| anonim_4396 a întrebat:

Buna: I-am scris din nou acelei fete pe Instagram intreband-o ce face si ea spunea ca nimic interesant iar cand i-am spus ca fac scoala de soferi zicea ca atunci cand a auzit cuvantul "scoala" s-a speriathappy. Am intrebat-o daca mai are hobby-ul sa se plimbe si mi-a raspuns ca nu mai iese din casa. Cand am intrebat-o daca e asa ocupata a raspuns ca uneori are super mult timp liber alteori deloc. Aici i-am raspuns ca eu am timp liber cand vreauhappy Nu stiu ce sa mai cred, cert e ca fata asta e greu de scos din zona de confort. Poate ca nu vrea sa iasa in oras, am gresit eu atunci cand ea a zis ca daca sunt la scoala sa nu ne vedem iar eu am zis ca prefer alt mediu? Am spus asta pentru ca scoala e un mediu in care nu am putea vb mare lucru, fiecare e cu prietenii lui etc.

101 răspunsuri:
| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Sa ai prezervativ la tine, nu glumesc, dacă părinții sunt plecați, va ia valu și te trezești ca ai găsit cu bata n copca laughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

laughing Eh totuși e cam devreme cred eu. M-a întrebat acum câteva zile dacă vreau sa vin la mare cu ea

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Esti pe drumul cel bun

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut. Trebuia sa ies azi cu ea dar mi-a dat mesaj ca ii pare rău dar nu poate sa iasă azi ca trebuie sa o ajute pe mama ei cu "pregătirile". Eu i-am răspuns ca îmi e dor de ea. Și azi voiam sa o chem și la mine sapt viitoare. Le-am spus la părinții mei ca vreau sa o chem și maică-mea zice ca cica sa mai aștept și din astea, eu i-am zis ca nu e nimic rău dacă ne uitam la un film și stam amândoi. As ieși maine cu ea și asa dar cred ca trebuie sa merg la bunici și nu prea am cum decât fie de dimineața fie spre seara. Chiar îmi e dor de ea și deja sa nu ne vedem 2 zile a devenit prea mult happy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Greșeala ta a fost ca le ai spus părinților ca vrei sa o chemi la tine săptămâna viitoare, trebuia sa le spui atunci cu 2-3 zile înainte, iar cât despre dor, încearcă sa ieșiți mâine seara, iar dacă nu, vorbiți la telefon, prin mesaje, observ ca te ai atașat destul de repede, ai grija sa nu devii lipicios, ca o plictisești, ține în tine, nu o stresa cu ieșitul su chestii, oferă i spațiu, a zis ca nu poate, ok mâine seara dacă nu poți tu, e 1-1, aveți timp sa va vedeți, știu ca e dorul mare și ai vrea sa o ții în brate o eternitate, dar mai apar și astfel de momente și trebuie sa te obișnuiești cu ele

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai ideea era sa o chem luni, deci practic in 2 zile...Fiind și in vacanța ma gândesc super mult la ea și mai e și chestia ca vreau sa petrec mai mult timp cu ea nu doar 2h plimbându-ne sau mergând sa mancam ceva.
Cât despre părinți maică-mea e mai greu de înțeles și acum pun pariu ca ma întreabă dc nu am mai plecat in oraș după faza de mai devreme cu venitul la mine acasă.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ți e dor, te înțeleg, dar trebuie sa mai și rabzi, abia aveți 2 săptămâni, e ceva normal sa va vedeți doar în oraș, o sa o inviti și acasă, uite spre exemplu o poți invita duminica viitoare, poate mâine vrea și ea sa petreacă timp cu familia, sau a 3 a zi de Paște

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Adevărat grăiești. Da doar ca vreau sa o invit face to face adică nu prin mesaje. Și sper sa nu interpreteze greșit adică ce stiu eu ce poate sa se gândească...

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai normal ca face to face, nu prin mesaje, prin mesaje se face o singura invitație, la prima întâlnire, apoi totul se face face to face

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai la noi cam toate ieșirile au fost planificate prin chat, adică atunci când ne despărțeam ii ziceam ca vorbim și după ne scriam

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Eu ma refeream la chestii gen, hai la mine acasă, asta fa o telefonic, dacă nu face to face

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Ok. Mersi mult

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Deci vorba ta cine m-o fi pus sa le zic la parinti ca vreau sa o chem laughing Taicamiu nu are nicio treaba, dar maicamea de azi dimineata de cand i-am zis tot are replici pe tema asta si cica nu e cazul sa o chemi inca. Nu stiu ce sa-i zic sa inteleaga odata ca nu e nimic rau in asta

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Poate vrea sa faca mai intai curatenie, are si ea motivele ei pentru care nu vrea sa o aduci, mai asteapta si tu.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Curatenie am facut eu toata ziua ierilaughing Mai astept o chem a 3 a zi de Pastehappy Da era mai bine cand nu erau parintii acasa ca asa mie unul mi se par putin cringe momentele alea cand fac cunostiinta sau asa.Ea ii zicea lui soramea azi ca cica sa ma placa pentru cine sunt nu pentru unde staulaughing Dar asta nu prea are legatura adica nu e ca si cum m-a cunoscut in fata casei. Sapt viitoare e si ziua mea fac 18 la final de saptamana si inca nu am planificat nicio petrecere

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Paste Fericit! Of deci i-am zis aseara sa iesim azi si a raspuns ca creed ca merge cu ai ei in ungurime. Poate sunt putin exagerat dar nu am mai vazut-o de joi si deja imi e super dor de ea. Acuma ma gandesc sa astept sa spuna ea sa iesim ca sa nu par obsedat dar totusi as vrea sa fie curandhappy Aseara m-a intrebat de ziua mea si i-am spus ca ea e invitata speciala si ca o sa o anunta cand stabilesc

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Paște fericit și ție, asa ar fi corect sa o lași pe ea sa programeze următoarea întâlnire, dar spune-i ca ți e dor de ea, le place sa audă asta., dar fără emojiuri disperate cu lacrimă sau care plânge, spune-i ca te gândești la ea și ca ți-e dor și abia aștepți sa va vedeți și vezi ce spune

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

A spus ea inaintea mea ca ii e dor de mine si eu i-am spus acelasi lucru. Maine am inteles ca e din nou plecata, in Bucuresti si m-a intrebat cum facem sa ne si am raspuns ca lasa ca ne vedem noi si apoi i-am spus de ziua mea si asa. Apoi i-am propus sa mergem la un concert in club peste 2 saptamani si a zis ca ii place formatia si vrea. Nu stiu daca am fost catelus la faza asta dar ea a zis ca sa iau eu 2 bilete si imi da banii cand iesim si eu am zis ok, apoi mi-a multumit. Prezentul e secetos asa sa zic ca nu ne-am mai vazut de cateva zile si ma gandesc foarte mult la ea( important e ca vorbim prin mesaje) dar viitorul e in mâini bunehappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Cat de scump e biletul? Dacă nu e foarte scump plătește l, și dacă vrea sa ți dea banii ii zici ceva gen mi i dai la sfarsitul concertului, și nu ii mai iei banii, nu, nu ai fost deloc cățeluș, ai procedat bine, ușor ușor vad ca prinzi experiență laughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

happy Pai e 75 de lei. Când i-am arătat prețul după ce i-am spus de concert a întrebat dc e atâta și după a zis lasă ia 2 și îți dau banii când ieșim. Oare aștepta ceva?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Probabillaughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Tocmai ce mi-a scris ca nu mai pleacă din oraș azi și acum am întrebat-o dacă ne vedem azi atunci

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ce implicat am ajuns sa fiu și eu în relația asta, aproape ca nu mai am nevoie de una

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

laughing Scuze dacă exagerez. Fac asta pentru ca țin mult de tot la ea și nu vreau sa fac sau sa spun prostii

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu-i nimic frate, cand ai nevoie stii unde ma gasesti.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Sambata asta e ziua mea fac 18 ani insa probabil ca petrecerea o tin weekendul viitor nu asta. Si de ziua mea as vrea sa fac ceva cu ea, nu stiu sa mergem undeva sau asa dar nu prea stiu. M-am gandit acum poate sa mergem la o piscina acoperita aici in oras, dar ma tem ca maicamea iar incepe cu ale ei ca mai aveti rabdare si asa.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu știu în ce oraș ești, nu știu de ce resurse dispui, dar în principiu e o idee bună

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

In Braşov. Partea financiara nu e in niciun caz o pb dar atitudinea mamei mele e un piclaughing

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai ea munceste pentru banii aia, si nu e placut sa investesti in cineva, si dupa 2 saptamani sa te desparti, de asta zice sa mai ai rabdare, sa o cunosti mai bine.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Stiu ce spui doar ca eu vad relatia asta ca pe ceva long term adica e vorba ca simt ceva special pentru ea cum nu am mai patit pana acum. Si pana la urma e vorba sa traiesti clipa adica daca merg cu ea numai in parc normal ca odata si odata ne plictisim amandoi si mai vrem si in alta parte. Ea spune la fel ca ii place mult de mine desi suntem doar de 2 saptamani, dar ma gandesc ca si ea vrea acelasi lucru din moment ce ma intreba daca vin si eu la mare la vara