| Anonim7391 a întrebat:

De la ce suma in Romania(avere neta)
esti considerat bogat?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atunci când nu te mai uiți la pret când cumperi ceva

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In rural, de la F30 in sus.
Pe la oras, daca spargi aiurea macar 3k de euro pe saptamana, si nu ai serviciu normal.
In presa apari doar daca esti in top 10, eventual daca din greseala esti proprietarul lantului Dedeman sau macar al unor restaurante (Luca, Spartan, d'astea).
Altfel poti fi doar unul care se sparge in figuri cu agoniseala/ratele, sau marioneta vreunor interlopi, care te baga pe tine in fata pe o anumita zona, sa le rezolvi treburile.

| dullcat a răspuns:

Tintesti catre aceasta eticheta in societate? Bogat fata de cine? Depinde in ce grupuri sociale te invarti.Prin comparatie mereu vei fi mai sarac decat x si mai bogat decat y.

| Frank51 a răspuns:

Atunci când te-ai plictisit de Aventador și îl dai cadou unui verișor, cam pe atunci poți să te consideri bogat.

| johnnny123 a răspuns:

374.813 euro si 58 de cenți.

Tu nu realizezi că "bogăția" este un termen relativ?

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Moaama, îmi mai trebuie 813 euro. M am scos.

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Ești la un pas de a primi în poștă certificatul oficial care atestă că ești bogat în România :-))

| StoicAnalysis a răspuns:

Esti considerat bogat atunci cand stilul tau de viata este satisfacut pe deplin, fara sa mai duci grija banilor.

| MistarGoGu a răspuns:

Un minim de 25 Milioane €! Macar o vila de 2 M prin Bucale nord *( Băneasa, Primăverii, Pipera ), un amart de Rolls sau Bentley, 3 - 4 Rolex-uri de schimb, Macar un weekend pe luna la Paris, Monte Carlo sau Ibiza obligatoriu in private jet!

| luciiii13 a răspuns:

De cand iti iei golf 4