| DannY09145 a întrebat:

Buna! Vreau să vă intreb, voi ce preferati, hanorace mai lejere(mai largi) sau mai slim(strâmte)?

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cele mai largi.
Sunt mai comode si tin mai bine caldura (din cauza aerului dedesubt) si nu trebuie sa te stranga prea multe straturi.

| Simpatic a răspuns:

Slim, ca sa parem mai tineriwinking
dar vine vara nu mai poti purta hanorac
desi stiu niste mosi care vara ei joaca table si au pulover si jacheta, lor le este frig si la 35 grade, sper sa ajung la varsta lor sa vad daca asa ewinking

| Lupic?27 a răspuns (pentru Simpatic):

Bunicu meu purta doua caciuli in cap in casa, nu stiu de ce ca nu ii era nici frig nici cu sanatatea nu a avut probleme la viata lui, a fost si inca e un om calit si in putere bine acum s-a ramolit rau ca are aproape 90

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

happy
si bunicamiu, (cel care mai este in viata) face 90 anul asta, numai ca bunicul meu nu as vrea sa traiasca cat Kirk Douglas, a fost un om destul de rau, de fapt cel mai rau pe care il cunoscwinking

| Lupic?27 a răspuns (pentru Simpatic):

Asa a fost si bunicu meu, de fapt el nu e bunicul meu natural, e vitreg, a fost agresiv cu bunica-mea, cu maica-mea si cu unchimio, bine...maica-mea si unchiu erau copii atunci.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

Bine ca mi-ai zis, vezi intelegi cum sunt unii bunici
si culmea este ca acestia traiesc mult, cei rai!
bunica'mea nu a apucat si ea macar 70 de ani, ea era minunata
oare Universul decide ca oamenii buni sa traiasca mai putin?

| Lupic?27 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu cred in nimic ti-am mai spus. Pai oamenii care sunt buni traiesc mai putin pentru ca se consuma, si asa se imbolnavesc.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

Daca nu credeam pana acum ca ai o inteligenta peste medie, ei bine acum cred! mare vorba ai zis!
deci este important pentru un trai lung sa fii o hahalera, un om de nimic, caruia nu-i pasa de nimeni decat de propria persoana!
tind sa iti dau dreptate! cunosc cazuri destule!

| Lupic?27 a răspuns (pentru Simpatic):

Ce dragut din partea ta, ma simt flatat big grin.
Pai da, daca esti indiferent si nepasator nu te sresezi, nu te gandesti, nu te imbolnavesti pe sistem nervos.
Poti fi indiferent si fara sa faci rau, pur si simplu iti vezi doar de tine si atat dar nu faci rau altora.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

"Poti fi indiferent si fara sa faci rau, pur si simplu iti vezi doar de tine si atat dar nu faci rau altora. "

foarte adevarat, nu doar ca nepasarea-i poate durea pe ceilalti si pe ei ii va imbolnavi in timp, dar prin nepasare si narcisism propriu, omul ajunge sa fie intr-un fel de 'meditatie zen' care il ajuta sa aiba o imunitate buna, cum justific imunitatea cu nepasarea? lucruri care par fara legatura! simplu ai "imunitate" adica un organism bun daca nu ai factori de streswinking cu ajutorul unei genetice bune, evident, oamenii indiferenti cum bine-i numesti traiesc mult, ating chiar 100 de ani multi dintre ei

iar apoi cand vin reporterii si-i intreba
-tataie cum ai ajuns la veritabila varsta de 106 ani?
el le zice
-n-am baut, n-am fumat si am mancat 1 ciocolata 1 data la 1 lunawinking
dar nu spune :
-nu am ajutat pe fiica mea, pe sotia mea, nu m-a durut si nu m-am stresat cand ele au fost bolnave, nu le-am oferit o vorba de alinare cand erau la pamant psihic, sau cand au avut nevoie de ajutorul meu si eu desi eram fizic langa ele, in realitate eram total "absent"

si multi parinti si soti etc au fost absenti din viata familiei lor, desi fizic erau acolowinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nici
sa fie potrivite

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te incurajez sa te imbraci cum vrei, asa cum te simti tu bine, iti vei da seama cand ceva iti place pentru ca iti va spori incredere in tine.Pe masura ce avansezi in viata gusturile se mai schimba oricum.Eu preferam stramt inainte dar acum aleg mereu o combinatie intre stramt, lejer si larg.

| DannY09145 explică (pentru dullcat):

Nu e vorba de cum ma imbrac, adica daca e să o luam logic trec zi de zi pe langa oameni care poate le pasa mai mult decat mine cum se îmbraca si nici nu bag de seama cu privire la,, outfitul" acestora, nu prea intereseaza pe nimeni cun ma imbrac sau cun te îmbraci

| dullcat a răspuns (pentru DannY09145):

Din intrebare asa am crezut, ca nu esti sigur in privinta stilului tau.My bad.

| DannY09145 explică (pentru dullcat):

Nu neaparat nu am un stil anume sigurul lucru care nu-mi place sunt blugi sau pantaloni de trenning pere largi în rest porte ceea ce îmi place

| DannY09145 explică (pentru dullcat):

Nu-i nimic, ori cum mersi pentru raspuns și mersi pentru ca ai încercat să m-ă ajuti

| dullcat a răspuns (pentru DannY09145):

Cu placere.

| J0B0MAT a răspuns:

Largi, foarte largi, l sau xl, în condițiile în care mărimea mea e s.

| Felissa13Eden a răspuns:

XXL in general. Eu port XXS, dar ma simt ca intr-o paturica protectoare : ))

| BobTheCat a răspuns:

Le prefer pe cele mai largi, fiindca sunt mai comode. Cu toate acestea, nu pot spune ca le detest pe cele mai slim, sunt si ele destul de faine.

| nuvrsa a răspuns:

Slim