| anonim_4396 a întrebat:

Buna: I-am scris din nou acelei fete pe Instagram intreband-o ce face si ea spunea ca nimic interesant iar cand i-am spus ca fac scoala de soferi zicea ca atunci cand a auzit cuvantul "scoala" s-a speriathappy. Am intrebat-o daca mai are hobby-ul sa se plimbe si mi-a raspuns ca nu mai iese din casa. Cand am intrebat-o daca e asa ocupata a raspuns ca uneori are super mult timp liber alteori deloc. Aici i-am raspuns ca eu am timp liber cand vreauhappy Nu stiu ce sa mai cred, cert e ca fata asta e greu de scos din zona de confort. Poate ca nu vrea sa iasa in oras, am gresit eu atunci cand ea a zis ca daca sunt la scoala sa nu ne vedem iar eu am zis ca prefer alt mediu? Am spus asta pentru ca scoala e un mediu in care nu am putea vb mare lucru, fiecare e cu prietenii lui etc.

101 răspunsuri:
| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

? Bai fra ori sunt eu ghinionist ori nu stiu. Mi-am luat din timp, am mers la premierea maratonului dar ea spunea ca era pe traseu undeva prin padure si probabil nu a mai coborat la premiere?‍♂️ Inca o sansa ratata sa ne vedem asta e.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ghinionul tău, acum zi i ca trebuie sa se revanșeze pentru ca nu v ați văzut., sau zi i sa iasă la un suc inseara asta sa se hidrateze.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Ea zicea ca daca m-am dus sa imi iau premiu la maraton iar eu i-am zis ca era bine daca as fi participat si castigat pentru ca as fi castigat o sticla de vin si o imparteam cu ea. Iar ea spune ca ah ce a ratat. Cred ca e momentul perfect sa ii zic ca ar trebui sa se revanseze nu?happy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Da, ai mingea la file, trebuie doar sa loveștiwinking

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Am inteles. Sa vedem ce iesehappy Daca imi iese cu fata asta chiar trebuie sa ma revansez fata de tine pentru sfaturihappy Din ce oras esti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Acum ma intreaba cum ar putea sa se revanseze?happy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cel mai probabil o sa iesiti sa fiti numai voi doi, eu personal la toate intalnirile (prima ma refer) am luat flori, acum depinde de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Si eu la fel. La precedenta care a fost acum 6 luni. Da acolo a fost mai mult combinatie daca ma intelegi, acum chiar e ceva special la tipa astahappy

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Fii atent ce mi-a raspuns la iesitul la un suc. "Ai jucat bine, deal " laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Salut! Vreau sa iti multumesc mult pentru sfaturi frate. Dupa ce a spus ca e de acord sa iesim la un suc am vorbit cu ea aproape zilnic pana azi cand a fost ziua cea mare. Ne-am intalnit, i-am adus un trandafir care a zis ca e floarea ei preferata si am fost la un restaurant am mancat amandoi, dupa aia ne-am plimbat vreo 3h prin parc pretext cu care am luat-o si de mana iar la final am condus-o in statie si am si sarutat-o. I-am spus ca mi-a placut de ea din prima clipa si ea a impartasit aceiasi opinie. A fost un sentiment inimaginabil. As vrea acum sa imi spui te rog daca poti cum sa consolidez si mai bine relatia in continuare si pe unde sa mai ies cu ea. Mersi mult!

| AlexandruSEV a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo frate, punct ochit, punct lovit, da mi mesaj în privat

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut! Sunt in mod oficial impreuna cu tipa de care vorbeam aici. Imi place mult de ea, am iesit deja cam de 4 ori. Astazi nu stiu dc nu imi raspunde la mesaj adica vad ca a dat like la ceva pe insta dar mie nu mi-a raspuns sau dat seen de ieri seara cand m-a intrebat daca vreau sa vin cu ea si o prietena la film si am zis da. Asteptarea asta ma omoara si nu stiu cum sa procedez. Chestia e ca cred ca e genul de fata care are nevoie si de spatiu de aia te rog daca poti sa ma ajuti sa imi spui cam cum sa procedez sa nu o supar sau ceva. Tin prea mult la ea.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai ofera-i spatiu, cateva zile ii scrii doar seara inainte de culcare, sa ii vezi reactia, daca ii convine asa atunci mergi asa daca nu ii convine zice ea ceva, ai grija ca e o linie subtire intre a vrea spatiu si a fi figuranta, sa nu aibe fite si sa te tina de fraier. Daca nu ati mai vorbit de ieri seara, da i diseara mesaj, mai vorbiti, iesiti la filmu ala si fata in fata o sa se vada cel mai bine comportamentul ei. Poate esti timid si moale si ea o fi mai directa si ar fi asteptat de la tine sa faci vreo ceva, nu am conversatiile sa stiu, nu te pot ajuta prea mult fara context. Motivele pentru care se comporta asa sunt multiple.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai i-am dat mesaj de dimineata sa o intreb la cat e filmul si nici acum nu a raspuns. Sunt putin timid recunosc. Luni ne-am vazut, marti voiam eu sa o intreb daca vrea sa ne vedem miercuri dar mi-a luat-o ea inainte cu filmul asta e chestia. Nu stiu cum sa trec peste timiditatea asta, adica si ftf as vrea sa vorbesc mult mai mult decat o fac dar de multe ori ma tem sa nu zic ceva gresit si pana sa mai zic ceva spune ea. Bine nu e chiar mereu asa dar se intampla. Nu mi se pare deloc fitoasa ea dimpotriva.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mi-a raspuns in sfarsit si zice ca s-a trezit cu un vibe prost de dimineata asa ca nu a mai mers nicaieri si a stat in pat toata ziua ca o antisociala evitand lumea. Ce pot raspunde?laughing

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Din ce spui tu pare a fi instabila emoțional, fiind prima abatere ii poți spune ca toți mai avem zile proaste nu i nimic, totuși ma bucur ca ai reușit sa scapi de ele și deschizi un subiect

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

I-am spus ca o inteleg si ca poate sa imi spuna daca e ceva ce o deranjeaza. Apoi i-am propus sa mergem maine la film. Cam despre ce sa vorbesc maine cu ea la film daca accepta?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai pana sa inceapa filmul poti sa o intrebi cum crede ca va fi filmul respectiv, leaga te de subiectele din jur, in fiecare fraza spusa de o femeie exista posibilitatea deschiderii unui subiect de discutie, in timpul filmului fii tandru, dar nu lingau, e o diferenta, fii tu insuti omule, la urma urmei ea s-a indragostit de cum esti tu natural nu de cine incerci sa fii.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Stiu. Asta si incerc sa fac. Dar totusi mi-ar placea sa fiu mai putin timid, mai ales cu ea, ca sunt destul la scoala

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Încă sunteți la început, peste ceva timp o sa va simțiți mai confortabil unul în prezenta celuilalt și nu vei mai fi timid

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult frate pentru tot chiar apreciez

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Succes cu fata, daca mai ai nevoie, aici ma gasesti.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult. M-a intrebat daca poate sa vina si o prietena de a ei, care e fosta unui prieten de al meulaughing Am acceptat

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ai grija sa nu te bagi in altelelaughing)

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

? Am ochi numai pentru a mea

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ma refer sa nu se supere prietenu ala ca te înțelegi cu fosta lui

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Acolo era un ras nu semnul întrebării nu stiu dc a pus asa. Mrg. Eh nu ar avea dc ca el are alta prietena acumhappy Da din câte mi-a zis nici nu se mai saluta cu fosta

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut. Am fost cu ea ieri la film a fost totul super ok, am ținut-o de mâna tot filmul happy Filmul nu a fost cel mai grozav dar mrg întâlnirea era cea care conta. Ma gândeam după sărbători poate sa o chem pe la mine pe acasă, sa ne uitam la un film, mai vorbim. Ce zici ar merge?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

O chemi a doua zi de paste, prima zi ești cu familia și chestii. A doua zi o chemi la un film, sau nu neapărat film, sa stați împreună dar sa fie la tine, e important sa vadă ca nu ți e rușine cu ea și ca vrei sa mergi mai departe cu relația, ai luat o decizie bună cu invitatul acasă.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai părinții mei vor fi plecați din oraș a 2 a zi de Paste, bine nu vad asta o pb. Vreau sa ma vad maine cu ea și sa o invit și asa. Sper doar sa nu para cringe sau asa. Cred ca acum e momentul sa iau inițiativa și sa fiu primul care zice sa ne vedem maine, da întâi cel mai bine o întreb ce mai face și mai vorbesc una altahappy