| Iasmina56 a întrebat:

Buna ziua! A auzit cineva de firma noon company? Am căutat pe net si am găsit pe cineva care zice că lucrează la această firma. Te pune sa îți faci cont pe www.noonnsu.com și să trimiți comenzi ai primești 1% din profit. Trebuie trimise 38 de comenzi in fiecare zi...e mai lunga povestea... întrebarea mea: este teapa?

9 răspunsuri:
| Elisabeta35 a răspuns:

Nu e neaparat teapa dar Primești sarcini sa faci comenzi si daca comanda depășește soldul trebuie sa depui tu bani, adică trebuie sa cumperi criptomonede(usdt) și sa ii depui in contul lor. Dacă nu depui bani la timp îți scade din punctaj și in caz ca ai apucat sa trimiti usdt la ei și nu ți-ai terminat sarcinile îți poate bloca contul și pierzi toți bani. Iar dacă termini sarcinile in acea zi in care le-ai început la final îți poți retrage bani. E riscant, părerea mea este sa nu va băgați in așa ceva.

| Iasmina56 explică (pentru Elisabeta35):

Mulțumesc frumos de răspuns. Pe mine m-au dat înapoi în momentul în care eu am făcut comenzile pe contul persoanei cu care am luat legătura pentru a învăța și câștigă 25% din profit. până aici totul ok. M-am pus sa îmi fac cont pe bybit și îmi zicea sa i trimis capturi de ecran cu înregistrarea contului cu identitatea mea și după captura de ecran cu pagina principală a contului și nu am înțeles de ce...

| Elisabeta35 a răspuns (pentru Iasmina56):

Da asta este politica lor. Dar va rog sa fiți atenți când va faceți cont au termeni și condiții foarte greu de îndeplinit sa nu Rămâneți in paguba ca trebuie sa depuneți banii și dacă vreți sa ii scoateți ce ii peste 600 lei trebuie sa le plătiți impozit 10 la suta și nu ma bagă bani numai după ce plătiți impozitul

| Elisabeta35 a răspuns:

Și toate plățile se fac in criptomonede usdt

| Stefannn009 a răspuns:

Ai reușit să îți recuperezi banii?

| Elisabeta35 a răspuns (pentru Stefannn009):

Eu Nu încă îmi cer sa platesc impozitul sa scot ce am investit

| Stefannn009 a răspuns (pentru Elisabeta35):

Cat mai aveți de plătit? Și eu sunt in aceeași situație dar nu cred ca o sa ne mai recuperam banii vreodată. Acel site e Țeapă!

| Iasmina56 explică (pentru Elisabeta35):

Am renunțat din momentul in care m-au pus sa le trimit captura de ecran cu pagina principală a cardului meu.

| Elisabeta35 a răspuns (pentru Stefannn009):

Da cu siguranța este teapa! Nu am reușit sa scot nimic. Am pierdut toți bani