| Marian_Bogdan_1997_jP89 a întrebat:

Vreau sa devin bogat(milionar, miliardar) faimos, si știu ca o sa ma faceți in toate felurile, si ca o sa spuneți ca sunt prost, tampit etc. Eu vorbesc serios si sunt dispus sa fac orice(NORMAL SI LEGAL) sa ating aceasta "teapa", stiu ca trebuie sa învăț ca sa ajung asa ceva DOAR ca nu am voința și sunt leneș, cum sa fac sa nu mai fiu.
Vreau răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| vale300 a răspuns:

Ai putea să îți faci un business.
Ex. Să deschizi un mini restaurant, un mic magazin cu haine.
Vei primi mulți bani, iar cu ei îți vei extinde afacerea construind magazine sau ce vei dori în toate colțurile lumii. Apoi va trebui doar să angajezi personal și să aștepți ca în fiecare zi, lună să îți vină bani colosali de la fiecare magazin. Atunci vei fi miliardar și nu vei ști ce să faci cu atâția bani. Dacă vei face cum ți-am scris sigur vei deveni miliardar.
Succes!

93 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

In vara asta o caut pe maicata poate salvez planeta ok, da-mi nr ei hai ma fa un bine lumi

| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Ce faci minte goala, ma copiezi, da ce tu ce crezi ca eu team facut de ma poti copia, daca te faceam ma protejam

| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Mi-ai dat cerere vrei sa isi fac rezervare cumva?

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

Cu "normal si legal" nu o sa reusesti nimic.
Nimic nu e sigur in viata asta, pana si un loc de munca platit cu salariul minim pe economie azi il ai maine nu-l mai ai.
Aici e vorba la cate poti renunta si daca poti calca pe cadavre prentru a-ti realiza visele.
Asa fara riscuri cum vrei tu, nu se poate, daca s-ar putea toti ar fi bogati.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Incearca sa ai succes, sa fii foarte bun intr-un domeniu care iti place, ca sa ai chef de invatat si sa poti deveni mai bun pe parcurs in acel domeniu. Altfel n-ai cum daca stai degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru 20000mAh):

Hehe, asadar esti un barbat care considera eronate observatiile despre uratul adevar al barbatilor laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu vrei sa devii nimic. Lenea e o scuza. E bine ca ti-ai identificat problema. Incearca sa pleci de la ceva ce iti place sa faci si nu te afecteaza lenea cit de ocupi de acel ceva. Apoi perfectioneaza ceva-ul ala, monetizeaza-l. Succesul vine la un moment dat, insa cum ai zis tu normal si legal, e musai sa ai un focus si sa nu gasesti scuze. Multa vointa si inspiratie iti doresc!

Răspuns utilizator avertizat
| Arii2 a răspuns:

Lotto.

| Mayar a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Nu, era la alta intrebare unde am raspuns eu si el mi-a tot dat eronat. Era vorba ca 99% dintre barbat inca se comporta ca niste animale, caci primeaza sexul. Nu am zis chiar 100%, deci probabil ca s-a simtit ca e printre cei 99%...
Cu privire la lene, atat barbatii cat si femeile pot fi lenesi, de asemenea barbatii sunt de regula mai ambitiosi decat femeile. Deci, nu era vorba de asta, stai linistit happy

| alex9899 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu virau sa ma fac gigolo ca îmi place sex-ul și cu ala poți câștiga bani mulți nu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Gresit. Uite, eu am o afacere, aduce ceva bani, e si de munca girla, dar nu intentionez si nici nu am cea mai mica dorinta sa ajung cu ea in zona milioane/miliarde de euroi. Scopul e sa traiesc decent si sa le ofer sansa asta si celor citiva angajati, atit. Pe masura ca o afacere creste, atingerea scopurilor astora doua devine imposibila.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex9899):

Vrei pe naiba. Habar nu ai ce e aia. Ca gigolo esti platit sa faci ce ii place clientei/clientului/clientilor, nu ce iti place tie...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Cunosc miliardari care traiesc decent. Majoritatea celor cu bani care se sparg in figuri nu au muncit efectiv pentru banii aia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti incerca, cel putin...

| johnnny123 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Având o afacere, tu ai o înțelegere mai realistă a ceea ce înseamnă banii și cât efort presupune câștigarea lor. Un om care vede cât de greu se fac 50.000 de euro înțelege mult mai bine cât de greu este să ajungi milionar, ca să nu mai vorbim de miliardar.

Dar asta nu înseamnă că în adâncul tău nu vrei să fii miliardar. Înseamnă doar că înțelegi cât de slabe sunt șansele de a ajunge miliardar, așa că îți propui obiective mai realiste: un trai decent pentru tine și angajații tăi.

Cel care a pus întrebarea nu a câștigat în viața lui nici măcar 100 de euro, deci nu are cum să înțeleagă ce înseamnă 100.000 de euro, 1.000.000 de euro, 10.000.000 de euro și așa mai departe.

El spune că vrea să fie miliardar cum aș spune eu că vreau să mă tund.

Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns:

Ia imprumut de la banca, si fa o multime de operatii estetice, si apoi fa-te actor de filme triplu x, ce pana mea laughing

Castigi milioane de dolari pe an fara nici o problema. Daca mai ai si o idee d-aia "inovatoare" gen FakeTaxi, considera-te milionar d-acum.

| johnnny123 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Sunt curios de unde știi tu ce înseamnă să câștigi 10.000.000 de dolari?

Singurul mod în care vei câștiga tu zece milioane de dolari este dacă vei fi plătit cu câte un dolar pentru fiecare greșeală gramaticală.

"să știi", nu "să ști"
"tu nu știi", nu "tu nu ști"
"Vreau", nu "vriau"
"tunzi", nu "tun-zi"

Dacă mai calculăm și lipsa punctuației, ai scoate vreo 150 de dolari numai din întrebarea asta.