nici tu nu eşti mai bun decât el.Vexx2.
Şi vezi că poate îl şi confunzi.StrongHeart văd că e pe site cu contul lui.

| DieterBortscher a răspuns:

Am intrat pe TPU dupa cateva ore de la punerea intrebarii, si m-am crucit cand am vazut notificarile.
Doamne cat am stat sa caut raspuns pentru mine din toate cele peste 200 de notificari.

| Sofer a răspuns:

Mgtow my man. Bafta frate sa ajungi userul anului.

| Louys a răspuns:

Nu prea am fost activ, deci nu pot nominaliza pe cineva pentru ca nu cunosc lumea. Insa vreau sa va felicit pe toti cei care incercati sa ii ajutati pe ceilalti pe acest site. Craciun fericit tuturor, nu uitati sa zambiti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Serios? E de profesie psihiatru? Bănunaim că activează în domeniul medical.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu doar ea, dar și soțul dânsei este tot cadru medical. Voíla: https://www.tpu.ro/go-to-answer/18477677/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Uuu, ce tare... Mai puțin partea cu soțul ginecolog. happy E extraordinar să avem medici pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E trist că priveşti dintr-o perspectivă religioasă până şi o persoană care are ca scop să se intereseze de sănătatea ta.

| Mosotti a răspuns:

Eu as propune Jassmina, da raspunsuri destul de mature.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă înțelege greșit, nu am nimic impotriva medicilor ginecologi...atât doar că nu mi-ar plăcea să fiu căsătorită cu unul. Și nu ține neapărat de un motiv religios, e o preferință personală.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Da, si eu as merge pe propunerea doctorandus pe langa Jassmina.

Si ai dreptate, insa nu cred ca exista optiunea, ca daca ai titlul de userul anului, ramai cu ala, nu merge sa ai 5 de userul anului.
Tu zici sa fie anual ales userul anului chiar daca ai fost anul trecut, ca poate anul trecut n-ai meritat, dar meriti acum, si sa fie "Userul anului 2019", userul anului 2020.

Sau poti fi acum useru anului dar la anul sa nu mai fi daca incepi sa te prostesti si sa nu mai fi activ sau sa nu mai raspunzi cum trebuie.

Si eu sunt de acord cu asta, sa fi reales oricand daca meriti, si sa scrie userul anului si anul, ca sa se stie pe ce an ai fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin. Dacă ar trebui să nominalizez doar un singur user, acela ar fi LoveSleep. ❤

| VoidEternal a răspuns:

Daca ar fi sa aleg pe cineva pentru userul anului, deși sunt doar de 2 luni pe TPU l-aș alege pe colegul nostru din Babilon, șef de trib, rege în toată regula.hee hee Are un umor sănătos.
I-aș da și un premiu de popularitate lui Verginică că e simpatic.

| 4ndr33y a răspuns:

Ce dinamica in comunitatea asta, oamenii se cunosc deja dupa user, care e gay si da cu poseta, care e geniu sau care e troll. Interesant! laughing)

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Catrice):

Ok demon lord

| siriusblack98 a răspuns:

Am deja vreo 9 ani pe TPU și mi se pare amuzant că în proporție de 98% din toți comentacii care se ceartă și se înjură la acest sondaj, nici măcar nu i-am văzut vreodată cu o întrebare sau un răspuns. Ori au fost așa de aiurea și de inutili încât nu-i țin minte. Totuși cum adevărul doare întotdeauna iar mie îmi face o deosebită plăcere de aproape un deceniu să-l subliniez aici, părerea mea legată de userul anului și numele pe care le-am citit prin răspunsuri este următoarea:
- floareasoarelui26 merită să câștige din lipsă de concurență.
- 2 ani la rând am votat cu floresdemayo dar anul ăsta nu s-a făcut remarcată prin nimic.
- RAY, ai rămas același spamist inutil cum ți-o zic în fiecare an.
- jassmina, cum de a trecut anul și nu ți-ai schimbat iar numele după atâtea flegme încasate?
- sadrian, tu ești cauză pierdută deci nu are sens.
Restul utilizatorilor, pistol cu apă.

| gritt a răspuns (pentru siriusblack98):

Mai ai un cont LoveSleep?

| Mopmop a răspuns:

Cu deosebita modestie recurg la autonominalizare.
Chiar sunt curios daca voi obtine voturi.
Motivul principal?
Aici am reusit sa cunosc in realitate pe cineva caruia intr-o mica masura i-am schimbat viata.
Am rostogolit bulgarele acumhappy

| Catrice a răspuns:

Nu urmăresc întrebarea, dar eu mereu vad ca sunt mai multe.

| literallythesamebruh a răspuns:

Am venit acum aproape o lună pe aceasta platformă pentru a pune o întrebare, iar acum am ajuns sa fiu unul din cei care răspunde constant la întrebări. Mă autonominalizez pentru că eu unul consider că ofer răspunsuri ajutătoare și destul de detaliate celorlalți useri.

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca Sabin89 isi doreste vreun titlu, cat despre mine, pot sa iti spun sigur ca nu imi doresc asa ceva, si prin urmare, nici nu ma calific.
Nu stau pe internet ca sa dau "minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni", dintr-un singur motiv:
Am o viata...deloc rea, si imi pare o idiotenie sa o irosesc pe un site, indiferent de cantitatea de inteligenta de pe acel site.
Probabil ca "vesnicii" useri au niste probleme...sau sunt foarte prosti manageri ai timpului vietii lor.
Ceea ce...nasol. happy

Daca trebuie sa nominalizez niste useri interesanti, am sa fiu putin atipic, contra-curentului:
TristanTzara;
Inferno (chiar daca nu ne inghitim) big grin
Tu;
Sabin89;
RoCkKiD;
ToT;
Minrest.

Userii de aici, care mai mult se cearta ca niste pocnitori, chiar ar avea ce invata din raspunsurile celor de mai sus...

| MetisuI a răspuns (pentru Darkmagic):

De unde stii ca sunt pocnitori daca nu ai timp sa ii urmaresti?

| NunuNini a răspuns (pentru anonim_4396):

"nu am nimic impotriva medicilor ginecologi...atât doar că nu mi-ar plăcea să fiu căsătorită cu unul"
De ce nu?
Vede atat de multe pasarici bolnave, incat invata sa o pretuiasca si mai mult pe aia de acasa.

| Freya1 a răspuns:

Nominalizările se fac intr-o forma destul de ciudată. Adica avem mai multe categorii pe acest site, iar din cate vad marea majoritate supun la vot anumite persoane pe care le vad destul de rar prin comentarii (spre deosebire de alții ce raspuns la fel de rar si chiar nu sunt observați deloc si dacă raspuns bine) si oameni ce raspund doar cand e vreun subiect mai aparte.
Câștigătorul nu ar trebui să fie cel care da cele mai bune răspunsuri in toate categoriile? Nu la asta se rezuma TPU? Sau votăm doar pe prietenii?

| Simpatic a răspuns (pentru Freya1):

Este mai mult un concurs de popularitate, cine este mai popular, nick-name-ul cui place mai mult utilizatorilor, cine a facut lobby si a lins pe ceilalti mai mult unde trebuie decat altii. Cine si-a facut grupuri pe discord si pe alte platforme si a atras soarecii de biblioteca ca acum sa-i voteze.
Si nici daca stam pana maine nu pot acoperi toate situatiile in care un utilizator alege sa nominalizeze pe cineva anume, poate i-a placut cum a scris cineva, poate l-a ajutat cu sfaturi si asa mai departe.
Un lucru trebuie sa nu uitam omul de la nastere este tabla stearsa (lat. tabula rasa), el pe parcurs ce capata cunoastere devine subiectiv, ii place o anumita culoare in locul alteia de exemplu.
Deci userul x sau y va vota pe userul z pe motiv subiectiv, caci asa suntem creati noi oamenii, arhitectura noastra daca vrei este pur subiectiva. Doar masinariile pot fi si obiective, odata ce ai afinitati numai poti fi obiectiv ...cu sau fara liberul arbitru.

| Drimmero a răspuns (pentru Simpatic):

Te-a traumatizat chiar atat de rau o anumita persoana incat sa incerci te legi de absolut orice chiar si cand nu ai de ce cum ar fi o initiativa de lectura, ceva original pana la urma si e ceva frumos daca unii vor sa se cultive din diferite domenii, sa faca o competitie din asta, adica nu sunt doar certuri sau d-astea.
Dar faptul ca ai nspe mii de conturi si nimeni nu te tine minte de pe niciunul ca pe ceva/cineva pozitiv nu iti da de gandit?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Simpatic):

Ah, dar nu iti face griji (cred). Doar marea majoritate sunt cei care stau doar pe TPU si care poate nu prea asculta ce se scrie pe aici.
Pe langa, voturile unora valoreaza mai mult ca ale altora. Sigur o sa iasa cine... o "trebui", cum s-a intamplat pana acum big grin

| Mariaavrmaiancu a răspuns:

Ar merita Ioandelsal dar a mai fost si dupa cum se stie nu poate fi de doua ori.
Altul ar fi Salontanul. Probabil ca n-o sa fie votat pentru ca prea multora le atrage atentia cand jignesc sau au raspunsuri ce nu sunt permise.
Flores de Mayo a mai fost si ea.