| blueheart a întrebat:

Un tip se duce la biserica sa se spovedeasca. Preotul il intreaba:
- Ai facut pacate?
- Da parinte.
- Te lepezi de Satana?
- M-as lepada parinte, dar am 2 copii cu ea.

Mi-ar placea sa postati cat mai multe bancuri, sa avem o seara vesela. Multumesc frumos. happy

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Murise un programator, si dupa moarte a ajuns in iad.
Dupa o saptamana suna satana lui Dumnezeu
- Doamne, ce nebun mi-ai trimis, a distrus toate cazanele, a ucis toti dracii, alearga prin tot iadul si striga in gura mare `Unde-i iesirea spre nivelul 2!`

105 răspunsuri:
| blueheart explică (pentru DDCC):

La BAC se prezintă elevi cu diferite pregătiri. Intră primul foarte pregătit şi iese radios:
- Cum a fost? îl intreabă ceilalţi.
- Ei, ca între profesori.
- Adică?
- Ei întrebau, eu răspundeam, ne completam.
Intră al doilea şi la ieşire aceeaşi întrebare:
- Cum a fost?
- Ca de la profesori la elev. Ei întrebau, eu răspundeam, mă mai ajutau ei,
Intră al treilea şi la ieşire:
- Cum a fost?
- Ei, cum să fie? Ca între popi.
- Cum aşa?
- Păi ei întrebau, eu îmi făceam cruce, eu răspundeam, ei isi faceau cruce!

| blueheart explică (pentru FabYan0):

- Cum ai ajuns aici?
- Voiam să scap de armată, aşa că m-am prezentat la comandant şi i-am spus că eu sunt Napoleon. El a încuiat uşa, m-a cuprins în braţe şi mi-a spus că el este Josephina.

| FabYan0 a răspuns:

laughing
Ce tari bancuri sper ca ti-am facut seara mai amuzanta big grin tongue

| blueheart explică (pentru DDCC):

Iisus si diavolul s-au hotarit sa faca o intrecere sa vada care e mai meserias.
Stau ei si se gandesc ca sa faca si pana la urma sa hotarasc sa vada care sparge primul cel mai bine pazit site de pe net.
Se apuca ei de lucru la cele mai tari compuri si lucreaza o zi., o saptamana., o luna., si, cand sa se apropie de final se ia curentu si cade reteaua. Astia, nervosi ca trebuie sa o ia de la capat asteapta pana revine curentu' si se apuca iar de lucru.
Dar, surpriza, Iisus termina in 10 minute.
Morala!?
Iisus salveaza

| blueheart explică (pentru RainboyDash):

Am incalecat pe-o sa
si-a cazut calul sub ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om statea pe o schela si repara un bloc.La un momentdat a cazut de la etajut 7. singurul martor a fost un copil mic. cand vine politia il intreaba pe copil cum s-a intamplat... la care copilul spune ca a injurat de dumnezeu. "si ce a spus"... a intrebat politistul. La care copilul: Tuti Dumnezeii mati de copchil lasa schela in pace!

In un spital de nebuni: Intra doctorul in camera nebunilor si deseneaza o usa pe perete. Nebunii se uita curiosi la perete dupa care doctorul spune:
Baieti, deschiceti usa!
Toti nebunii au sarit si au inceput sa traga de perete care mai de care.
Un singur nebun statea pe pat fara nici un interes.
Doctorul uimit il intreaba:
Tu de ce nu vrei sa deschizi usa?
Ha, pai eu am cheia.

O banda de hoti opreste un autocar. $eful bandei da sarcini oamenilor sai:
- Barbatii sa fie jefuifi, iar femeile sa fie violate!
Un bandit mai milostiv spune:
- Sefule, macar pe femei sa le lasam în pace!
La care se aude o voce de femeie:
- Dumneata sa nu te amesteci în treburile sefului tau!

| blueheart explică (pentru anonim_4396):

laughing

| blueheart explică (pentru FabYan0):

Mi-am dorit sa aveti voi o seara amuzanta. happy

| blueheart explică:

Multumesc frumos pentru toate raspunsurile voastre. happy

| DDCC a răspuns:

- Nu va suparati, caut strada Libertatii!
- Nu ma supar! Cautati-o!

| DDCC a răspuns:

Nimeni si Prost au ajuns la mare. Se duc sa faca baie:
Nimeni se inneaca! Prost suna la salvamar:
- Ba, se inneaca Nimeni!
- Ba, tu esti prost?
- Da ma, eu sunt!

| blueheart explică (pentru DDCC):

A gasit-o langa Statuia Libertatii laughing

| DDCC a răspuns (pentru blueheart):

Nu, ca am intrebat-o si pe ea si asa mi-a raspuns. laughing rolling on the floor

| blueheart explică (pentru DDCC):

Atunci cu siguranta o sa gaseasca strada la Cimitirul Bellu tongue laughing

| DakotaRoyse a răspuns:

-Tată, ce o să avem anul acesta sub bradul de Crăciun?
-Parchet laughing

| blueheart explică (pentru anonim_4396):

Mos Nicolae il suna pe Mircea Geoana:
- Draga Mircea, ce cadou iti doresti de Mos Nicolae?
Mircea Geoana raspunde pe nerasuflate:
- Sa fiu presedintele Romaniei!
Pe 6 decembrie, acesta descopera fericit ca dorinta lui s-a implinit. Dar trezindu-se a doua zi vede la televizor ca Basescu este de fapt presedinte.
Nervos, il suna pe Mos Nicolae:
- Mosule, esti un nesimtit si un PDL-ist! M-ai pacalit!
- Draga Mircea, eu mi-am respectat promisiunea. Te-am intrebat ce cadou vrei de Mos Nicolae, nu in urmatorii 5 ani.

| DDCC a răspuns (pentru blueheart):

Ioi, daca e la cimitirul Bellu atunci e moarta. Saraca statuie laughing. Si vroiam s-o vad. Sper ca e bine acolo unde este. rolling on the floor

| blueheart explică (pentru DakotaRoyse):

- Draga Mos Craciun, de trei ani iti comand un camion de pompieri, poate ca anul asta o sa gasesti unul! Multumesc. Lulu
- Draga Lulu, ca sa ma ierti ca nici acum nu am un camion de pompieri, iti voi da foc la casa in timp ce dormi. Asa vei avea toate camioanele de pompieri pe care ti le doresti.
Somn usor. Mos Craciun

| scumpik99 a răspuns:

Intr-un spital de nebunibig grineodata Ion vede o piscina cu apa si se arunca in ea.Maria il scoate repede din apa.Gratie acestui fapt administratorul considera ca Maria si-a revenit si o chema in biroul lui:
-Marie, am 2 vesti:una buna si una proasta.
-Cea buna, continua administratorul este ca vei fi externata.Cea proasta este ca Ion s-a spanzurat cu un cordon de grindina.
Maria spune:
-Nu s-a spanzurat, l-am pus eu sa se usuce!laughingrolling on the floor

| blueheart explică (pentru scumpik99):

laughing laughing

| blueheart explică (pentru DDCC):

R.I.P.batting eyelashes

| LเttlєNєкo a răspuns:

In autobuz o balerina se tinea de bara de sus. Avea un par, minunat, la subrat, padure tropicala. Langa ea statea un betiv. Acesta o intreba:
-Don'soara! Sunteti cumva balerina?
Ea flatata:
-Da! Dar cum v-ati dat seama?
-Pai....Numai tu putei sa ridici piciorul pana acolo!

| blueheart explică (pentru scumpik99):

Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital. Doctorul statea in cabina pilotului. La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii. Astia jucau fotbal. Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.
-Ba nebunilor, unde-i Gigi Nebunu'?
-Pe aripa avionului. Executa cornerul!

| IssabellaLoLa a răspuns:

Un banc scurt:dop
un banc lung:doooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooop

| blueheart explică (pentru anonim_4396):

Care-i diferenta dintre TBC=TBC
Raspuns: Tutun Bere Cafea = Targa Biserica Cimitir

| blueheart explică (pentru IssabellaLoLa):

happy

| blueheart explică (pentru LเttlєNєкo):

Intr-o seara, se intorcea Billy Gates de la Microsoft, de la lucru. Mergand catre casa se opreste sa-si vada noua vila in constructie. Fiind neatent si obosit, cade intr-un sant unde il viziteaza niste ingeri. Unul din ei se adreseaza lui Billy:
- Buna, Bill! Am doua vesti sa-ti dau: una buna, iar alta proasta. Cu ce sa incep?
- incepe cu vestea cea buna, raspunse Billy.
- Vestea cea buna e ca la noi, in cer, pe toate PC-urile ne-am pus Windows 95!
- Foarte bine! Dar care e vestea cea rea?
- Vestea cea rea este ca avem o mica problema si te luam cu noi in ceruri sa o rezolvi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm... nu are sens bancul

| blueheart explică (pentru anonim_4396):

Intr-un mod ciudat, in aceeasi zi, la aceeasi ora, Vadim, Ceausescu si Papa de la Roma ajung in rai. La poarta raiului ii astepta Sfantu’ Petru a-i repartiza.
"Sf. Petru: Baieti, astazi e ziua decisiva, rai sau iad, o sa va pun cateva intrebari dupa care Domnu’ fie cu voi" (mimand un gest, ironic).
Primul la rand: Vadim;
"Sf. Petru: Femei?
Vadim: De la regina maria, la ultima taratura.
Sf Petru: Bautura?
Vadim: De la palinca, la whiskey
Sf Petru: Iarba? chestii…
Vadim: Always Fidel Castro."
La care Sf. Petru ii face un semn catre cer exclamand: "Tu mergi in rai".
Acelasi lucru se petrece si cu, Ceausescu doar ca el zicea: "Incercarea moarte n-are, la fiecare intrebare de mai sus.
Ultimul la rand, Papa;
"Sf. Petru: Femei?
Papa: Niciodata.
Sf Petru: Bautura?
Papa: Niciodata.
Sf Petru: Hai ba…macar o priza de cocaina acolo…
Papa: Ce-i aia? Niciodata!"
La care Sf. Petru se uita inspre iad spunand: "Tu acolo mergi".
"Papa iritat: Pai cum sfintia dvs….aia doi…femei chestii…bautura….droguri..toata viata lor, si merg in rai…iar eu merg in iad pentru ca nu am facut nimc?…nu se poate asa ceva."
"Sf Petru, foarte calm: Parinte…pacatul se iarta…. prostia se plateste…"

| DDCC a răspuns:

Best from the best.big grin
Era odată un tanăr care cand era mic voia să se facă un 'mare' scriitor. Cand i s-a cerut să definească 'mare', a spus:
- Vreau să scriu chestii pe care să le citească toată lumea, chestii la care lumea să reacţioneze emoţional, lucruri care să-i facă să strige, să plangă, să urle, să se zbată de durere, disperare şi manie!
Acum lucrează pentru Microsoft şi scrie mesaje de eroare...

Întrebări recente