| Marian_Bogdan_1997_jP89 a întrebat:

Vreau sa devin bogat(milionar, miliardar) faimos, si știu ca o sa ma faceți in toate felurile, si ca o sa spuneți ca sunt prost, tampit etc. Eu vorbesc serios si sunt dispus sa fac orice(NORMAL SI LEGAL) sa ating aceasta "teapa", stiu ca trebuie sa învăț ca sa ajung asa ceva DOAR ca nu am voința și sunt leneș, cum sa fac sa nu mai fiu.
Vreau răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| vale300 a răspuns:

Ai putea să îți faci un business.
Ex. Să deschizi un mini restaurant, un mic magazin cu haine.
Vei primi mulți bani, iar cu ei îți vei extinde afacerea construind magazine sau ce vei dori în toate colțurile lumii. Apoi va trebui doar să angajezi personal și să aștepți ca în fiecare zi, lună să îți vină bani colosali de la fiecare magazin. Atunci vei fi miliardar și nu vei ști ce să faci cu atâția bani. Dacă vei face cum ți-am scris sigur vei deveni miliardar.
Succes!

93 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Pentru ca e mai bine așa ai tot ce vreii.

| TraciucIulia3 a răspuns:

Buna. Trebuie sa schimbi mintea ca sa nu mai ai convingeri limitative si sa iesi de pe karma parintilor pentru ca i-ai judecat si le traiesti destinul, esti pe destinul lor. Trebuie sa iti schimbi conceptul de sine si sa iti vezi valoarea.
Cand o sa-ti vezi valoarea in ochii tai si nu o sa te mai simti devalorizat, o sa faci si bani. Banii inseamna valoarea ta in ochii tai, cat dai pe tine. Daca nu dai 8000 euro pe tine, nu o sa ai bani.
Banii sunt energie masculina. Statul si jobul este energie masculina si sustine energia feminina, somajul.
Scoala la ora actuala este îndoctrinare, nu a schimbat nimic din 1900. Promoveaza furtul, saracia si multe altele prin operele literare. Scoala nu te
invata cum sa te observi si sa intri in tine, sa stai cu atentia pe gandurile si emotiile tale, sa iti schimbi mintea. Nu te invata nimic despre dezvoltare personala, despre inteligenta emotionala.
Uita-te la scoala din vest sau din nord sa vezi sistemul.
Ca sa schimbam sistemul din Romania trebuie schimbat tot.Radical. Bagi in scoala constelatii familiale, scoti religia si operele literare, schimbi imnul.
Religia este îndoctrinare, limitare. Promoveaza saracia si multe altele. Te invata sa nu gandesti, sa nu iei decizii, sa nu iti asumi responsabilitatea, sa nu iti pese de nimic, sa dai vina pe Dumnezeu si altii.
Arborele genealogic al Romaniei este negativ: primul razboi mondial, al 2-lea razboi mondial, perioada comunista, v-ati ucis si ne-am ucis parintii, Presedintele Romaniei si sotia, familia Ceausescu. De aici rezulta mostenire genetica pe minus, adica ADN distructiv.
Sa se faca terapie gratuita la elevi si studenti cate ore vor, nelimitat, macar minim 10 sedinte, sa fie mai mult accent pe arta, creativitate si muzica, sa se scoata operele de la scoala care promoveaza numai prostii ca saracia, furtul, violenta.
Karma este un destin prestabilit. I-ai judecat sau ai jucat rolul de salvator, intrii pe karma lor si le traiesti destinul.
Si ca sa sa ai bani, sa vina banii la tine trebuie sa te conectezi la tata si la arborele lui. Ca sa ai succes la bani trebuie sa te conectezi cu mama si cu arborele mamei.
Nu incepi cu reprogrmarea mentala, ci cu constelatii familiale, cu karma care e 70 %. Apoi vindeci traumele din viata asta prin terapii si apoi faci reprogramare mentala ca sa schimbi mintea.
Atunci cand vei vrea sa faci schimbari in viata ta, vei avea si rezultate. E o munca pe sine. Crezi ca scoala te invata sa fii milionar? Am fi putut fi cu totii acum milionari, dar nu. Suntem saraci, nu vrem sa gandim.
Suntem colonie din 1991. Suntem condusi de american. Trebuie sa iesim din NATO. De aia nu gandim si ne lasam condusi. Nu facem schimbari. Nu avansam. Nu putem fi cu totii milionari pana nu ne luam puterea inapoi si nu facem schimbari si incepem sa ne descurcam singuri. Si suntem lenesi. Si toate au legatura intre ele, tot ce spun.
A si trebuie sa avem salariul mediu de 8000 euro. Cum sa avem salar de 8000 euro in Romania? Prin schimbarea mentalitatii, imprimutam sistemul norvegian. Nordic.
Lenea, comoditatea si neasumarea responsabilitatii o avem din neamul romanesc. Romanii nu vor sa invete, nu citesc, nu se educa, nu vor sa isi asume responsabilitatea. Nu avem in ADN notiunea de a invata, de a ne mobiliza si de a ne impulsiona sa facem schimbari, sa fim motivati din interior si sa fim ambitiosi. Nu esti singurul lenes.
Crezi ca daca inveti esti milionar? Nu! Mintea te ajuta. Reprogramarea mentala. Noile tale convingeri. Sunt oameni care au 2-3 facultati si sunt tot la un nivel de vanzator. Notele, invatatul nu iti gareanteaza succesul. Mintea, cum te setezi iti garanteaza succesul.
La facultate mi-am dat seama ca am facut gimnaziul degeaba, desi voiam sa renunt de mult, nu voiam sa invat. Nici acum nu vreau sa invat, dar as vrea sa am bursa.
Cei care nu vor sa invete este pentru ca e un sistem mediocru. Nu le foloseste la nimic. Si am inteles ca nu mi-a folosit nimic din gimnaziu si ca in general nu iti folosesc la nimic multe chestii abia la facultate. Cati inteleg asta? Altii au inteles din gimnaziu ca invata chestii care nu le folosesc la nimic si nu isi pierd vremea cu ele.
Am pierdut ani stand in gimnaziu cand puteam face altceva. Dar ce putem face? Sa renuntam la scoala? Ne trebuie bani. Avem probleme cu familia.
M-am saturat de scoala cum toti s-au saturat. Oamenii abia asteapta sa scape de scoala si sa faca copii. Nimeni nu mai citeste si nu mai invata dupa ce termina scoala.
Carmina Harr invata si acum. E scriitoare internationala si traieste in Irlanda. E irlandeza. A inteles un sistem pe care romanii din afara nu il inteleg. Ea educa populatia Romaniei. Ea ne spune ce avem de schimbat si nimeni nu aude.
A si scoala te invata sa fii angajat. Te duci la scoala ca sa fii angajat. Condus. Nu gandesti, nu iei decizii, nu faci ce vrei tu.
Iti repeti zilnic ca,, Sunt succes fabulos in tot ce imi propun. Sunt destept. Imi vad inteligenta. Sunt bogat. Sunt milionar. Am valoare. Imi vad valoarea. Am bani.".
Cand iti schimbi conceptul de sine si oamenii te vor vedea altfel.
Scoala din Romania este locul 1000 -1200 in lume si in Europa. Suntem locul 1000-1200 in Europa si in lume la toate. Dar la hotie, la crime, la pedofilie, la lipsa de educatie suntem primul loc. Citeste, cauta pe internet ca sa te convingi ca spun adevarul.
Adevaratii milionari sunt fericiti, conectati cu Divinitatea, nu au scoala si traiesc in alte medii. Romania este saraca. Poti emigra, dar trebuie schimbat sistemul in interior.
Mintea se schimba cu terapie concreta. Reprogramare mentala cum face Cornelia Haussman, prin hipnoza, faci constelatii familiale ca sa iesi de pe karma, destinul parintilor, bunicilor pentru ca i-ai judecat. Eu am lucrat cu asa ceva de mica, am facut cursuri de dezvoltare personala si spiritualitate. Dezvoltarea personala face parte din spiritualitate.
Am facut prima mea sedinta de constelatii cu Carmina Harr si am 21 ani la ora actuala, in 2023.

Terapii cu Cornelia Haussman:

https://m.facebook.com/....../story.php

Carmina Harr, constelatii familiale.

https://m.facebook.com/....../story.php

| TraciucIulia3 a răspuns:

Postez partea a doua. Mai e un comentariu.
Scrii pe foaie visele tale la prezent.,, Am casa mea de vis, masina de vis, relatia de casatorie perfecta. Sunt milionar. Sunt bogat. Sunt fericit.". Ce vrei tu. Le citesti sau te înregistrezi si le asculti. Prin repetitie. Macar un an. Scrii pe foaie cum sa fie casa ta de vis, masina ta de vis, relatia ta de casatorie perfecta,
sotia ta perfecta sau de vis, cum sa fie ea: fizic, comportamental, e matura in gandire, ce varsta are, etc..Ideal ar fi sa fie dintr-o tara suverana, in care oamenii sunt educati, bogați, fericiti, sunt vindecati si gandesc normal, au cateva convingeri de schimbat decat un roman. Romanii au peste 1000 de convingeri, au foarte multe traume. Nu gandesc normal. Au sinapsele inversate. Au foarte mult de lucru, de schimbat.Scrii cum vrei sa fie viata ta perfecta, la care visezi. Si citesti. Sau te înregistrezi si le audiezi. Te uiti pe harta sa vezi unde vrei sa emigrezi. Scrii pe foaie in ce tara vrei sa locuiesti, ca e educata, bogata, ai mare si munte gratuit, te simti ca intr-o vacanta. Carmina Harr asa a facut si fac si eu.