| anonim_4396 a întrebat:

Buna: I-am scris din nou acelei fete pe Instagram intreband-o ce face si ea spunea ca nimic interesant iar cand i-am spus ca fac scoala de soferi zicea ca atunci cand a auzit cuvantul "scoala" s-a speriathappy. Am intrebat-o daca mai are hobby-ul sa se plimbe si mi-a raspuns ca nu mai iese din casa. Cand am intrebat-o daca e asa ocupata a raspuns ca uneori are super mult timp liber alteori deloc. Aici i-am raspuns ca eu am timp liber cand vreauhappy Nu stiu ce sa mai cred, cert e ca fata asta e greu de scos din zona de confort. Poate ca nu vrea sa iasa in oras, am gresit eu atunci cand ea a zis ca daca sunt la scoala sa nu ne vedem iar eu am zis ca prefer alt mediu? Am spus asta pentru ca scoala e un mediu in care nu am putea vb mare lucru, fiecare e cu prietenii lui etc.

101 răspunsuri:
| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Da, e normal sa va faceti planuri, bafta cu relatia

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult si succes si tie daca pot si Eu sa ajut cu ceva oricand cu cea mai mare placere!

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Stai liniștit omule, dacă vrei sa ma ajuți, ai grija de fata ai, nu te juca cu ea, fii sincer cu ea și fa tot ce ți sta în putință sa iubești sincer și curat

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Asa o sa fac

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut! Ia-ta-ma din nou aici, te rog mult frate sa ma ajuti. Deci ca sa intelegi in ce situatie ma aflu, tocmai m-am intors de la majoratul meu si ei bine iubita mea nu a venit, lucru care m-a apasat teribil toata petrecerea mai ales cand mai vedeam alt cuplu impreuna. Ei bine, sambata trecuta a fost ziua mea si am petrecut-o cu ea, am mers amandoi in Bran, am mancat, a fost o zi super. Inainte sa vina ziua mea ea zicea ca deja face pregatiri intense pentru ziua ei si zicea ca pana la ziua mea mai e asa putin si ma intreba daca fac ceva petrecere sau asa. Ei bine am anuntat-o cand am gasit restaurantul adica duminica ca vinerea asta va fi majoratul meu si zicea ca e ok, spera doar sa o lase ai ei ca are teze si asa. Dar oricum tezele sunt cel mai devreme lunie aiurea sa nu poata veni vineri din motivul asta. I-am aratat si lista cu invitatii de mai demult si mrg zicea ca ea nu stie mai pe nimeni, dar i-am zis eu ca o sa ii cunoasca si asa.
Ei bine astazi ii spun ca ramane ca ne vedem diseara si ea zice ca are meditatii la mate de pe la 3:30 dar spera sa nu o tina mult doar, la care eu ii zic ca doar nu te tine toata seara tot ajungi cumva. I-am dat mesaj la un moment dat in timpul majoratului ca mai e doar ea si o colega de venit, iar ea raspunde la 10 ca abia ajunge acasa. Eu spun ca ok poti veni oricand poti ajunge, iar ea spune ca se roaga de ai ei sa o lase. Alt semn de la ea nu am mai primit de la acest mesaj si am sunat-o de vreo 4 ori pe apel si de vreo 2 ori pe Facebook. Poate s-a temut sa imi spuna ca nu vine, nu stiu.
Deci i-am rezervat loc special langa mine si toti prietenii mei erau dornici sa o cunoasca. Doar imagineaza-ti cum m-am simtit cand ea nu raspundea la apeluri sau mesaj si toti ma intrebau cand ajunge si asa. Eu la mesajul ei ca se roaga de ai ei sa o lase i-am spus ca pot vorbi ai mei cu ai ei si ca nu se poate fara ea si ca sa raspunda la apel.
Deci sentimentul meu e ca abia azi le-a spus la parinti de majoratul meu desi eu o anuntasem de duminica ziua exacta si ora. In momentul asta doare tare dar totusi desi era un mom imp pentru mine majoratul si as fi vrut sa fie alaturi de mine nu dau asta pe clipele frumoase petrecute impreuna cu ea. Ma poti ajuti te rog mult sa imi spui cam cum sa vorbesc cu ea maine ca sa ii dau de inteles ca m-a deranjat chiar suparat ca nu a venit si ca nu a raspuns la apeluri dar fara sa o supar prea rau sau asa. Dar totusi sa constientizeze ca era un mom imp in viata mea la care trebuia sa fie prezenta. Trebe sa se revanseze in mod cert fata de mine si pentru faptul ca nu mi-a cunoscut inca prietenii, sa vina la scoala la noi in clasa sa ii cunoasca daca acum nu a venit.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pe scurt a fost nesimțită, poate e o fire mai timidă, la faza cu răspunsul la telefon trebuie clar sa i ceri explicații, nu e ceva normal într-o relație, mai ales la început când sunteți super îndrăgostiți sa se întâmple asta, când iubești o persoana îți faci timp pentru ea indiferent ce ai de făcut, asa a făcut și fosta cu mine pana când am decis sa ne despărțim ca ne făceam rău unul altuia, deci tu acum cere i explicații și spune-i exact ce ai simțit și câteva zile trateaz o mai indiferent sa i vezi reacția, nu o du la școală sa i prezinți prietenii, asta nu e important, o sa vina și momentul dar faza asta e un semn important în relația asta, ceva clar nu se leagă și trebuie sa i ceri explicații dar nu prin mesaje ci fata în față

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

De acord ca trebuie sa ii cer explicatii pentru faptul ca nu a raspuns la telefon si si merit sa stiu exact de ce nu a putut veni. Bun problema acum e urmatoarea. De ieri de la mesajul ala ca se roaga de ai sa o lase nu a mai dar vreun semn. Ar trebui sa ii scriu eu si sa lamuresc situatia sau sa astept sa zici ea ceva? Tocmai a pus un story ca a fost la un meci de volei si eu am pus unul cu un prieten intr-o cafenea si l-a vazut imediat. Maine facem 4 saptamani. Face to face clar e mai timida cand e doar cu mine, cand e si cu o prietena nu chiar asa. As zice sa iesim maine da nu vreau sa para ca vreau sa ies sa o iau la rost pentru faza asta de aia as lamuri lucrurile online. Ma astept ca maine sa zica ca are de invatat pentru teze poate. Chestia e ca ea e zodia gemeni si asa cum spune zodia si cum am sesizat si la ea e evident ca are nevoie de independenta si libertatea ei, dar pana la urma nu ne-am mai vazut de noi si atunci scurt la scoala.
Mai demult a spus la un moment dat ca eu stiu deja cateva dintre prietenele ei si ea nu ii cunoaste pe ai mei de aia ieri era ocazia perfecta si cum a fost ratata as vrea macar asa scurt la scoala sa ii cunoasca mai ales ca trebuie sa se revanseze.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Bai frate, fata pune story de la volei si voi nu ati mai vorbit de 2 zile? si tu pui story si nu stiti nimic unul de celalalt?

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Am vorbit prin mesaje dar de vazut nu ne-am mai vazut de joi. Iar de dupa faza de ieri nu am mai vb deloc. Simt ca ar trebui sa ii scriu eu dar nu stiu cum sa initiez discutia ca sa ii dau de inteles si ca m-a deranjat ca nu a venit si nu a raspuns ieri

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

I-am dat mesaj acum sa o intreb ce face si cica mini depresie din cauza ca nu au vrut ai ei sa o lase ieri dar macar spera ca a fost fain.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Frate da mi dracu mesaj in privat sa vorbim mai liber