| blueheart a întrebat:

Un tip se duce la biserica sa se spovedeasca. Preotul il intreaba:
- Ai facut pacate?
- Da parinte.
- Te lepezi de Satana?
- M-as lepada parinte, dar am 2 copii cu ea.

Mi-ar placea sa postati cat mai multe bancuri, sa avem o seara vesela. Multumesc frumos. happy

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Murise un programator, si dupa moarte a ajuns in iad.
Dupa o saptamana suna satana lui Dumnezeu
- Doamne, ce nebun mi-ai trimis, a distrus toate cazanele, a ucis toti dracii, alearga prin tot iadul si striga in gura mare `Unde-i iesirea spre nivelul 2!`

105 răspunsuri:
| blueheart explică (pentru DDCC):

Cum de am uitat de gluma asta? thinking crying laughing happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Numele dumneavoastra?
- Abdallah Hamid.
- Sex?
- De 4 ori be sabtamana...
- Nu, domnule, barbat sau femeie?
- Barbat, femeie, cateodata si una camila...

La sarbatorirea a 50 de ani de casatorie, ea il intreaba pe el:
- Hai fi sincer, de cate ori m-ai inselat in viata?
- Niciodata! Iti jur! Stii ca ti-am fost devotat si tie si muncii mele. Mai aveam tipm... Dar tu?
- Sincer! De doua ori. In timpul razboiului. O data cu comendantul regimentului si a doua oara cu regimentul comandantului.

- Fetita mea, de ce nu stai in bratele tatalui tau? - intreaba mama.
- Nu se poate, acela este locul menajerei.

| FabYan0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bancu ala cu schela eu l-am zis primul... sad

| blueheart explică (pentru FabYan0):

Da,tu l-ai spus primul dar eu am ras la amandoua. happy

| blueheart explică:

Imi pare rau ca nu exista decat o funda. sad Mi-ar fi placut sa o dau tuturor, chiar si eu meritam una laughing. Multumesc frumos pentru toate raspunsurile voastre. happy

| SalvatoreLeon a răspuns:

Foarte tare rolling on the floor)

| SalvatoreLeon a răspuns:

Culmea Barbieritului : Sa te razi cu lama de la buldozer!

| SalvatoreLeon a răspuns:

Culmea Zgarcieniei : Sa-ti pui ceasul cu trei ore in urma, ca sa faci economie de timp.

| Kennziiie a răspuns:

Prea tarerolling on the floor))))))))

Bancuri:
Doua blonde, in parc. Vad un copil ca fumeaza.
Prima: Copilasule, in ce clasa esti de fumezi?
Copilu: a 2-a!
Prima: Vaiiii:o
A doua: ce te miri ma, si tu tot intr-a 2-a te-ai apucat!
Prima: da, dar eu aveam 18!

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Cercetătorii au descoperit că, atunci când a pornit răscoala ţărănească de la 1784, Horea le-a spus ungurilor: "Dumneavoastră ştiţi cine sunt eu? Sunt cetăţean european şi am drepturi!"

Un copil in masina cu tatal, vede niste prostituate care fac trotuarul.
Copilul: – Tati, tati, cine sunt doamnele alea?
Tatal (jenat): – Nimeni, nimeni, uite pe partea cealalta ce magazin de jucarii!
- Da, da, l-am vazut, da’ cine sunt doamnele alea?
- Aaaa, sunt vanzatoare ambulante.

| blueheart explică (pentru SalvatoreLeon):

Corect. laughing laughing

| AnonimuszWss a răspuns:

Fa-mi o favoare, de fapt tuturor, pleaca de pe t/a sau sinucide-te, alegerea iti apartine.

| blueheart explică (pentru AnonimuszWss):

Nu fac favoruri nimanui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FabYan0):

Ce-ai ba asta? ai limbrici, ha?

| pзαch a răspuns:

- Bula, ce este tatal tau?
- Dentist agricol, domnule profesor.
- Cum asa?
- Pune dinti la greble.

| Duucu a răspuns:

Era odata o haita de lupi care dorea sa treca podul. Le sare iepurele in fata si ii intreba:
- Mai lupilor, sunt duri printre voi?
-Nu, au raspuns lupii.
- Atunci, ursule, ia de la fiecare lup cate 10.000 lei.
A doua zi se intampla la fel.
A treia zi, lupii isi aleg trei duri.
Cand sa treaca podul, le sare din nou iepurasul in fata.
- Mai lupilor, sunt duri printre voi?
- DA, si iesa cei trei duri la iveala.
- Atunci, ursule, ia de la cei trei duri cate 25. 000lei, iar de la restul, cate 10. 000lei!

| blueheart explică (pentru pзαch):

Bulă participă pentru prima dată la o coridă. După spectacol, merge la un restaurant din apropierea arenei şi cere specialitatea casei. Ospătarul îi serveşte două bucaţi mari. Bulă se satură şi pleacă.
Peste o săptămână, Bulă merge din nou la coridă, după care mănâncă specialitatea casei la acelaşi restaurant. De data asta, bucătarul îi serveşte o porţie cu două bucaţi mici.
- Ospătar, de ce bucăţile sunt mai mici decât săptămâna trecută? întreabă Bulă.
- Săptămâna trecută a învins toreadorul...

| blueheart explică (pentru Duucu):

laughing Multumesc pentru raspuns.

Ion merge la piata sa vânda un cocos. Vine un batrânel care parea interesat si întreaba:
- E bun cocosul taica? Se pricepe la calcat gaini?
- Buuun tataie! Calca tot ce prinde; calca gaini, rate, gâste, oi, porci, vaci, a prins odata un vultur si nu l-a iertat...
- Pai si-atunci de ce-l vinzi, omule?!
- Hmm... de la o vreme se uita ciudat la mine.

| Musique a răspuns:

Cu plăcere.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Micuțul Bulă o surprinde pe maică-sa făcând baie și, bineînțeles, plin de curiozitate, o întreabă de ce are chestia aia așa între picioare.
-Păi acolo m-a lovit Dumnezeu, cu toporul lui fermecat.
-Ce precizie! se miră Bulă. Fix în p**dă!
*-*

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Ti le dau in mesaj, bancul tau si al castigatorului is super

| blueheart explică (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Multumesc. Imi pare rau ca nu am putut da funda tuturor, chiar si celor care au fost rai intentionat. Toate bancurile au fost super. Sper ca cei care le-au citit sa fi zambit macar putin. happy

| pwp a răspuns:

Vine o femeie la cabinet, cu nasul umflat, ceva de speriat. Doctorul o intreaba:
- Ce ati patit?
- O albina, raspunde femeia.
- S-a pus pe nasul dumneavoastra?
- Da.
- V-a intepat?
- N-a avut timp, ca sotul meu a si lovit-o cu lopata.

| blueheart explică (pentru pwp):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))

| Quasimodo a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Buna bancurile, mi-au placut mult! big grin

| Quasimodo a răspuns (pentru DDCC):

laughing Super asta!

| Quasimodo a răspuns (pentru DDCC):

D'apoi bag da sama c-aista-i banc daspre ardieleniwinking laughing

| Quasimodo a răspuns (pentru FabYan0):

E super tare asta! rolling on the floor

| XxXBossXxX a răspuns (pentru DDCC):

O ce tare e gluma!

Întrebări recente